okuma salina sa 65 mi okuma raw 2 65 mi ?acil tavsiye..

Konu, 'Makineler' kısmında barisgirgin tarafından paylaşıldı.

1. barisgirgin

barisgirgin BARIŞ GİRGİN

Favori Kamış:
    major craft kg evo 902lsj, major craft solpara aji ,tica scirocco
    Favori Makine:
    shimano surf leader cı+35, shimano stella 2500fı, shimano stella 4000xgfı, daiwa morehtan 3012h
    En İyi Avı:
    torik 3.6kg
    Merhaba arkadaşlar geçen ay çok beğenerek aldığım okuma trio 65a makinam bu hafta sonu balık avımda 100 gram kurşun ile 8-10 istavriti zorlanarak çektiğini farkettim makina çok güzeldi amma önemli olan işlevi diyerekten aldığım magazayı arayarak değişim talep ettim saolsunlar kırmadılar yarın götürüp değiştireceğim aklımda 2 makına var biri raw2 65 diğeri okuma salina sa65 ikisi arasında kaldım tavsiyelerinize ihtiyacım var kullandığım kamış spider surf ile kombine edeceğim hangisi daha doğru olur ?? genellikle boğazda çapari ve yemli lüfer takım kullanıyorum.

2. vayaz

vayaz engin bilgiç

Favori Kamış:
    shimano aspire dx 2.70 20-50 gr
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw 4000 - Daiwa Saltist 6000 H
    En İyi Avı:
    levrek 3 kg
    Salina sa40 ve raw kullanıyorum kesinlikle tercihim raw olurdu harika bir makina ancak raw 2 yi inceledim şekil güzel olmuş ancak bence raw daha iyi

3. cosmic-c

cosmic-c cem

En İyi Avı:
    Sırtıkara 3.5 kg
    Raw 55 kullanıyorum çok ama çok mumnunum. Sararken anlamıyorum bile hiç yormuyor.raw 2 ler şekle. Güzel ama kullanmadığım için bilmiyorum.

4. casper73

casper73 bahri

Favori Kamış:
    Shimano nexave te surf 170gr.
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 5500 xsb,Shimano alivio 4000rb,protackle harbor 5500,ryobi ecusima
    okumalardan uzak durun.
    kendim yaşadığım sorunlardan dolayı tüm okuma makinaları elimden çıkardım.
    daha dün arkadaşımın distance pro modeli makinası sararken elinde kaldı.
    para iadesi alabilyorsanız alın shimano ,daiwa, ryobi modellerine bakın

5. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 4.20 / Okuma Salina Sea Spin 2.85mt
    Favori Makine:
    Ryobi TT Power 8000 / Tubertini Plus 6000 / Okuma Inspira 40
    Para iadesi alamıyorsanız ve illa Okuma makine alacaksanız bence Salina II 10000 alın, raw2 den bir kademe daha iyi olduğunu düşünüyorum...

Ayrıca Trio 65a makinenizin zorlanmasının sebebi bence sarma telinde ki rulmanın çok çabuk arızalanması olabilir, forumdan birkaç arkadaşımın başınada aynı durumlar gelmişti, trio'daki orjinal rulmanı doğru düzgün bir rulmanla değişitirince makine ilk kullanım performansına dönmüştü.. Ama tabi tahminen söylüyorum bunları, başka bir problemde olabilir..

6. barisgirgin

barisgirgin BARIŞ GİRGİN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    shimano surf leader cı+35, shimano stella 2500fı, shimano stella 4000xgfı, daiwa morehtan 3012h
    En İyi Avı:
    torik 3.6kg
    Raw daha ağır basıyor gibi teşekür ederim

7. barisgirgin

barisgirgin BARIŞ GİRGİN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    torik 3.6kg
    Maalesef alacağım yerde sadece okuma markası mevcut para iadeside zor yani ben isteyemem :) daiwa crosscast 5000 kullandım bi dönem ancak zamanla kafada ve çevirme kolunda boşluk oluştu yarı fıyatına bı arkadasıma verdim,shimano kullanmak nasip olmadı bi ara onada nıyetlenmıstım dukkan satıcısı cok soguk davrandı hanı sankı bunda para yoktur alamaz ugrastırıyo dıyen tıpler varya suratlarından bellı oluyo zaten shımano merakımda o adamla öldü gitti :) ryobi çok bahsi geçiyor arkadasım almıs ılk fırsata test edeceğim cep telefonu gibi makına degıstırır oldum zaten onuda alırız :)) teşekkür ederim

8. barisgirgin

barisgirgin BARIŞ GİRGİN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    torik 3.6kg

Ersin bey makınanın daha ılk avıydı hevesle aldım, balık cıkıyor haberını alır almaz sahıle kostum100 gram kursun ve 8-10 ıstavrıtı cekerken eskı makınam zeon 65 bıle daha yumusak tı makına resmen elımde tıtrıyodu ve ıstavrıtte böle yaparsa ağır kursun ve ucunda lufer vs. ile neler yapmaz :) sonuçta bu ıstvavrıt avıyla makınadanda sogumus oldum sıfır makına sonucta 2 saat kullanıldı hemen aradım ve bu aksam götürüp daha guclu bır makınayla değiştireceğim salina 2 10000 üretilmiyormus ellerınde yok sanırım yıne sorarım eger varsa oda olabılır raw 2 ılgımı cekıyor güçlü olması sebebıyle birde çevirme kolu :) listeye bırde salina 2 10000 girdi işin içinden nasıl cıkıcaz bakalım :)) teşekkür ederim...

