Öğrenecek Çok Şey Var

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Yengec07 tarafından paylaşıldı.

1. Yengec07

Yengec07

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Şimdilik izmarit
    Tekrar selamlar ;
    1 ) bende 3 metrelik kamış var ancak yeni alacağım uzunluk yada eni çok önemlimi hangi balıklarda etkili ,
    2 ) bana söylenen bilyeli makinalar daha iyi doğrumu
    3 ) mezgit yakalamak için ne yapmam gerekli makina , misina , iğne , yem
    bu konularda yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler ( Arnavutköyde mezgit bu ara çokmu bilgisi olan varmı )

2. arm59

arm59

Favori Kamış:
    Olta:Dam,daiwa,banax
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.(1994)
    benim bildiğim mezgit çok derinden çıkar

3. erimozel

erimozel Erim Özel

Favori Kamış:
    Apnea powerpoint 75 ve bi dolu olta
    En İyi Avı:
    Kefal 1 kg
    Maltepede alıolar

Maltepenin tren yolu altında kalan kısmı dolgudur. bu nedenle derindir denizi maltepeden at her bişe çıkar kardeşim :)

4. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    1.istanbul'da 3,60 bence ideal uzunluktur 2.herkes içinde muhtelif sayıda bilye olan
    makineleri kullanıyor 3.mezgite yem olarak tavuk gögsü ve istavrit kullanabilirsin takımıda 7-8 no igne 3 lü köstek köstekler 0,18-0,20 beden 0,30 ayrıca mezgitin zamanı geçti benim bildigim

Son düzenleme: 23 Ekim 2006
  5. erimozel

erimozel Erim Özel

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kefal 1 kg
    daha kadir gecesi mezgit aldık arkadaşlarla akşam çıkıor ,genelde gündüzleri bol bol gümüş olur maltepede...

6. Yengec07

Yengec07

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Şimdilik izmarit
    Teşekkürler bilgi paylaşımınız için ben sadece istavrit yakalardım dün beşiktaş ta izmarit yakaladık baya vardı fazla sevmedim o yüzden mezgit , çinekop yakalamak istiyorum bir yerde okumuştyum mezgit öğlen saati yavru balıkları yemek için üstlere çıkar acaba doğrumu

7. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Mezgit icin yem bile gerekmez.tüylü capariye bile gelir.takìmì dibe yatìr yeter.birde kostek misinan hemen bozulur.bu yuzden adi misina kullan,pahalì misinaya yazìk etme

8. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    esercimben mezgit tutma işini bu sene bıraktım igneyi mideden cıkarma olayı beni fitil ediyor son zamnalrada bunu engellemek için 4no igne kullandım ondada verimaldım ama bu sefer izmarit ve istavriti alamadım

9. LÜFER6

LÜFER6

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    tartmadım yalan olmasın
    bana kalırsa kamış dam 3.90 sörf kullan makına banax iso 7000 tavsiye ederim mezgit için diyecek pek fazla bırseyım yok pek bir özellık gerektırmez kıyı ve dip hayvanıdır yakalamak için bağla yemi gelsin (NOT)mezgit çabuk takım bozar

10. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    mehmet sörf kamış her avda kullanılmaz birde birşey soracagım sen bu banax iso 7000 kullanıyormusun çunku ben ve birçok arkadaş iso serisini hiç begenmiyoruz banaxın en berbet modeli nerdeyse

11. sümer34

sümer34

Favori Kamış:
    Kamış
    En İyi Avı:
    turna 6,5 kg,aynalı sazan 14 kg
    mezgit için en önemli unsur tutulacak yerdir
    mutlaka dibi kum olmalı buzamanda mezgit tutulabilir en ideal yer maltepe sahilinde ve dokuz palmiyenin altında ve kartal sahilindeki kum ocaklarının altından tutulabilir yem olarak tavuk gögsü idealdir dikkat et mezgitle trakonyaları karıştırma rasgele

12. furunotr

furunotr Haluk

Söylenenlerin aksine bendeki ISO 3000 den oldukça memnunum, henüz 1 seneyi biraz aşan bir süredir kullanıyorum, tabi ki zaman geçtikçe makinanın verimi ne olacak ya da parçalarda ne gibi aşınmalar olur bilemiyorum, eğer bu geçen süredeki gibi gider ise iyi bir makina diyebilirim, ayrıca benim kanaatime göre banax ta daha kalitesiz makinalar var, bir de 7000 modeli çok ağır kalmaz mı (840 gr.) halbuki ISO 3000 sadece 620 gr. ben bu makina ile sıkıntı çekmeden lüfer aldım.

Net üzerindeki rakamlara bakarsanız 90,- YTL üzeri fiyatı var ama araştırırsanız 60-75 YTL aralığında bulunabilecek bir makina.

13. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    haluk abi iso serisiyle 3 tane lüferde çekersin sorun orda degil sorun bakımını yaglamasını düzenli olarak yapmana ragmen 1 yıl olmadan makinenın oksitlenmeye başlaması 5 tane makine var hiç birisi oyle degil hatta biri banax sx 5000 iso 2000 yaglamama ragmen kendiliginden oksitlenmeye başladı aynı şikayet başkalarındanda gelmişti

14. erimozel

erimozel Erim Özel

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kefal 1 kg
    maltepe sahilinde yeni yapılan adalar iskelesinin önünden deli gibi mezgit çıkıyor benden söylemesi akşam ezanından sonra atıp atıp çekin...

15. Yengec07

Yengec07

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Şimdilik izmarit
    Ben genelde arnavutköye gidiyorum sabah giderim kalabalık olunca insan çekiniyor misina karışır falan diye o yüzden akşam gitmedim ama akşam daha fazla çıkıyor galiba bundan sonra akşamları gideyim bari

16. furunotr

furunotr Haluk

Bu konuda haklısın diyebilirim, benimkinde de makara kısmında alüminyum oksit yapmaya başladı, ancak ben hiç bakmıyorum, belki balıktan sonra misina ile beraber makarayı tatlı su ile yıkasaydım veya silseydim oksitlenme olmayabilirdi, ama diğer makinalarıma göre Iso serisi gerçekten dayanıksız ve oksitlenmeye müsait (özellikle makara kısmı) zaten onun için makina hakkında tam bir kanaate varamadım, kuşkuyla satın aldım ve hala kuşkuyla bakıyorum ancak fiyat performans oranı iyi diyebilirim bu fiyata da pek birşey beklememek lazın, GS 9 umu 25-26 yıldır kullanmama bakımına ihtimam göstermememe ve defalarca yere düşürmeme, hatta Akdeniz de makina ile birlikte suya düşüp 1 sene sonra içini temizlememe rağmen bu tür bir sorunla karşılaşmadım hala saat gibi çalışmakta dışı pırıl pırıl olmasa da oksit vb. olaylar yok tabi bu kalite makinalar zor bulunuyor ve fiyatları çok yüksek.

17. erimozel

erimozel Erim Özel

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kefal 1 kg
    Haklısın üstad, bazı makina var o şekildedir , bazısı var direk tek damla suda gidior... fiyatı da ona göre tabi