Olta ve Malzemeleriyle Uçak Yolculuğu

Konu, 'Genel Konular' kısmında Eksik tarafından paylaşıldı.

1. Eksik

Eksik Metin

Favori Kamış:
    Okuma V-System 240 cm & Mebaru Salty Rugger 73L
    Favori Makine:
    Shimano Rarenium CI4+ 2500 FB
    Daha önceden benzer bir konu açılmışsa affola... Ne var ki, aradığım kadarıyla sadece kamışların uçakta taşınmasıyla alakalı sorulmuş birkaç soruya rastladım. Benimkisi biraz daha farklı...

Bugüne kadar yaptığım uçak yolculuklarında yanıma aldığım malzemeler en fazla 2 sahte, 2 kaşık ve birkaç kurşun gibi minimal tarzda ekipmanlardı. Bunları da bavula attığım için pek sıkıntı yaşamadım. Bavula atmadığım bir seferde ise, x-ray'de bazı kancalı parçaları bırakmak zorunda kaldım maalesef.

Soruma geleyim: Yukarıda bahsettiğim gibi birkaç parçadan müteşekkil bir ekipman değil de, fazlaca parçadan oluşan takım çantamı yurtiçi uçak yolculuklarında beraberimde(bavulda) götürebilir miyim? Bilgisi ya da tecrübesi olanlar elbet vardır; cevap alabilirsem sevinirim...

2. uFuK-28

uFuK-28 Ufuk

En İyi Avı:
    72 cm levrek
    Merhaba pazartesi thy ilen geldim (ist-trabzon) ortalama 50 gibi irili ufaklı sahtem vardı hatta naylon poşette üstelikte bagaja vermedim sorun çıkmadı, geçen senede eylül gibi olması lazım 47 sahte vardı ozamanda sorun çıkmadı. Tabiki dediğim sorun çıkmaz anlamında anlama bende çıkmadı.

3. turna

turna

Uçak yokculuğunda, tüm metal ve benzeri eşyalarınızı bagaja verin rahat edin yanınıza her türlü sorunla karşılaşırsınız, kimseye laf anlatamazsınız.

4. GencoGnc

GencoGnc Genco

Ben malzemeleri bagaja verip kamışları çantalarıyla kabinde yanımda tutuyorum.2 defa bu şekilde yaptım sorun çıkmadı.

5. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    Antalya ya giderken bavulumda olan kurşunlara sorun çıkaracaklardı.Sonra vazgeçtiler

6. Eksik

Eksik Metin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Yorumlarınız için teşekkür ederim. Ne var ki, bu konuda kesin bir bilgi alıp içimi rahatlatamadım. Çoğunlukla sorun çıkmıyor gibi görünse de; bazısı kabine sahte balık torbası alınmasını problem etmezken, bazısı da bavuldaki kurşunlara laf ediyor. Havalimanında 100-200 liralık çanta bırakmak hiç hoş olmaz. Bilemiyorum...

7. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Abicim,bavuluna koyup çek in de bavulu teslim edeceksin .Burdaki sıkıntını anlamadım,bi spor çantaya koyuver takımları yada takım çantanı ver gitsin bişey olmaz,on dakika geç çıkarsın hava alanından,başın ağrımaz.

8. Eksik

Eksik Metin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Bavuldakine de sorun çıkaranlar olabiliyormuş diye duymuştum ve ayrıca yukarıda da "avcı22" adlı kullanıcı da bu yönde bir tecrübe aktarmış. Ama sizin görüşünüz de kafamdakini şekillendirmek adına önemli oldu şimdi, bu kadar net ifade etmeniz özellikle. Teşekkürler...

9. cakall

cakall Burhan Sait

3-4 sene önce Trabzon'dan İstanbula gelirken kamış ve makinayı almamak için direttiler bagaja koyun dediler (trabzona gelirken yanımdaydı aynı hava yolu hemde). Kırılma riskinden bagaja koymadım yolcu etmeye gelen akrabama verip eve gönderdim. Uçağa alsammı vs diye boşuna kafa yorma bence havayolu aynı bile olsa görevli kişinin yorumuna bağlı alamazsın diyince olay bitiyor. seni yolcu etmeye gelen yoksa malzemedende olursun.

10. fortuna

fortuna fatih

Favori Kamış:
    crivit
    Favori Makine:
    crivit
    En İyi Avı:
    yayin 45 kilo
    gerci konu eski ama sorun olmamasi gerekir bavulla bi irtabatin yok nasilsa bavul ucagin bagajinda

ben fransadan turkiyeye malzeme getirdim takimlar bavuldaydi oltayida kabin memuruna verdim bi sorunla karsilasmadim

11. senginfb

senginfb Serhan

ben turkiyeden ingiltereye uctum.
    Kamislari da almadilar kabine, sahteleri de almadilar. hepsini bagaja verdim, kamis cantama koruma yaptirdim, onu da bagaja verdim, hepsini inince teslim aldim. problem yok.

12. balikcitayfun

balikcitayfun Tayfun Göktaş

Hocam gideceğiniz yerde o parçaların hepsini bulabilirsiniz sanırım. Ama siz genede sormadan götürmeyin.

13. hocca

hocca

Favori Kamış:
    banax2500 spro kamış
    En İyi Avı:
    1,5kg levrek
    Seyahat anında sorun yaşamak istemiyorsanız kamış dışındaki her türlü malzemeyi bagaja vermek gerek.Kamışa gelince onu bazuka içinde ise bagaja verebilirsiniz.Yada gişede bağaj teslim ederken görevliye teslim ederesiniz kırılacak eşya bagajına koyarlar.Kamışı yurtdışından gelirken getiriyorsanız havayolu firmasını arayıp durumu bildiriyorsunuz firma onu bagaja veya kabin görevlisine teslim etmeniz isteniyor.Aksi durumda kamışınızdan olabilirsiniz.
    Bunları gerek yurt içi gerek yurtdışı uçuşlarda yaşayarak öğrendim.

14. pilot.5

pilot.5 Melih

Merhabalar, geçtiğimiz hafta İzmir'den Sabiha Gökçen e giderken problem olmadan valizimde götürdüm olta ve malzemelerimi. Benim valizim orta boy ve kamış uzunluğu 2.40 m. Haliyle küçük bir yer kaplıyor toplandığında. Valize çapraz olarak tam tamına yerleştirebiliyorum. Bu nedir diye soran bile olmadı havaalanında x-ray cihazından geçerken. Bilginize sunarım.

Not: O gün sabah vakti uçuştan önce havayolu şirketi müşteri hizmetleri ni arayıp sormuştum. Bayan beni 10 dk telefonda bekletip bir yerlere sormuş ve sonunda "güvenlikten geçemeyebileceğimi, 50 lira taşıma ücreti verirsem sorunsuz taşıyabileceklerini" anlatmıştı. Ne yani para vermezsem kesici delici, para verirsem güvenli bir malzeme mi oluyor, kusura bakmayın ancak eşkıyalık gibi bir şey oluyor sizin bana bahsettiğiniz, demiştim. Git gel toplam 100 lira ediyor. Ben seti zaten 150 lira civarında bir paraya almıştım iki sene önce. Bunu da bilginize sunarım.