Okuma Marka makina tavsiyeleri bu başlıkta...

Konu, 'Makineler' kısmında furunotr tarafından paylaşıldı.

1. furunotr

furunotr Haluk

:D :D Evet Daiwa için açtılar; Shimano için de açıldı; haksızlık etmeyelim belki de Boğaz'da en çok kullanılan marka olan Okuma için de ben başlık açıyor ve tavsiye isteyene Raw II'yi tek geçerim diyorum...:D :D :D

2. muratbzk

muratbzk murat

Favori Kamış:
    Vercelli Spyra Ultima G2 Surf -Awa Shima Spin
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf 5000-Spro Passion 730
    En İyi Avı:
    plankton
    Haluk abi, bende Salina II 10000 var ben çok memnunum açıkçası.

3. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Okuma markalı ürünleri, TR. piyasasında ömürboyu garanti sloganıyla tanıtıp pazarlayan ve sattığı her ürünün arkasında durabilen Cengiz Balıkçılığa ve de çalışanlarına öncelikle teşekkür etmek gerek.

Tüm firmaların, sizler gibi olması dileklerimle.:thumb: :thumb:

4. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Ilk tavsiye benden o zaman.
    Okuma razor 65.
    Plastik kasa ve makara, 1 adet tuzlu su korumaSIZ rulman. Livar kazigini topraga çakabilme özelligi, çizilince üzmeyen fiyat özelligi. Yari surf kafa. Bakim istemeyen mekanik aksam. 34lira fiyat.

5. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Bir tavsiye benden o zaman.
    Okuma razor 65.
    Plastik kasa ve makara, 1 adet tuzlu su korumaSIZ rulman. Livar kazigini topraga çakabilme özelligi, çizilince üzmeyen fiyat özelligi. Yari surf kafa. Bakim istemeyen mekanik aksam. 34lira fiyat. Güç mü? Asil kola çeker o

6. furunotr

furunotr Haluk

Maaş alınca hemen alayım bir tane; böyle özellikler dünyada hiçbir makinada yok; özellikle livar kazığını toprağa çakma özelliği gibi...:D :D :D

Okumalar fiyat olarak pek öyle üzen bir makina değil zaten... Yarı surf kafa da güzelmiş; ellerinde var mıdır acep???

7. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    3tane var benim 10senedir. Daha bulunur mu bilmiyorum :)

8. furunotr

furunotr Haluk

Yok artık gelmiyor sanıyorum; bizim bir abimiz var buralarda; yıllar yılıdır kullanır; başka makina tanımam der; kolun sağ tarafına bilya atıp modifiye edenler de olmuştu zamanında... Gene de bakayım; sağda solda biryerlerde sıkışmıştır belki Cengiz Balıkçı'lıkta...:)

9. fleto

fleto baran kilitci

Favori Makine:
    daiwags9
    okuma safına noir65 aldım cengizden.balatta durgun suda 75gram kurşunla yemliye takıldım sonuç.makinanın kafasından acayip sesler gelmey başladı.sanki sürtüyor gibiyi.yıllarca orijinal kore banax 4000 kllndım değerini daha çok anlıyorum şimdi banaxın.not okuma makinei önerende cengizdeki arkadaştır.şimdi işi gücü bırakıp üsüdara gitmekde ayrı bir zorluk.

10. vatos70

vatos70 oktay arıkan

En İyi Avı:
    eşkine 1,5 kg
    Okuma Trio 65 Red Core

OKUMA TRAVERTINE TR65

OKUMA POWER LINER PL 865

OKUMA AVENGER AV-65b

:) tam okuma fanatiğiyim (serdar duymasın :))

11. frenist

frenist Cihan Kalafat

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.28 - Okuma Trio-Rex 4.25 telesurf
    Favori Makine:
    Okuma Trio 65a - Okuma Bluehawk
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Senelerce zeon 65 kullandım, ama artık yenilemek gerektiği için yeni trio 65a aldım. Hem görüntü hem de sağlamlık konusunda gayet yeterli duruyor. Fiyatına göre iyi kalitede. Kataloğunda da üst grup makineler arasında ;)

12. furunotr

furunotr Haluk

Üstadım yani siz de; mazallah Daiwa falan alsaydınız ne yapacaktınız??? Önceden seferler vardı; şimdi varmıdır bilemiyorum Haliç-Üsküdar çalışan Dentur'du galiba; atlayın birine; yarım saat; 40 dakikada Üsküdar'dasınız; olmadı kargo ile yollayıverin hallediverirler; dert etmeyin; parça da mevcut; servis de...:)

Bu tarafa gelirseniz gündüzleri oralarda olurum; buluşabilirsek bir çayımı içersiniz; ya bizim çakma çaycıdan; ya da Yalı'nın o güzel çayından...

13. PAŞŞA

PAŞŞA Remzi

Favori Kamış:
    Vega Potenza Supercore,Lineaeffe Fury Caster
    Favori Makine:
    Daiwa Windcast Z 5000,Ryobi AP Power
  14. özcan bolat

özcan bolat özcan

Favori Kamış:
    LINEAEFFE 4.50 mt sörf kamış
    Favori Makine:
    okuma salina 2
    makinın el kısmı biraz daha yada tam topuz vari olmasından yanayım bu şekilde olunca yük elde avuç içine dağılır okuma salina 2 lrde olduğu gibi // resimde iseyük parmaklarda kanaatim budur

15. onur72

onur72 Onur

Favori Kamış:
    ALBASTAR 1942 İSTANBUL KAMIŞ 420CM
    Favori Makine:
    avenger av 65a
  16. furunotr

furunotr Haluk

Bende de Zeon 55 vardı geçtiğimiz yıla kadar; zavallıyı olmadık yerlerde; olmadık işlerde kullandım 2-3 yıl... Sonra da bakım yaptırıp sattım; o işkencelerden sonra bile alıcısı çıktı; demekki sağlammış garibim... Üstelik 2. eli dahi alıcı buldu... Yalnız bir Alümina modeli vardı zamanında; almadığıma pişmanım...

17. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Evet Haluk bey keşke alsaymışsınız çok iyi makina,bende 20 lik olanı var,4 tanede okuma inspira var,bu makinalarda çok iyi,yanlız kulanılacak yeri bilmek lazım...

18. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Ha bir tanede okuma aveon var,bu aveon modeli aluminadan daha iyi...

19. blackboy55

blackboy55 Musa Karaoğlan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Seaspin 2.85
    Favori Makine:
    Okuma Salina 40
    En İyi Avı:
    2410gr Gökala -3000 gr levrek
    Evet bu başlık çok iyi olmuş.:)
    Daiwacılarda aradığımı bulamamışken,Kadir dostumun önerisiyle elindeki Okuma Salina 40 makineyi aldım,kamış makine misina derken tam seti oluşturdum.
    Makine çok güzel sarıyor,ilk sınavını başarıyla geçti,bakalım diğerlerinde nasıl not alacak.:D

20. furunotr

furunotr Haluk

Tek dikkat edeceğiniz yer misina sarım klavuzundaki bilya; bu klavuza ve bilyaya her avdan gününden sonra bakım yapmanızı öneririm; yoksa bilyası çok kaliteli olmadığından kısa sürede korozyona uğrar... Hoş biz burada distribütörüne uğrayıp alıyoruz bilyayı; veya makinayı bırakıyoruz değiştiriyorlar; ya da bırakıyordum diyelim...