Ölümle burun buruna !..

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında Onur GÜNER tarafından paylaşıldı.

1. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    Geçmiş Olsun Onur Paylaşimin Için Teşekkürler

2. CnKmN

CnKmN Cenk Kaman

gecmiş olsun..hiç bir balık canımızdan degerli diildir..en iyi balık halde 100 ytl..ama hayatına paha biçemezsin..su altında hırs hiçde ii deil...

3. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Onur geçmiş olsun. Paylaşımın için de teşekkürler, önemli bir konuya dikkat çekmişsin. Genel de ben de su altının güzelliklerini seyretmek için amatörce dalıyorum. Zıpkınla yalnızca bir defa daldım. Ama yanıma hiç bıçak almamıştım. Bundan sonra bıçaksız dalmam herhalde:)

Son düzenleme: 13 Mart 2007
  4. Onur GÜNER

Onur GÜNER

Favori Kamış:
    malzeme
    İyi niyet dilekleriniz için herkeze ayrı ayrı teşekkür ederim...
    Bu yazılanlar umarım bu sporla uğraşan herkezin kulağına küpe olur. Sualtında hataya yer yok, affetmiyor arkadaşlar. Bir çok arkadaşımı bu sporu yaparken kaybettim. Hepsi nur içinde yatsınlar... Kimsenin başına böyle bir olayın gelmemesi dileği ile...
    DALIN SAĞLICAKLA (Rahmetli Ozan YILDIRIM (zıpkıcı) ardaşımın güzel sözü)

5. ial_35

ial_35

paylaşım için çok saol

6. ercanali

ercanali

tedbir her zaman hayat kurtarır

Sıze tavsıyem ZIPKIN AVI YAPAN kişilerle sohbet esnasında mutlaka bilgı alışverişinde bulunmaktır.
    Ben bile 15 YAŞINDAN BERİ zıpkın avı yaparım hala dalış hocalarıyla konuşmaktan soru sormaktan hiç çekinmem.her hocanın fıkırlerini alır.MUHASEBESİNİ KENDİM YAPARIM.
    öRNEK VERECEK OLURSAM ben bıçagı hep dışa dogru takardım bunca yıl boyleydi ama ögrendim ki bıçak dışa degil iç kısma takılacakmiş. nedeni tehlike anında agırlık kemerını çözdugumuzde bıçagın kılıfına takılma riski olması.
    ikinci olay bıçağın herhangi bir şekilde düşmesi,kaybolması sırasında her ihtımale karşı elbisemizin bir yerıne ufak maket bıçağı ucu veya jilet koymalıyız.

saygılar

Son düzenleme: 18 Mart 2007
  7. Onur GÜNER

Onur GÜNER

Favori Kamış:
    malzeme
    Maket bıçağı çok mantıklı arkadaşım... Her türlü şeye karşı emniyette olmak gerekli...Bıçak düşebilir, farkına varamayabiliriz. Bu gibi durumlar için çok pratik bir çözüm. Paylaşımın için saol...

8. zodi

zodi

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    1.2 kg çipura. Kilo olarak ta 3 kişi 15 kg istavrit (tekneden)
    Onur, hakikaten de nefesimi tutmuşum bilmeden :)

9. comman_sense

comman_sense batu baburşah

En İyi Avı:
    levrek,ahtapot,çipura
    onur abi bak sendede kamuflaj var mış bu elbise hakkında bilgi varebilirmisin markası kullanımı fiyatı vs özelden at istersen bekliyorum ok hadi rastgele

10. Köksal KUBAL

Köksal KUBAL

Favori Kamış:
    Olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    5 kg levrek
    Onur arkadaşıma öncelikle geçmiş olsun.... Arkadaşlar siteye yeni kayıt oldum. Araştırmalar sırasında Onur'un paylaşımını ve sizlerin tepkilerini okudum. Gerçekten Onur film, roman tadında anlatmış. Benzer bir olay benim de başıma gelmişti. Bıçaksız dalmaştım. Karadeniz sahil yolu çalışmaları nedeniyle bulanık bir satıha girdim. Belki geniş bir alan değildi ancak balığın peşine takıldoığımdan beni o alanı geçmeye zorladı. Deniz o kadar bulanıktı ki göz gözü görmüyordu. Deniz oldukça dalgalıydı. Bildiğim sularda avlandığımdan kendimden son derece emin olarak bulanık suya girdim ama çıkmak o kadar kolay olmadı. Levrek için denize atılmış olan misinalara takıldım. Bir süre kurtulmak için uğraştım. Allahtan denizin üzerine çok yakındım. Zorla da olsa su yüzeyine çıkıyor ve nefes alma sansım oluyordu. Ancak dalgalar ve misinalardan kurtulmak için acele etmem sebebiyle yön duygumu kaybettim. Nerenin sahil, neresinin deniz olduğunu anlamak için bir süre bekledim(tabi bu arada misinaya iyice dolanmıştım.) Yön duygumu bulduktan sonra bütün gücümü toparladım ve misinaya asıldım. Allahtan çok kalın misina değildi ve koptu. Hızla kıyıya çıktım ve........ O gün bir bıçak temin ettim. Deniz beni hiçbir zaman korkutmamıştı. Ama o zaman gerçekten, gerçekten korkmuştum. Ama bu korku tedbirsiz olarak denize dalarak pisi pisine ölmek korkusuydu....... Yoksa sevgili insanı hiç korkutur mu?...

11. cem76

cem76

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek 14 kilo,kırlangıç 5 kilo,kalkan 8 kilo,karagöz 6 kilo
    onur slm senden ricam nefes alma teknikleri ve nefes geliştirme egzersizleri hakkında bilgi verebilirmisin. 25 metrelere indine göre çok kuvvetli ciğerlere sahipsin özel bir antremanın varmı.vede av sırasında ne kadar su altında kalabiliyosun.bizi aydınlatırsan sevinirim.

12. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Yazinizi zevkle okudum diyemiyecegim ancak takdirle okudum.Cok gecmis olsun.
    Herkesin bir seyler alabilecegi cok onemli bir ders.Allah kimseyi bu durumlara dusurmesin.Paylasiminiz icin cok tesekkurler.