ömerli Hakkinda

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında ahmet58 tarafından paylaşıldı.

1. ahmet58

ahmet58

Favori Kamış:
    1138 POTENZA SHAKSEPEARE KAMIŞ 360CM 2500 7000 SHAKESPEARE MAKİNE
    En İyi Avı:
    1kg AYNALI SAZAN +şansa bir PALAMUT 800GR
    ömerli Baraji Hakkinda Bilgisi Olan Varmi Ne Tür Yem Kullanmaliyim Olta Iğne Sistemim Nasil Olmalidir Teşekkürler:)

2. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    ahmet kardeş imza ayarları olmadığı için hitap konusunda hata olabilir. ömerlide israil sazanı çıkar. yaylı sazan takımı kullan. iğnenin ucuna solucan veya tavuk ciğeri iyi olur. mısıra pek gelmiyorlar. yaya sarmak için mısır unu, un, vanilya ve civciv yemimini karıştırıp hamur yap. içine 1-2 yumurta kır. ratgele.

3. oltam_ve_ben_2

oltam_ve_ben_2

Favori Kamış:
    El Oltası
    En İyi Avı:
    22kg aynalı sazan
    Valla Cumartesi Akşamı Oradaydık.Ben Tutmak İle Tutmamak Arası Bocaladım Durdum.Biryandan Sirküler'de 1 temmuz Olduğunu Çok İyi biliyorum.Diğer Tarafta Sazanlar İsrail Sazanı ! Yani Diğer Balık Türlerinin Katili ! Bir An önce Temizlenmeli Diye Düşünüp Durdum.Fakat İlk Etapta Olta Atamadım.Ben Yemekleri Hazırladım.İşyerindeki Arkadaşlar Binbir Hevesle Oltaları Sallamaya başladılar.Ama Çektikleri Balıkları Görünce Üzüldüm.Ya Kaç Santim Diyeyim.Tam Bir İstavrit Boyunda..Ama Nasıl Seviniyorlar ! Balıkçılık Bu Zannediyorlar.Bende Sadece Acı Acı Gülüyorum.Başta Birşeyler Anlattım Ama Malum ,Fikri sabitleşmiş İnsanlara Anlatamıyorsun !En Az 5 Tane Tırıvırı Bizim Elemanlar Attılar.Hemen Hemen %80 Balığa Gelenler Hep Tırıvırı Attılar.. ! Allahtanki Oldukları Yerde Çalılık Yoktu ! Bizde 12 Ye Kadar Kaldık.Sonra Gece Toparlandık Geldik.4 tane İstavrit Pardon israil sazanı Aldılar:D Yan TaraftaKi Adamlar Tahminim 30-35 cm sazan aldılar..küçük sazan Çok Çıkıyormuş anlayacağınız..millet kova kova topluyor.. Oyüzden artık ömerlide avlanmak İstemiyorum.Ama Bazılarıda Büyük Balık Olduğunu Söylüyor..galiba onlarda derinlerde..avlanan Çok Olduğu İçin Ve Müzik Sesine Gelmiyorlar Sanırım.Bot Filan Olacak Biraz Derinlere Gidip Orada Sakin Sakin Mısırlı Oltayı Sallıyacaksın Aşağıya..Burada Balık Tutan Eski Balıkçılarda Mısırı Çok Övüyorlar.Büyük Balığa Mısır,Küçük Balığa Solucan Ve Hamur...Başka Hiçbirşeye Gerek Yok..Gerisi Fantazi Oluyor;)

4. ah ömerli ah.

hala mı.aynı manzara.
    serpme aglar atılır bol çer çöp ve az biraz balık tutulur. çevresinde 150 fabrika.
    civadan kursuna ne varsa kusar içine
    bazı noktalarda kıyıları köpük köpük deterjan.
    bırak balıgı şunu bunu bir de içiyoruz suyunu.
    şimdi temizlenmiş diyorlar. ben de tevatür diyorum. binlerce villa daha eklendi etrafına kanalizasyon akıtan. temiz olduguna inanmak için ciddi derecede saf olmak lazım.
    malum bu siteler yüzünden ömerlinin küçük kardeşi elmalı barajı artık sadece yeşil renkli bir lagım çukuru olarak hizmet veriyor.

sazanına gelince. tutmadım.
    ama çok gördüm. kıyıdan alınan beş para etmez yenmez edilmez yavru balıkları
    ve açıktan alınan uzeri artık mercan baglamış 4-5 kiloluklarını.
    denildigi gibi derinde avlanıyor. hatta onlara bile ag atıp deniz balıkçılıgı gibi takılmaya çalısan aklı evveller bilirim. eskiden pendik ve kartalın pazar yerlerine bile getirirlerdi iri sazanları. almazdım pek gölün kirliligini bildigimden. Şimdisini bilmiyorum ama arkadasımın anlattıgı aynı tas aynı hamam devam ettiginin bir ispatı.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 25 Haziran 2007
  5. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    ağzına ve parmağına sağlık güzel kardeşim