Nerde Hata Yapiyorum

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında dagdelen tarafından paylaşıldı.

1. dagdelen

dagdelen

Favori Kamış:
    olta
    Arkadaslar ben Isvicreden Suat,Ren Nehrinde avlaniyorum ve cok balik var,kiyidan avlaniyorum avlandigim yerde cok Sazan var yüzlerce, iki aydir ordayim ve sadece 1 tane Sazan yakalaya bildim,her yemi denedim,yemleme yaptim yalniz hergün gidemedigim icin yemlemeyi hergün yapamadim,Misir,Solucan,Et Kurdu,Ekmek vs.sizce baska teknikler varmidir,bir yerde hatami yapiyorum.Dip oltasida yaptim,yalniz yer camurlu oldugundan yem zannedersem görünmüyor,yumurtlama zamanlarida gecti bu baliklar neden yemi isirmiyor,acaba gec Saatlere kadar avlanmammi lazim.ilginize tesekkürler,

2. xorkox

xorkox Aziz Bülent Bayır

Favori Kamış:
    Yaylı Sazan Takımı
    En İyi Avı:
    Sazan,??
    Dagdelen arkadaşım öncelikle hoşgeldin diyorum.Sazan avında bence en etkili yöntem dip oltası.Buralarda kullandığımız yaylı dip oltası takımı baya iş yapıyor.Oralarda varmı bilmiyorum sitede resmi var ama ben ekleme özürlü olduğum için tarayıp görmeni tavsiye edebilirim.Bu arada birazdan uyarılar gelecektir imza ayarların için.Allaha emanet ol kardeşim abim vs.

Not: Vay be bende millete bişeyler öğretmeye başladım hey gidi çömezlik günleri heyyy :D

3. dagdelen

dagdelen

Favori Kamış:
    olta
    imza ayarini yapabildimmi bilmiyorum ama,bilgilerin icin tesekkürler
    sende Allaha emanet ol

4. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    hosgeldiniz...imza ayarlari bolumundeki mesaj kutusunu tamamen bosaltin
    ve su sekilde yazabilirsiniz...

SUAT DAGDELEN
    11.12.1976
    TURKIYE-ISVICRE (YANI NERELI VEYA NERDE YASADIGINIZI)
    KAN GURUBU:O RH +

GIBI
    SAYGILARIMLA...

5. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    SAZANLAR icinde suat bey orda bulabilirsen burda sahsen ben bulamadim boili satiliyor...hazir kokulu sazn icin hazirlanmis hamurar..istersen birde onlari dene...aslinda sitede bu konuda bircok bilgi bulabilirsiniz....av tekniklerine bakin veya fotolardaki paylasimlari inceleyin...
    saygilarimla..

6. Niyet çok önemli sevgili Suat !!!

Balığa çıkmadan önce abdest alıp " niyet ettim bugün balık tutmaya " demiyorsan işin zor:rolleyes: :D :D

7. OTTOMAN

OTTOMAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kilo aynalı sazan :(
    abi öldürdün beni gülmekten ya:D :D :D :D

8. Bozüyüklü

Bozüyüklü

Favori Kamış:
    4 metre karbon makaralı
    En İyi Avı:
    2 kg sazan,1 kg alabalık
    orada diğer balık tutanların ne tür yem kullandıklarına bir göz atsanız belki verim alırsınız,balık ne tür yeme alışmışsa o yemde ısrar etmek uygundur rast gelsin..:cool:

9. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Bir önerim var biz bir zamanlar turna için dip oltası kullanıyorduk yem görünsün diye yeme yakın mesafeye küçük şamandıra bağliyorduk yemin zeminden biraz yukarıda kalmasını sağlıyorduk bir denemende fayda var.

10. dagdelen

dagdelen

Favori Kamış:
    olta
    ya Canazor arkadasim cok harika bir düsünce aslinda,ben niyet etmiyorum ama oltayi sallamadan önce Besmele cekiyorum acaba yetersiz mi kaliyor,saka bir yanada,kötü olan taraf tek bir olta atabiliyoruz fazlasi yasak.