Norveç bunlar Sarıkanatlar

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Bigfish tarafından paylaşıldı.

1. Pazar günü balığa gidemememin verdiği biraz düşünceli bir hal ile araba pazarı dönüşünde galeriye bakmak için alsancak civarına giderken Suat ve benim dalğınlığımla dönüş yolunda kendimizi göztepe istikametinde bulduk Tabiki yılların büyük balıkçısı Ogün abimizin orda olacağını düşünerek oraya doğru hareket ettik yanımızda hiç bir malzeme yoktu Ogün abim ve kızı Tilbe ikiside gördüğümüzde bir yandan çipura ya atılmış oltalar bir yandan da çapari ile sarıkanat istavritlere atıyordu.. Kısa bir slm faslından sonra ben hemen çapari takılı oltayı alıp atışlara başladım bile Sepete baktığımda lidaki ve istavritlerin olduğunu görünce beni bir şevk aldı ki arka arkaya atıyorum durmadan. Suat bu arada bizim oltaları almak için eve gitti.
    Yeğenim Tilbe ile atışlara başladık. Tilbe bana nasıl atılıp çekileceğini gösterir bir şekilde :) (bu arada iyi bir balıkçıdır kendisi) ben çekiyorum oda yanımda sessiz flim oynar gibi sessizce aynı hareketleri yapıyordu.Hatta bir ara o kadar abarttı ki ikimizde tenis merakı ve oynayan kişiler oldğumuz için kamışıda servis atar gibi atmaya başladık :) kahkahalar ardı ardı gelmeye başladı .Tabi unutmamak lazım Reklam olmasın ama Şalgam sohpetimizde bir başka idi..kahkahalardan sonra bir an kamışın zorlandığını gerilmeye başladığını farkettim. allah allah naraları ile çaparilerin hepsi dolu geliyor. ben çektikçe etraftaki insanların merakı ve Ogun abimin norveç geliyor demesi ile ben ve etafımdaki herkes sabırsızlıkla bekliyordu sudan cıkmasını.. kıyıya yaklaştığında üstte bir iri istavrit görmüştüm mayıs ayında bile bu kadar irisini yakalamak nasip olmamıştı.Ama alttakini görünce gözlerim birazdaha açıldı. ondekinin iki katı büyüklüğünde palamut gibi bir sarı kanatttı. heycanla kaçmasın diye öyle bir geri atmışımki hayvanlar yola fırlayacaktı nerde ise: ) bu kadar büyüğünü görmemiştim baya bir büyük istavritti. benim için tek kişiyi doyuracak bir sarı kanattı o .. ardından onun benzeri olan iki tane daha cektim. Bu arada Suat geldi varmı balık Olmazmı gösterdim balıkları inanmadı yok canım sende gibisine bir surat ifadesi ile başladık atmaya gelen giden bir şey yok bu arada ogun abim evdeki gül ablamızıda almış gelmiş araba ile gül abla saolsun bize çay ve su börek ten oluşan bir ziyafet sundu .Teşekkür ederiz.

Ardından biz tilbe suat ben ve ogun abim başladık biz yine tilbe ile tenis servisi atar gibi atışlar denemeler uzağa atmalar derken benim kamış yine gerilmeye ve sert çekiçlere başladı ..Bende yine geliyor geliyor diye barımanın verdiği olta ucundaki balığın gelişi ile surat mutlu bir ifadeye büründü..balıkları gördüm güzel balıklardı ..Ama ben yanlışlıkla kalamayı açık unuttum için dışarı atacağım evrede balıklar atamadan ağırlıktan dolayı çapari takımı kayalıklara takıldı tilbe bana su vermek için elinde su bardağı şisesini bir yana bırakmak değil atarak çapari kurtarım balıkları içeri aldı bunlarda hem büyük hemde tombik : ) suat hayret gözlerle vay be gibisine bir bakışla başladı hemen oltayı suya atmaya ama yok sans bende bana iki iki de olsa geliyor . kimsede yok sadece ben çekiyorum. Şans işte..Bu arada AKIN abinin oğlu Berke ve mutlu bilvar arkdaşlarımızla tanışma fırsatım oldu .Onlar la tanışmak günün daha bir güzel olmasına vesile oldu. Daha sonra birazdaha çekip akşam saati olmaya başlayınca balık kesti kendini .bizde yorulmuştuk. kısa bir öğleden sonra büyük sarıkanatlar sayesinde 2,5-3 yakın balıkla kanapndıOgun abimin gelin bize bir mangal yapalım sunları yiyelim afiyetle demesi üzerine onu kıramadık.Akşam güzel sohpet balık ve affınıza sığıraktan biraz rakı içtik.Ve tabiki güzel izmir manzarası ile...Çok güzel bir gündü benim için Şansımda vardı ..Burdan güzel günü yaşatan herkese teşekkür ediyorum.Tabiki TİLBE ABLAMA Mesajımıda bırakarak AL-GÖR:) :D:D:D

2. [​IMG][​IMG] TİLBE [​IMG] TİLBE ve Ben[​IMG] Ogün abim [​IMG] suat [​IMG] [​IMG]

Umarım alkollu fotolarla rahatsızlık vermemişimdir şimdiden affınıza sığınıyorum..