9. Emrahmuh

Emrahmuh Emrah Kildiran

Favori Kamış:
    Okuma Cedros 60 Lb
    Favori Makine:
    Remixon Jig Master
    En İyi Avı:
    Orfoz 5 Kg
    Kesinlikle Raw2 al güzel makinedir.

10. brioche

brioche Gökhan YETER

Raw2 alacaksanız bazılarında sarım sorunu yaşanıyor conta ile giderilmeye çalışılsa da yeterli olmuyor, mesela benim raw2 sarımı güzel çıktı arkadaş ne yaptıysa-yaptırdıysa çözülmedi elinden çıkardı, bunun dışında gerçekten tam boğaz makinesi.

11. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 4.20 / Okuma Salina Sea Spin 2.85mt
    Favori Makine:
    Ryobi TT Power 8000 / Tubertini Plus 6000 / Okuma Inspira 40
    Daha ilk avda zorlanma yapmışsa makinada üretimden kaynaklı teknik bir arıza olabilir... Geçmiş olsun, umarım yeni alacağınız makinanızla gönlünüzce güzel avlar yaparsınız :thumb:

12. barisgirgin

barisgirgin BARIŞ GİRGİN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    torik 3.6kg
    Teşekkür ederim Ersin bey cümlemiz sorunsuz sıkıntısız avlar gerçekleştirir inşallah

13. barisgirgin

barisgirgin BARIŞ GİRGİN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    torik 3.6kg
    Emrah bey benımde gönlüm raw 2 den yana süpriz at gelmesse :) inşallah bizede nasip olacak aksam sizlerle paylaşacağım.

14. troster

troster İLHAN

Favori Kamış:
    lineaaffe 15 kilos
    Favori Makine:
    okuma rav2, okuma salina 10000
    En İyi Avı:
    lüfer,istavrit.turna v.s..
    ikiside çok iyi makinalar...ikisindende mevcut elimde , ama salina 10000 diyorum ;)

15. barisgirgin

barisgirgin BARIŞ GİRGİN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    torik 3.6kg
    Salina 10000 ile raw 2 arasında ne gıbı farklılıklar var bnm için en önemli unsurlardan biri rahat sarım zorlanmadan çaparıde 10 ıstavrıt varsa hiç kasmadan tıkır tıkır sarabılmeli keza ağır kurşun rapala yemli lüfer avlarındada performansı iyi olmalı bu klasmanda incelersek salina 10000( tabi bulabılırsem üretilmiyor artık deniyo) raw 2 hangiisi bana daha uyum saglar ?

16. barisgirgin

barisgirgin BARIŞ GİRGİN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    torik 3.6kg
    Teşekür ederim gökhan bey raw 2 ye karar verirde alırsam nasılsa misina sarılacak ,sarılırken neye dıkkat edeyım sarma sorunu uç tarafamı yıgılma yapıyor dip tarafamı ?

17. brioche

brioche Gökhan YETER

İyi günler,
    Sarım da makaranın üst uç kısımda boşluk bırakıyor, misina sarımı yaptırırken uç tarafta eksik sarmamasına dikkat edin, onun dışında bende kullanıyorum boğazda özellikle rapala ile çok rahat 150-175gr kurşunu balıkla çekebiliyorsunuz.

18. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Fury Caster ,L.Effe SeaMaster 4,20 Surf,ProCatch CS Ultra-2.40;Protackle FW-TS 3.60
    Favori Makine:
    Penn Affinty 7000, Okuma Avanger 30b
    Bende trio65 a yi satip makine alirken ikisi arasinda kalip sonra penn affinty almistim. Ama egerki penn almasaydim bogazda istavrit caparisi haric her turlu avda kullanmak icin sa16000 alacaktim.ikiside guzel makineler Simdiden hayrli olsun..

19. barisgirgin

barisgirgin BARIŞ GİRGİN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    torik 3.6kg
    Süpersiniz bu ayrıntıya dikkat edicem hatta başında beklicem :))

20. imece

imece Erdinç İme

Favori Kamış:
    lineaeffe tournament
    Favori Makine:
    okuma salina 2 10000
    En İyi Avı:
    Henüz gerçekleşmedi.
    Raw2inde, salina 2 ninde gam yapma olasılığı yüksek. Bizim gruptaki iki salina ve bir raw da bu sorun var. Misina sarım rulmanı biraz özen ister. Nihayetinde güçlü makinalar istediğin hususlarda sana sorun çıkarmaz.