Oltamı aldım bekliyorum

Konu, 'Tanışalım' kısmında semiho tarafından paylaşıldı.

1. semiho

semiho

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 istarvit 1 izmarit(hemde yemsiz)
    Herkese selam forumu elimden geldiğince okudum ve gerçekten herkesin üslubu çok hoşuma gitti hemen üye oldum öncelikle bunu belirtmek istedim. Ben bugün internetten 1 ADET 3 METRE 5 PARÇALI KAMIŞ 1 ADET MAKİNA 1 ADET MİSİNA aldım sabırsızlıkla gelmesini bekliyorum. Balık tutmayı çok istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum. Bana bu konuda fikir verirseniz sevinirim. Özetle aşağıda ki konularda bilgi verirseniz mutlu olurum. İstanbul'da ikamet ediyorum avrupa veya anadolu yakası fark etmez her iki taraftada oluyorum. Aslıda soruları sormaya başladım ki cevapları çok her balık için değişir heralde. Bu yüzden heralde yeni başlayan biri bu malzemeler ile istarvit avlarım diye tahmin ediyorum ve istarvit için sorularımı soruyorum. Sorularım dışında bilgilerinizi esirgemeyin :)

1- Aldığım bu malzeme ile bu mevsimde nerede avlanmamı önerirsiniz ?
    2- Günün hangi zamanlarında avlanmalıyım.
    3- İğne, yem, misina ve kurşun seçimi nasıl olmalı ? (Tercihim yemsiz avlanmak)

Not: Forumda bu kadar basit konular göremedim umarım daha önce açılmış bir konuyu tekrar edip kirlilik yaratmamışımdır. Saygılar.

2. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan
    Hocam öncelikle imza ayarlarını yapıyoruz.

Sonra aldığımız kamış, makine ve misinaları kısık ateşte 15 dak ısıtıyor üstüne cadı otu atıyoruz. Sonra 3 külüf Allah 1 elham okuyoruz.

Balık tutmak için sabah akşam öğle dua ediyoruz. Kuzu gelmezse kafayı yemiyoruz. :D:D:D

Eğer bu kadar olaya balık tutamazsak oltaları bıkarakıyor. Sevgilimizle el ele geziye çıkıyoruz. O bizi bırakmadan :D:D:D

İşin şakası hoşgeldin :D

3. N@mık

N@mık

Favori Kamış:
    Bilgi, Deneyim, Emek, Sabır ve Nasib
    En İyi Avı:
    Kocaman bir hayaldi kaçan
    Hasassiyetin için teşekkürler ve Hoşgeldin.

Şöyle özetleyeyim.

1-imza ayarlarını adını yaşını nereli olduğunu mesleğini yani tüm boş bırakılmış yerleri dolduracaksın...:)

2-Tutmak istediğin balığın adını yazıp site içi arama motorundan konu ile yazılmış tüm nesajları bulup okuyacaksın.:)

3-Balıkçılığın aslında balık tutmakla alakalı olmadığını öğrenip bu siteye katıldığınha da bin pişman olacaksın.:D

4-bana sabredeceksin.:D

5-Aldığın takımın büyük bir olasılıkla işe yaramayacağını öğrenip daha dünya masraf edeceksin.:D

6-Buralarda kalıp, inan bana çoooook şeyler öğreneceksin vede öğreteceksin.:)

4. ergen

ergen

Postaci ismini biliyormu?

Merhaba Semiho,

Internetten ismarladigin malzemelerin sana ulasabilmesi icin hemen Sitede gerekli olan imza ayarlarini yap. Bak ondan snra seni nasil samimi karsilayip bütün sorularini yanitlayacagiz:)

Rasgele

5. N@mık

N@mık

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

Numan Coştun Bakıyorum...

Benden hızlı davranmaya başladın...

Hayırdır bilelim koltuğumuzda gözün varsa yani...:D

6. Arkadaşım öncelikle aramıza hoşgeldin
    sen bence 4 madde yazı olan konuya dikkat et gerisi kolay
    Hadi allah kolaylık versin ....

7. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:

:D:D:D Abicim hani diyom eğer Reis-i Cumhur olursan buradaki görevi bana bırakırsın ben kendimi kanıtlayım da. :D:D

8. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Önce bakacaksın, herkes ne tutuyorsa, onu tutmaya çalışacaksın. Bu açıdan, önce kalabalık yerlere git, biraz tecrübe edin. Büyük ihtimalle balık yerine başkalarının takımlarını toplarsın önce. Bir sürü fırça işitirsin. Sakin ol, ağasınız, acemiyiz, öğreneceğiz filan de. Muhakkak elinden tutup yol gösteren çıkar. Sözlerine itaat et, onların yaptığını hemen yapmaya çıkma. Zararlı çıkarsın. Mümkünse, bol bol at çek yapılan zargana, istavrit, lüfer vs. değilde, köprüden iskeleden yemli filan tutulan yerleri tercih et. Kamışa vs. elin alışınca yavaş yavaş öteki türlü işlere bulaşırsın..

