Nerde Bu Sazanlar!!??

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında hakan ozkilic tarafından paylaşıldı.

1. hakan ozkilic

hakan ozkilic

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    mercan - 500 gr - çanakkalede
    Arkadaşlar,

Ilk defa sazan avlamaya gittim ve 8 saat boyunca oltalara takılı aynı mısırlarla geri döndüm!! Bu mu sizin ankette en zevkli tatlı su balik avı olarak seçtiğiniz SAZAN!!??

Ben denize dönüp balık tutamasam da yemlerimin yenmesini bile tercih ederim!!

Sabırla da ilgisi yok ki sabredeyim, diyorum ya aynı yemlerle geri döndüm ve birdaha gitmeyeceğim için bütün yemleri yemlik olarak attım sevabına!

Görüşlerinizi bekliyorum.

2. hakan ozkilic

hakan ozkilic

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Doğru ne de olsa zıpkınla, pardon :)

3. Hakan Bey,biraz erken olmuş sizin sazan avı.Daha sular ısınmadı ki.Sazana ulaşmak çok zor bu havalarda.Gerçi İzmir buralara göre daha ılıman ama henüz erken.Zaten forumda sazan avlayan yok bu aylarda dikkat ettiyseniz.Yasaktan sonra deneyin derim ben.

Ayrıca yemleme çok önemli sazan avı için.Mısır doğru tercih olmuş ama sizin zamanlama yanlış olmuş. Yinede pes etmeyin derim ben.

4. yalcinicli

yalcinicli

Hakan sazan için nereye gittin ? Gittiğin tarih 15 Marttan sonraysa zaten yasağın başladığı dönemde ava gitmişsin.
    Balığın yumurta dökme dönemleri, yeme bakmadığı çok açık bilinir. Bu tuzlu su için de geçerlidir.

5. Teksin

Teksin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yok
    :D Senden sazancı olmaz Hakan,benim ömrümün yarısı senin başına bir defa gelen olayla geçti,ama hiç yakınmadım.:p :p öle üç köfte beş kuruşa devri kapandı.:D :D

6. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Sabırsızlık ve bilgisizlik etmişsiniz.Bir başarısız av ile pes etmek balıkçılığa yakışmaz:)

7. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Maddeler halinde açıklama getireyim olaya :D
    1-Öyle nerde her sazana gittiğinde tutup geleceksin,sabırrrr
    2-Sazan incelik isteyen bir balıktır,bakma sen sazan gibi atladı diye,biz neler yapıyoruz gönlünü edene kadar .
    3-Sazan avında yemleme çok önemlidir,bazı arkadaşlar 2-3 ay öncesinden başlıyor yeme ve mekana sazanları ısındırmaya(o kendini bilir,değil mi hunter :) )
    4-Bakalım gittiğin yerde gerçekten sazan varmı,hiç gözünle gördün mü?
    5-sonraaaa sazan gölden göle yerden yere farklı beslenme alışkanlığına sahiptirler.İlla mısıra gelecek diye bir şey .Kendimden biliyorum,bazı göllerde sazan ekmeğe gelirken bazı göllerde mısıra bazı göllerde ayçiçek küsbesine ,bazı göllerde ise sadece solucana ve hatta gümüş balığına bile geliyor.
    6-Ve son söz,hayatta hiç bir şey kolay elde edilemiyor maalesef,yılmadan balığa devammmmmm

8. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    Hakan bey hayatınızda ilk defa tatlısu avı yapmışsınız..Kumarda sabreden kazanırmış bunuda o şekilde düşünmek gerek.. bu işe emek verenlere biraz küçümseyici bir tavır olmuş..siz en iyisi deniz avcılığı yapın.. Sazan avı zordur..

Son düzenleme: 21 Mart 2007
  9. BASAGAOGLU

BASAGAOGLU

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    4kg sazan
    Sazan Sevdasi

Bu Mevsimde Sazan Sudaki Balik Değilde Karadan Onu Yakalamak Isteyenlerdir Diyebiliyorum Sadece.yaz Mevsimini Beklemek Hem Baliklar Için Hemde Bizler Için En Doğru Olandir.her şey Zamaninda Güzeldir

10. carp

carp Mehmet

Hakan bey çabuk pes etmeyin ve sezonu geldiğinde muhtelif yerlerde yemleme de yaparak aramaya devam edin. Bir kez değil yaz boyu boş geldiğimiz zamanlar da oldu...

11. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    ya arkadaşlar bazı eleştiriler azarlar gibi olmuş yahu :) daha nazik bir üslup kullanalım lütfen. hiçbir arkadaşımızı kırmak istemeyiz ne de olsa. teşekkürler.

12. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    abi bu sazanlardan nadiren de olsa görülüyor bazen lafa atlayarak bazen olmadık yerde yorum yaparak :(benim gibi:D:D)

ama o bahsettiğin göllerdeki barajlardaki sazanlardan baya bi az kalmış sanırım:D:D

13. West_1979

West_1979 Mustafa KARATAŞ

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ANKARA TEAM
    Ne yani şimdi sadece 8 saat mi beklediniz biz çok sabırlı insanlarmışız demekki ama ne yapalım bizim denizimiz yokki:):):D

14. hasretim03

hasretim03

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 7 kilo
    Abi sazan sabır işidir. ok öyle hemen pes etmek. Sizin altarnatifiniz var, onun için çabuk pe ediyorsun. Bir de sazana ağustos ayında git. Tutabilirsen daha zevkli olduğunu göreceksin. Bizler mecbur olduğumuz için sazana devam. 300 km yol gidipte sazan tutamadığımız günler var. Ancak muhabbet yeter deyip, kendimizi avutuyoruz.

15. berkman84

berkman84 Gökhan

Favori Kamış:
    Balzer Trendos 3,90 (3 parça)
    Favori Makine:
    balzer bonita 30luk
    En İyi Avı:
    turna 2.3 kg
    Hakan sazan tutmak tam anlamıyla sabır işidir. sen çok çabuk pes etmişsin bak bana ben hiç pes ediyomuyum inşallah en sonunda tutucam.:)

16. hakan ozkilic

hakan ozkilic

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    :) Ne güzel böyle sabırlı ve bir amatörün vazgeçmemesi için teşvik edici sözler duymak :) Sabır tabiiki ama benim sabırsızlığım sazan avlıyamamak değildi ki, oltadaki yemlerimin 8 saat boyunca hiç yenmemiş olmasıydı :)

Sabrın anlamı değişti şimdi, artık sazan avına çıkmak için Temmuz Ayına kadar sabredeceğim anlaşılan, sazancıların beni bırakmaya niyeti yok, deniz avcılarına :)

Bu arada kolayı seçip denize kaçıyor değilim çünkü şu anki işim gereği bütün sene Uşak'ta çalışıyorum yani İzmire 220 km uzaktayım.

Temmuza kadar gidebildiğim Pazar günleri bi denize kamış sallıycam bakalım en azından ordakiler yemlerimi yer, tutulmasalar bile :)

Ondan sonra hoşgelmiş Sazanlar :)

17. a.özcan16

a.özcan16

Favori Kamış:
    makaralı olta
    En İyi Avı:
    antenli mercan 2.150 gr
    ağzına sağlık selim kardeşim.olayı en iyi şekilde belirtmişiin.

18. b0ris(in çorlu)

b0ris(in çorlu)

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 13 kg.
    Gittiğin gölete sürekli giden insanlarada sormalısın acaba oradaki balıklar neyle beslenmeye alışık.Örneğin tailand da bi göletle çekirge ile tutuyolarmış sazanları.Bizim burda(çorluda) mısıra gelio küspe attıgın zaman 500gr balıklar gelio ki biz onları geri salıoruz 1.5 - 2kg dan aşağı olmaz sazan dediğin neyse.Yemlemeni güzel bi şekilde yapmalısın her hafta yapmalısın ki balıklar oraya alışsın gerisi balıkla senin aranda biz karışmayız.Ha bide unutmadan ne kadar ince misina takarsan o kadar çok balık vurur :D

19. b0ris(in çorlu)

b0ris(in çorlu)

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 13 kg.
    Bak bide yazmayı unuttum senin gittiğin yer yine iyi.Peki biz ne yapalım ıstakozlar attığımız gibi yiyiveriolar mısırları her saat başı yeniliorz oltaları bide geceleri dolaşıyolar falan