okuma flame-shimano catana-ryobi ecusima?

Konu, 'Makineler' kısmında karababa62 tarafından paylaşıldı.

1. karababa62

karababa62 Murat KARADUMAN

Favori Kamış:
    malzemem yok
    Favori Makine:
    erma panther makine,albastar kamış
    En İyi Avı:
    sazan 800 gr,alabalık 500 gr.
    arkadaşlar at çek bir makine arıyorum,okuma flame, shimano catana ve ryobi ecüsimanın 40 lık modelleri arasından bir seçim yapma istiyorum,acaba hangisini tercih etmeliyim?

2. eskina_man

eskina_man Murat

En İyi Avı:
    canlı bırakma yaptım, hala bekliyorum.
    Bahse konu 3 makine ile ilgili forumda daha önce defalarca konu açıldı, araştırırsanız bilgiler edinebilirsiniz.

Benim fikrimi sorar iseniz ;

her üçüde aynı segmentte makineler, bizzat kullanmadım ama beraber av yaptığım arkadaşlarımdan ikisi okuma frame kullanıyor 30 luk, ve memnur, diğer bir arkadaşım ise ryobi kullanıyor 40 lık, oda çok memnun,

ben 30 luk kafa bir balzer kullanıyorum 260 gram, bende ondan memnunun,

Okuma frame makara misina kapasitesi aynı olmasına rağmen daha compact ve hafif bir makine,

Umarım söylediklerim yardımcı olmuştur.

Son düzenleme: 15 Şubat 2010
  3. fish founder

fish founder Özgür

okuma flame'in 30'luk makinasını ilk çıktığı günden itibaren kullanmaktayım ve çok da memnunum diğer makineleri kullanmadığımdan mukayese yapamıyorum lakin,

4. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    .

Aynı makinayı kullanıyormuşuz :)

Okuma Flame-30 Tavsiye ederim.

Özgür , Peki av sonrası ılık suyla yıkamaktan başka bir bakım yapmak gerekiyormu acaba?
    Mesela Sen nasıl yapıyorsun av dan eve dönünce?

5. levrekçimetin

levrekçimetin metin oktay can

Favori Kamış:
    shimano blue romance
    Favori Makine:
    Daiwa saltiga
    En İyi Avı:
    levrek- 7 kg kofana-4,800kğ
    Catanayı al keyfine bak derim bu güne kadar beni yanıltmadı her avcı arkadaşada tavsiye ediyorum şimdiye kadar pişman olanına rastlamadım. rastgele

6. NECDET CAN

NECDET CAN necdet

Favori Kamış:
    Her türlü kamış ve olta mevcuttur.
    Favori Makine:
    RYOBI ECUSIMA V 6000
    En İyi Avı:
    3.5m.lik silstar ile 95 cm.lik turna.20 dakika sürdü.
    Murat kardeşim;ben 3 yıldır RYOBI ECUSIMA 6000 VI.kullanıyorum,çok memnunum.Geçen sene,aynı makinenin 4000 VI.sinden de aldım,ondanda çok memnunum.tavsiye ederim.yalnız bir tek kusuru var;üzerindeki boyası çabuk soyuluyor o kadar.:)

7. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Okuma Flame makinalar Teflon Kaplamadır, Yağ Kir Pas Su Tuz tutmuyor.

8. yeknet

yeknet Yekta

Favori Kamış:
    lineaeffe unicast420
    Favori Makine:
    mitchell avosurf700
    ben de ryobi ecusima 4000vi almıştım. Bu akşam baktım okumalar %20 indirime girmiş. flame 40 da iyi bir tercih olur. 68TL iyi fiyat, 80 küsür TL idi geçen hafta.
    catanayı herkes tavsiye etse de, yaklaşık 50gr lık ağırlık dezavantajı var. Marka shimano olacaksa bence seido veya exage serisi düşünülmeli.

Son düzenleme: 15 Şubat 2010
  9. stratejist

stratejist A.ÖZDEMİR

Favori Kamış:
    Shimano Nexave CX 2.40 MH, Tolee Kawahagi 2.10 MH, Mitchell Elite 602L 2/8 (1.83 UL)
    Favori Makine:
    Shimano Symmetre 500FD, Solstace 1000FI, Solstace 2500FI, Solstace 4000FI
    En İyi Avı:
    Olta ile 2700g.lık bir levrek
    Merhabalar, iyi bir makina arıyorsan Shimano Solstace 4000FI'ya da bakmanı öneririm. Ben de at çek için güzel ve kuvvetli bir makina arıyordum ve yaklaşık 1,5 ay önce bu makinayı aldım. Alırken Catana indirimdeydi ve 75TL gibi bir fiyatı vardı ancak Solstace gerek bilye sayısı ve devir oranı gerekse de kafa yapısı ve görünüşü itibariyle ondan çok daha güzel bir makina olduğu için ben Solstace aldım. Okuma Flame kullanmadım ama Ryobi 4000Vİ kullandım ve gerçekten bu makinada çok başırılı ve sevdiğim makinalarımdan. Fiyat olarak ben Shimano Solstace'ı yanılmıyorsam 110TL'ye almıştım, tahminimce Ryobi de60-70TL civarıdır. Sonuçta söylediğin makinaların fiyatları genellikle 60-80TL aralığında. Eğer bütçeni biraz daha artırabilirsen ben Shimano Solstace'ı tavsiye ederim. Eğer bütçen kısıtlıysa sanırım bahsettiğin makinalar içinde en uygun fiyatlı olarak bulabileceğin makina Ryobi 4000Vİ olacaktır. Yakınlarda benzer seçimde bulunmuş biri olarak zor bir seçim olacağını biliyor ve seçiminin sonucunu şimdiden merak ediyorum..

10. fish founder

fish founder Özgür

sevgili Tarkan,
    ben makinayı ilk aldığımda direk kullanmadan hafifden yağladım,
    ve bu yağla 1-2 gün bekledim,
    ava 2-3 gün sonra gittim,
    avdan sonra seninde yaptığın gibi normal su ile temizliyorum,
    bu tamamen şahsi fikrim olmakla beraber spin makinalar yüksek devirli çalıştıklarından diğer makinalara göre daha sık yağlanmalı diye düşünüyorum,'tabi kafi düzeyde',
    her yağlamadan sonra makinanın daha performanslı çalıştığını gözlemliyebiliyorum,
    eğer av yağmur altında ve sert kondisyonlarda yapılmamışsa 4-5 kullanımda bir eğer sert kondisyonlarda kullandı isem direk av sonrası yağlıyorum

11. yeknet

yeknet Yekta

Favori Kamış:
    lineaeffe unicast420
    Favori Makine:
    mitchell avosurf700
    kullandığınız yağ nedir ve makinenin neresini yağlıyorsunuz açıklayabilir misiniz? makaranın sökülerek yıkanmasında misina açısından bir problem oluyor mu? ne bileyim altta kalan kullanılmayan misinanın küf yapması vb.

12. fish founder

fish founder Özgür