Okuma VSystem

Konu, 'Makineler' kısmında tomy77 tarafından paylaşıldı.

1. tomy77

tomy77

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7 kg levrek
    :confused: merhabalar acaba Okuma VSystem makinenin herhangi bi boyunu kullanan bulunuyormu aramızada almayı düşünüyorum da nasıl bi makine çekiş ve fiyat açısından yada kullandığınız bunun fiyatında yada yakın ama pro olacak bi makine http://www.avmarketi.com/asp/show_stock.asp?product=7-OKUMA-VS-65
    fiyatı 230 ytl civarı burada pekte ucuz gözükmüyor ama hakkını verecekse tabi lafımız yok ama istanbulda okuma modellerinin daha ucuz yani siteye göre ucuz sayılabilen biyer duymuştum yardımcı olcak arkdaşlara şimdiden teşekkür edrim..

2. istanbulteam

istanbulteam Alparslan Altan

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm oltalar
    En İyi Avı:
    96 adet istavrit
    Üsküdar cengiz balıkçılık abi

3. Bu makineyi ne avlamak için ve hangi yöntemi kullanarak av yapacağınızı yazarsanız daha net cevap verebiliriz..

4. tomy77

tomy77

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7 kg levrek
    erdal abi aslında yemli spin olarak düşünüyorum ama surf te aklımdan çıkmıyor yanlız yalova okadar uzak mesafe isteyen balık yok acaba surf alsam hem yemli hemde kendi işlevi olan uzak atışlarda kullansam makine ağırlık olarak veya başka bi türlü yemli avda sorun çıkarırımı yardımcı olduğunuz için teşşekür ederim

5. tomy77

tomy77

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7 kg levrek
    sağolasın tahmin ettiğim gibi :)

6. zephyr

zephyr Mert

En İyi Avı:
    Kırlangıç 2.9 Kg
    V

Osman Kardeşim Okuma markasını ciddi anlamda test etme ve inceleme fırsatım oldu. Bahsettiğin makina Okuma'nın en üst düzey makinasıdır. Evet önce ne için kullanacaksın? Boğazda veya baska bir yerde istavrit vs tutacaksan o kadar para verme bence derim ama gözün yükseklerdeyse Okuma Vsystem kesinlikle 230 ytl yi haketmiyor çünkü Bahsedilen dükkana gidersen (üsküdar da Otobüs firmalarının toplandığı bir sokak var orada sorarsan gösterirler) cok daha ucuza alırsın. Okuma markasının bir çok ürününü kullanıyorum ve son derece memnunum hele fiyat performans oranı bence mükemmel:) Sen amacını söyle mutlaka yardım görürsün rastgele ...

7. Bu makine At-çek(spin) için uygun değil..oldukça ağır bir makine..Bence yemli avlarda kullanıma daha uygun..Uygun bir surf kamışla beraber uzak atışlarda kullanılabilir.Fakat uzun atışlarda kamış çok daha önemlidir..tek başına makine birşey ifade etmez.Bu arada yemli derken ..Sülünezle,kurtla yapılan beklemeli avları kastetdim....Surf makineler zaten yemli avlarda kullanım için yapılmış makinelerdir..sahilden uzağa atış gereken yerlerde kullanılır..Spin makineler at-çek için yapılmıştır..Devir oranlarının yüksekliği ve hafifliğinden bunu anlayabiliriz..Kamışlarda da durum aynıdır..Surf kamışlar uzun ve atar olarak fazladır..(100gr-...)spin kamışlar genelde 2,70 -3,00 gibi uzunluklarda ve atarları kullanılacak sahte yeme uygundur..;)

8. tomy77

tomy77

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7 kg levrek
    genelde dediğin gibi boru kurdu veya teke gbi canlı yemlere eşikne mercan mırmır minekop vb. balıklarda kullanancağım surf tercih etme olasılığım artacak ozaman abi çok olmadıysa türkiyeden alabileceğim en iyi surf makine diye sorsam ne öeneririsin illa yurt dışından mı almak lazım ..

9. Bu makine için Ayırabileceğin Bütçe ne kadar..

Ben Shimano'yu tek geçerim..Bu konuda dünyada makine olarak üzerine yok;)

10. tomy77

tomy77

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7 kg levrek
    abi en fazla 250 ytl

11. Shimano navi xsa 8000...

Bu makine bu fiyata buradan alabileceğin en iyi makine..;)

yedek makaralı..

ama biraz baklersen 1-2 hafta belki yurtdışından bişeyler yapabiliriz..Ama kesin değil

12. tomy77

tomy77

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7 kg levrek
    sağolasın erdal abi yok ya gerek yok yurt dışından senin getritmene düşündüğün için teşşekürler ama burdada acıyorum gerçekten navi nin gerçek fiyatını bile bile iki katına almak çok koyar bekleyelim sezonun açılmasına biraz daha var nasıl olsa bakalım ne olacak :) ..

13. Maalesef fiyatlar burada 2 katından fazla..:(

Navi xsa 8000..

[​IMG][/URL][/IMG]

Son düzenleme: 27 Aralık 2007
  14. tomy77

tomy77

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7 kg levrek
    makineyide koymuşun çeşit çok sende abi ama bu kadar para verceğime biraz daha beklerim sonra dışardan getirtirim..

15. cakometti

cakometti ersan

Favori Kamış:
    century TTR 14 ft - daiwa prime caster surf 450
    Favori Makine:
    abu chrome rocket 6500 CT - Abu Ambassadeur 7000I C3 CT Mag
    Slm,
    Hariçten gazel okumak gibi olmasın ama, bir de '' ryobi proskyer nose '' a bir bakın derim ( surf için ). 2 adet kullanıyorum , surf te tek geçerim ve tavsiye ederim, fiyatı 140-130 arası....:)

16. Kesinlikle en mantıklısı..;) yarınında altında fiyatlar;)

17. Ryobi'ler harika makinelerdir..gerçek bir usta makinesi..;)
    Fakat makara çaplarının düşük olması beni hayal kırıklığına uğrattı:(
    ama sağlamlık,dizayn,,insana verdiği güven mükemmel ötesi;)

18. cakometti

cakometti ersan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Tam tersi,Bu söylediğim makinenin olağan üstü geniş ve konik bir makarası var...aşağıdaki adresten bir bakın derim...

http://www.angelcenter-voegler.de/popup_image.php?pID=1035&osCsid=hmq8qgksv29pvcsha99l7dhsb4

19. cakometti

cakometti ersan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Hem de çok var, isterseniz adresini veririm umarım reklama girmez, karaköy de iskele karşısındaki mağazada bulabilirsin ( ismini hatırlayamadım )...