ok ile balik avi...

Konu, 'Videolar' kısmında oaydinc tarafından paylaşıldı.

1. Heckel

Heckel Berk TURAN

Favori Kamış:
    Okuma Trio Rex Surf 425-250gr
    Favori Makine:
    Shimano twinpower 8000 swpg-a
    Abilerim belki üstüme düşmez ama dayanamadım söylemem gerek.

Bu ok ile balık vurma işi denildigi gibi katliam değil hatta yakınından bile geçemez 3 senedir ok ile balık avlıyorum bunun yasalarca bi yasağı bi durumu yok ruhsat bile gerekmiyor zaten mak kararları içinde de bir yeri yok atmaca avının arasına sıkıştırılıvermiş herhangi bir durum sözkonusu degil.
    Okla avcılığa bowfishing adı veriliyor yurt dışında böyle zıpkının su dışı hali falanda degil yayı gerdiğinizde nişan alma süreniz 2-3 saniye aynı zamanda nokta atışıda yapamıyorsunuz bu avda ciddi ekipman söz konusu yani önüne gelen o ekipmanı kullanamaz balık dışında kendine zarar verebilir yani her önüne gelen bowfishing olayına giremiyor.Ülkemizde yaygın olmayan bu av türünün katliam denmesine kesinlikle kınıyorum çünkü balığı görmeden vuramıyorsunuz yani balık küçükse vurmassınız yumurtalıysa vurmassınız veya lezzetsiz bir balıksa vurmassınız tamamen sizin vicdanınıza kalmış bu yüzden her bowfishing avcısına veya her zıpkıncıya katliamcı diyemez kimse eğer balığı gördüğü halde vurulacak bir hayvan olmadığı halde onu vuruyorsa o katliamcıdır bunu bende kabul ederim.Adrenalin konusuna gelirsek o balığı vurmak gerçekten heyecanlıdır yayın kuvvreti dolayısıyla nişan alırken eliniz zangır zangır titrer o heyecanı ben hiçbir olta avında alamadım yani lafı fazla uzattım ama kurallara uyan avcı tarafınca gayet heyecanlı bir av türüdür ve katliam kesinlikle değildir.Bu benim görüşüm laf bana düşmez ama söyleyemeden rahat edemem

Telefondan yazdığım için imla hatalarım varsa affola.