Önemli Sirkülerle yapılan dayatmalara tepki 2

Konu, 'Tebliğler' kısmında Numan tarafından paylaşıldı.

1. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan
    Öncelikle merhaba abiler, ablalar, kardeşler.

Su Ürünleri Daire Başkanı Japonya'daymış şube müdürleri ile birlikte Mehmet Gündoğdu Bey yerlerine bakıyormuş.

Kapulukaya Barajı yasak listesinde fakat. Ona bağlantılı Köprüköyü ve Sulubük yasak listesinde değil.

Yani Köprüköy ve Sulubük'de Amatör Balıkçılık Yönetmeliğine göre avlanma yapılabilir. Yasak sadece Kapulukaya Barajını bağlıyor. Onunla su bağlantısı veya birleşik olan barajları bağlamıyor. Bağlantıların önemi bulunmamakta ve önemli olan isimin yasaklar listesinde adlandırılıp adlandırılmamasındaymış.

Saygılarımla...

Rastgele...

2. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Sevgili Numan duymak istediğimiz haberdi çok teşekkürler :)
    Mehmet Gündoğdu bey 'in söylemlerine dayanarak ,arkadaşlarımız ismi geçen bu yerlerde avlanırlar ise her hangi bir şekilde, kesinlikle cezai bir yaptırımla karşılaşmayacaklar.Herhalde doğru anladım değilmi ?

3. Pasha

Pasha

Favori Kamış:
    Sadece olta
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum o kadar çok ki
    Yorumlama

Sevgili Dostum

Sanırım köprüköy ve sulubük yasak kararı dışında kalıyor demek bir yorumlama bakın bu yasal boşluk doğurur nedeni ise kapulukaya barajının üzerinde yer alan bu bölgelerin kapulukayadan bir set ile fiziksel ayırımı olmadığından anılan bölgeler ek bir kararla serbest olduğu sirkülere ilave edilmez ise her an yasadışı konuma düşüp ceza alabiliriz.

4. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Zaten asıl öğrenmek istediğim buydu .Sözle değilde kağıt ( yani sirküler ) üzerinde yazılmadan avlanmak yine de risk teşkil edecektir :) Kanunlaşması için tepkilerimizi devam ettireceğiz o zaman :) En azından su ürünleri yöneticilerinin de bu konuda bizlere kapı arladığını görmek ,tepkimize olumlu sonuç almamızda faydalı olacaktır :)

5. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Pasha Abi şimdi bana aynen söylenen şu bir baraj bölgesi veya gölettin adı geçmediği taktirde avlanma serbest demekmiş. Ben yinede teyit etmek için sirkülere bir daha baktırdım. Kendisi Köprüköy ve Sulubük avlanma yasağı dahilinde değil. Yasak sadece Kapulukaya Barajında geçerli dedi.

Zira bakın sirkülerde Köprüköy ve Sulubük yok dedi. Ben tamam dedim.

Konuşma bu şekilde oldu.

6. Numan

Numan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Köprüköy ve Sulubük serbest

Merhaba son nokta olaraktan şunu söylüyorum.

Köprüköy ve Sulubük'de av kesinlikle serbest avlanma yasağı yok.

Kapulukaya Barajında her tür avlılık yasak. Köprüköy, Sulubük ve Kapulukaya'da Ağ, Elektrikli - Benzinli Motor, Bot, Yüzmek kesinlikle yasak.

Teyit ettiğim yer; 0 318 515 29 03 Bölge Jandarması