3. hakibis

hakibis

Favori Kamış:
    olta
    Süpersin abi, yarasın et olsun ;)

4. ümitttt bittin sen yapılırmı bu bana :eek:
    ben ordayken nerdeydi bu balıklar soruyorum?:confused:

5. Sevgili namık yodoyurdu tam doyurdu yanlız üç tane idi kişi başı yettti de zaten :D:D:D

Sevgili hamdican sen olsan şans benden yana idi o gün : ) kimsede yok bende vardı sadece: ) Ama ayıpsın senin içinde yakalar yollarım Boşunamı lojistikçiyiz biz.:)

6. tamam kamyona yükle yolla:D
    kısmetin hep açık olsun kardeş ayıpsın senin canın sagolsun...:)

7. simendifer

simendifer Sennur

Dayanamadın sonunda koydun değil mi fotoları :D Ya arkadaşlar, bu fotolar bana msnden yollanıp işkence yapılıyor, sen tutamıyorsun bak istavrit gör diye :D

Şaka bir yana afiyet bal şeker olsun Ümitcan, harika bir av olmuş tebrikler ;) İnşallah şansın hep böyle yaver gider :p

8. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Sevgili Ümit maşallah bu ne bereket :D Afiyet şeker olsun. :) Seni ve başta Tilbe olmak üzere tüm ekibinizi kutlarım. :)

9. hakan

hakan

Favori Kamış:
    fly,pilker
    En İyi Avı:
    48kg kilic,19kg som,38kg halibut
    Kutup balikcisi

Vallahi KEDI gibi bakiyorum buradan fotograflara;Burda ne raki var,ne istavrit var nede o guzel ortam mangal muhabbeti,icim gitti.Bir karaya cikayim ilk ucakla Turkiyedeyim.Cok guzel bir paylasimdi,daha nice guzellerine...Rastgele

10. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    istavrit dediğin böyle olur, maşallah. tebrikler, güzel av olmuş.

11. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Tebrikler av gercekten güzel olmus....
    En güzeli de bu işte, akşam eve gelince dostlarla yenecek kadar balık çıkartabilmek... Fazlası boş...

12. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Ümit

Şansın daima açık olsun.
    Balıkların da çok güzelmiş,yarasın.
    Yalnız şunlara sarıkuyruk-istavrit filan de.
    SARIKANAT DEYİNCE BENİM AKLIMA LÜFER GELİYOR VE YÜREĞİM HOPLUYOR;)

13. hakan

hakan

Favori Kamış:
    fly,pilker
    En İyi Avı:
    48kg kilic,19kg som,38kg halibut
    Kutup balikcisi

Yasa baba;bende burada dusunup duruyorum.Sarikanat olayini!;defneyapragi,cinekop,sarikanat sonra lufer diyoruz demi???3 saattir hem calisiyorum,hem dusunuyorum.hala beni kalbim o baliklarda,rakida,o mangal muhabbette,10gun sonra karadayim

14. simendifer

simendifer Sennur

Reis amca aynı şeyi ben de düşündüm :p Bana msnden sarıkanat yakaladım demişti ve çok şaşırmıştım :eek: Çünkü bildiğim kadarıyla İzmir'de lüfer çıkmıyor..." Nasıl yani ?" dedim gayrı ihtiyari :p "Sarıkanat varsa lüfer var demektir, orada lüfer çıkıyor mu ?" dedim ama cevap vermedi :D Beni kızdırmak istiyordu tabi :p Sonra resimleri gönderdi de P.tesi günü içim rahtladı :p Baktım bizim sarıkanat değil bunlar, ohh dedim bizden önce lüfer tutamaz :D:D

15. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Hakan

Allah gönlüne göre versin.
    Sennur,
    Ben burada da mı bozgunculuk yaptım?
    Önce Namık'la MGB ikilisinin palamutlarını, okus pokus, bir anda tombik haline getirdim,keyiflerini kaçırdım.
    Şimdi de Ümit kardeşimizin mi hevesini kursağında bırakıyorum.
    Bir süre yorum yapmasam iyi olacak galiba:p

16. simendifer

simendifer Sennur

Yok yok Mahir amca, bana sorarsanız gayet iyi oldu yazdığınız :p Ümit'e ceza olsun, sarıkanat deyip benim de yüreğimi hoplatmıştı o gün :p Meğerse sarıkuyruklara diyormuş sarıkanat diye :) İlk önce pişmişlerini gördüm çıkaramadım sonra pişmeden önceki resimlerini görünce içim rahatladı zaten :) Sarıkanat da bir lezzetli olur kiiii, lokum gibi, bayılırım... Ben sesimi çıkarmadım bunlar sarıkanat değil diye, çünkü İzmir'de belki sarıkanat diyorlardır falan (hani orda yok ya, bir sarıkanatları olsun diye, sarıkuyruğa sarıkanat diyor olabilirler :D ) ... Avlamasın beni diye ses çıkarmadım :D Aramızda ;)

17. görmediğin eşşek istavriti olmuş, çekmiş adını sarıkanat koymuş.

ızgara yapsaydınız bari. şapurt. ben mutfağa bi gideyim. ayran çok güzel duruyor bardakta.

18. yok yok. taze balıkla bi şey olmaz...

19. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    O'nun ayranı senin bildiğin ayranlardan değil.

20. mahir abi bana mı dedin n@mık a mı?

(ben de tekelin hisse senetleri var da. anlarım az çok ayran çeşitlerinden)