oda ne oltam yok!

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında faruk tarafından paylaşıldı.

1. faruk

faruk Abdullah

Favori Kamış:
    muhtelif
    En İyi Avı:
    sazan(şimdilik) 3.5 kg
    Balıksız geçen şu günlerde bir hatıramı paylaşmak istiyorum. Yaklaşık 4 sene önce ekimin son haftası akşam üzeri dükkandan üç arkadaş bir umutla çıktık yola.İstikmet kurtboğazı pazar köyü mevkii.Vardığımızda hava kararmışdı.Ben hemen özenle hazırladığım yemimle yaylı dip oltalarını yemledim.6 tane yanyan sıraladım. Birkaç tanede solucanlı dip attık.Zilleri takıp başladık oynamaya!:D tabiki şakaydı beklemeye başladık.Neyse bu arada yemekti sohbet muhabbetti derken oldu gece 12.Köz ateşinde bir demlik daha çay demledik.Ama bizim takımlara ufak sazanlardan başka selam veren yok. Biraz ümitsizlikle birlikte balıkta vurmayınca yatalımdedik ama araba yanımızda değil biz oltalardan ayrılmak istemiyoruz. Soğukta biryandan baktık olmuyor askerliğini hudutta yapmış arkadaşlardan biri birde baktım kuru ot topluyor.Anlamdık Bizde topladık.Bu bize otlardan bir döşek yaptımı.Alta bir battaniye üstede iki kardeş kardeş yatıcaz ama ne mümkün.Ha balık vurdu havuracak derken uyku muyku kalmadı.Neyse günün ilk ışıklarıyla bir kahvaltı ve o esnada belkide ömürde bir balıkçı için görülebilecek en güzel manzara.Binlerce balığın bir yöne doğru zıplamas.Balıkların cinsini bilmiyorum ama o görüntü çok güzeldi.keşke kaydedebilme imkanım olsaydı.Neyse saat oldu dokuz tabi benher 2-3 saatde bir yemleri tazeliyorum ama kayda değerbir avyok.Bu arada oltalardan birazuzaklaştık ben tekrar bi bakayım dedim. Ula bir ik.. bide baktım oltalardan biri yok. Ne kasnak ne kalınca sopa.. sağa bak yok sola bak yok birden gözüme suyun biraz içindeki sopa ilişdi. Suyu taradım.Yaklaşık 25 metre ilerde bizim kasnak şılp şılp tatlı tatlı gidiyor. Hemmen başka bir olta çıkardım Bismillah attım cuk tam üstüne geldi onu çektim bu arada benim asıl misine açıla açılageldi. O misinayı aldım elime boşluktu falan derken yavru hissetirdi kendini o anda bitiyorsunuz.Hep derlerdi büyük sazan bir sağ bir sol gezdirir diye hakikaten öyleymiş. neyse biraz yordum fazlada zorlanmadan zaten kazığı söküp onca mesafeyi alınca kendini yormuşdu. bunu sallasır ederek aldım kıyıya.yaklaşık 75 cm bir sazan.O esnada orada biri dediki bunu jandarma görmesin alıralar.Haklı veya haksız adamlara birşey diyemessin.bende napayım falan derken poşede koyup av çantamın dibine koydum onunda üstüne diyer malzemeler.Birde baktık çanta hop hop oynuyor.nerdeyse çantasuya düşecekti. Şimdi oralardaki av durumu nasıldımerak ediyorum.HERKESLERE RASGELE:cool:

Son düzenleme: 7 Temmuz 2006
  2. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Abi çok güzelmiş hikayen valla özledim tatlı suda gecelemeyi kısmet olsada gitsek bi ara.

3. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    faruk güzel bir anlatım eline sağlık bide foto olsaymış iyi olurmuş

4. djemr

djemr

Favori Kamış:
    Olta, Zıpkın
    En İyi Avı:
    Kırmızı Benek alabalık, 5.5 KG
    Paylaşım için teşekkürler. Ancak "O esnada orada biri dediki bunu jandarma görmesin alıralar. Haklı veya haksız adamlara birşey diyemessin." satırları beni biraz rahatsız etti. Balığı yakaladığınızda sezon açılmamışmıydı? Açıldıysa jandarma tuttuğunuz balığı nasıl alıyor?

5. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Kendim yakalamis gibi keyiflendim ya, tesekkürler.