Nehir Balikçiliği

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında DERİN DARBE tarafından paylaşıldı.

1. DERİN DARBE

DERİN DARBE

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN 3 KG.
    Slm ben MANİSA dan DERİN DARBE ,sevgili dostlar manisalı olduğum için
    şehrimiz ile ilgili derdimi paylaşmak istedim...
    Gediz nehri bundan 15,20 yıl önce çok güzeldi.Hatta yüzmeyi dahi gediz nehrinde öğrendim.Babam biz ufak iken her hafta sonu nehire gider,çok lezzetli
    sazan,levrek,yılan balığı getirirdi.Bu sanayi atıkları hem balıklarımızı,hem sulanan
    tarlalarımızıçok etkiledi.Önceleri yeşil akan su,şimdi kap kara akıyor.Yüzülemiyor
    balık tutulamıyor,tarlalar sulanamıyor.Bir ucu Kütahya ya kadar dayanan gediz
    heryerden kirlenerek geçiyor.
    Bazı sivil toplum örgütlerinin çalışmaları oldu fakat henüz yetkililerden hareket yok.Bu tabiat düşmanlığımız neden ileride ne olacak içecek su bulabilecekmiyiz acaba ozaman bu yetkililerin sağ olmasını isterdim yüzlerini görebilmek isterdim.
    Sonuç olarak bir manisalı,balık ve çevre dostu olarak derdimi paylaşmak istedim saygılarımla.
    BÜTÜN ÇEVRE DOSTLARINA SEVGİLERLE

2. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    Sadece gediz değil.
    bu gibi birçok akarsularımızın, göllerimizin hali içler acısı.
    yetkilileri göreve çağıra çağıra sesler kısıldı gitti.
    geleceği görmek için ilerilere bakmaya gerek yok, ayağının dibine baktığında görüyorsun böyle giderse ne olacağını.
    doğa bir gün hesabını soracak ve o gün çok ta uzak değil.

çevre bilinci diğer temel eğitimler gibi, çocuk yaşta verilir. ilköğretimin üstüne o kadar çok görev düşüyor ki. uyan canım milletim, ülke elden gidiyor.

3. sevgili metin hocam..gereğini söylemişsin zaten ağzına sağlık.. fotoğrafları gediz kıyısında geçen sene yalçın dostumla beraber çektik cep telefonu ile olduğundan görüntü kalitesi iyi deyil.
    ancak nehre bulaşan tarım ilacı sonuçları yeterince görünüyor..
    yer yer ilaç kutularıda mevcur su içinde.. üzücü bir görüntü.:(

bu fotoğrafta nasıl güzel bir ortam olduğu görünüyor ancak...

ancak kısmı burası...

mukayese açısından yanda sigara paketi koymuştuk.

her yer böyle görüntülerle kaplıydı.:(

ne diyelim sağlık olsun mu.:( olmuyor sağlık falan..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Kasım 2006
  4. battal1964

battal1964 mehmet

Favori Kamış:
    olta Fox warrio ) makara solid 50
    Favori Makine:
    schimano
    En İyi Avı:
    sazan 13 kilo turna 7.6kg ) SUDAK 6.3kg
    selamlar arkadaslar

Cok üzücü bir olay sade gediz cayi deyil türkiyede sok nehir suyu kirli zamani gelmedimi arkadaslar derneklesmenin zamani tam zamani ges bile kaldik alarm silleri calma zamani:confused: :confused:
    illaki insanlarin isyan etmelerini bekliyorlar:mad:
    böylemi girecez AB ye :(

5. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Katliam bu, katliam sözcügü bile hafif kaliyor aslinda. Yaziklar olsun diyebiliyorum ancak.

6. nevzat42

nevzat42

Arkadaşlar bizim insanlarımız günübirlik yaşar.Bugün toksa yarını düşünmez.Bir söz vardır BU GÜZEL TABİAT BİZE GEÇMİŞİMİZDEN MİRAS KALMAMIŞTIR.GELECEK NESİLLER TARAFINDAN ÖDÜNÇ VERİLMİŞTİR.Ama biz malesef ödünç aldığımız şeyi geriye veremeyecekmişiz gibi geliyor bana.