9. N@mık

N@mık

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

Hocam önce İmralı gibi sakin bir yerde çalış diyon yani...:D

10. semiho

semiho

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 istarvit 1 izmarit(hemde yemsiz)
    Valla şaşırmış durumdayım bu kadar hızlı ve çok cevap beklemiyordum :) Oldu mu imzam ?

11. Numan

Numan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Olmaz olamaz. :D:D:D

Bu kadar yavaş olmaz bu hızmı beee

İmzaya doğum tarihi ve tam isim ilde lütfen

12. diyafram

diyafram Selçuk ÖZŞENER

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-curve surf kamış 4.50
    Favori Makine:
    OKUMA POWER LINER PL 865 MAKİNE
    En İyi Avı:
    Mırmır 2.2 kg
    Eyvah Arkadaşım Eyvah

Namıııık döktürdün yine. yahu bırakta iki kelamıda biz ilave edelim. Sen ne var ne yok saydırmışsın arkadaşa. eeee ben ne yazıcam şimdi:mad:

Öncelikle aramıza hoşgeldin. Bu sitede isimle hitap sözkonusu, o yüzden N@MIK kardeşin dediği gibi acilen imza ayarlarını yaparsan daha samimi oluruz.
    Şimdi gelelim Sana tavsiyelerime.

Eyvah Arkadaşım Eyvah Bu site adama çok masraflı oluyor. YANDIN SEN YANDIN
    Yol yakınken bence girme bu işe:D :D :D
    Haaa param var zamanım var hatta N@MIK'a bile sabrederim sabrım bol dersen ona diyeceğim yok.:D :D
    N@mık'ın dediği gibi, ben bu siteye üye olduktan sonra kimseye bişey sormadan arama bölümünden herşeyi öğrendim. Sonra işin detaylarını sormaya başladım değerli üstadlardan.
    Bütün Acemi arkadaşlar için bulunmaz bir arama arşivi mevcut. Değerlendirmeni öneririm.

Aramıza hoşgeldin BALIKZEDE ARKADAŞIM aramıza hoşgeldin.:)

13. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Hah ufak bir boşluk buldum, derhal yazayım...

Ekibe hoşgeldiniz:)..

14. Numan

Numan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

:D:D:D Konu oydu değilmi ?

15. diyafram

diyafram Selçuk ÖZŞENER

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Mırmır 2.2 kg
    Ayliiin bence sen bu konuyu taşııı:))),
    Tanışma başlığına al:)

16. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Semiho, imazn olmamış.. Adın nedir, yaşın nedir, nerden yazarsın.. Bunları bilelim isteriz.

Bence, acemi adam kalabalık yere gitmeli. Denize düşerse bir kurtaran olma ihtimali daha yüksek :) Şaka bir yana, tenha bir yerde kendi kendine zor öğrenir. Kalabalık bir yerde, mutlaka birine takar, o da biraz mızıldanır ama sonra, işte şöyle atacan filan öğretir paşa paşa. Tecrübeyle sabit. Yanınızdakine öğretmezseniz, olan sizin takımınıza oluyor. Onun elinde arkadaki kurtşudan vs. alınmış, 50 kuruşluk takım. Sizin elinizde, 3.5 Milyona patlamış FC misinası, norveç iğnesi vs. vs. takım. Öğretmeyin, taksın da ceremesini siz çekin.. Daha kötüsü avınızın da canına okurlar.. Dahada kötüsü, atıyoruz derken kafanıza kurşunu indirirler, gözünüzü hastanede açarsınız..

Bence balık avı mahallinde çekilmeyecek tek şey, acemilerdir. Yanımda bir acemi varsa, işi gücü bırakır öğretmeye çıkarım hemen...

17. simendifer

simendifer Sennur

Merhaba, aramıza hoşgeldiniz :) Arkadaşlarımın da belirttiği gibi, imza ayarlarınızı, isminizi düzgün şekilde yazarak ve doğum tarihinizi de yanına ekleyerek düzenlerseniz seviniriz. Teşekkürler,

18. Numan

Numan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

Abi olay budur işte Serdar Abi nasıl anlatmış görüyorsunuz.

Bende ekleyim eğer öğretmez mızıkçılık yaparsa o zaman sende bir daha aynı adamın takımına tak 2. de ya öğretir ya döver ikisindede birşey öğrenmiş olursun.

Olta atma,
    Dayak yeme. :D:D

19. diyafram

diyafram Selçuk ÖZŞENER

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Mırmır 2.2 kg
    Semiho şaşırdı tabi gerçek adı doğum yılı bulunduğu yer vs. nerde görülmüş hangi forumda varmış bu bilgileri delikanlı gibi yazan:)
    Burası nasıl biryer diyordur şimdi sanırım.:))
    Semiho korkma korkma buradan zarar gelmez.
    rahat rahat yaz bilgilerini :)

20. diyafram

diyafram Selçuk ÖZŞENER

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Mırmır 2.2 kg
    sennnuuuur konuyu taşııııııııı