OLTA MAKİNE TAVSİYESİ

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında Cem TÜZÜN tarafından paylaşıldı.

1. Cem TÜZÜN

Cem TÜZÜN Cem TÜZÜN

Hobidaşlar Merhaba,

Ekip arkadaşlarımla birlikte sürekli olarak Didim Kazıklı tarafına tekne ile balık avına gidiyoruz. Shimano Alivio 6000 FA makine kullanıyoruz, Bu makine 1+1 bilyalı. Avlandığımız derinlik 50 ile 65 metre arası. Sıkıntımız şu ; yaklaşık kilo civarı balık geldiğinde makineler çok zorlanıyor. Kollarımız ağrıyor. Makine kolu kasılıyor. Bu makineleri 3 sene kadar önce yine bu sayfada hobidaşlara danışarak almıştım.
    Bizi yormayacak bir makine arıyoruz. Şimdi okuyan herkesin ( Bütçe ne kadar ? sorusunu duyar gibiyim :) )
    Bütçe en fazla 500 lira. . Olta makinesis atan yerlere sorduğumda tavsiyeler Okuma Ceymar CXT-55 veya Okuma Ceymar CXT-65 üzerine toplanıyor. Bu yazdığım makineler nasıldır ? Kullanıcı yorumları benim için satıcı yorumlarından daha değerlidir.
    İlla marka olması şart değil. Tavsiye edebileceğiniz başka marka ve modeller var mı ? Bilya sayısı ne kadar önemli ?

Elinde iyi bir makinesi olupta satmak isteyen varsa, ilgilenirim.

Sayın ustalardan tavsiye rica ediyorum.

İlgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

omerkesim bunu beğendi.
  2. Acemibalıkçı41

Acemibalıkçı41 Aykut

65 ini kullanıyorum ben usta çok memnunum değerlendir istersen

3. Orkun

Orkun Orkun

Merhabalar.
    Sizin düşük devirli makinaları tercih etmeniz gerekir. Genel olarak yüksek devirli makinalar hız için düşük devirli makinalar ise kuvvet için tasarlanmışlardır.
    İkisi de bir makinada olsun derseniz oda pahalı olmakta biraz.