Oradaydım...

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında ahmetcem tarafından paylaşıldı.

1. ahmetcem

ahmetcem Cem

Favori Kamış:
    el,parmak,diş :)
    En İyi Avı:
    Ben ne yakalamıştım ya ?
    Evet oradaydım.

Aslında planımda orası yoktu ama oraya gitmeyi istiyor ve bir aksilik durumunda rotayı hemen oraya çevirmek vardı. Pazar akşamı amcam ile konuştuk ve son zamanlarda bol bol yakaladığımız gökkuşağı alabalığı avını iptal ettik bi terslik olmaz ise turna ya gidecektik.Amcam 'ın işi çıktı bende hemen "B" planını devreye soktum . Atıma atladığım gibi uzun bir yürüyüş sonrası oraya vardım. Geçen akşamlarda orda çok güzel bir levreği maket balığımla birlikte denize bırakıvermiştim bu gün öcümü almalıydım. Hemen sahtelerime sarıldım başladım at-çek 'e . Deniz aşırı yosunlu idi , nerede ise her atmamda yosun temizliği yapıyordum , saat 16.30 ' dan 18.00 'a kadar tık yoktu bir kaç gelen giden oldu yanıma muhabbet falan onlarda uzaklaşarak govit'e attılar. Saat 18.02 oltamda istediğim kafa darbeleri hemde sert şekilde galiba 2 kiloyu aşan bir balık yakaladım dedim. Biraz kalama verdim sonra kafayı sudan kesince oltadaki ağırlık hafifledi ve balığın kancalardan her yerine nasibini aldığını gördüm , ama olsun 1 kiloyu geçen bir balıktı kenara aldım bir iki resim çektim ve kimseye göstermeden poşete yolladım . Bu arada yosunda azalmaya başlamıştı , o ara bir adam daha geldi ve balıksızlıktan yakınıyordu ben can siperhane kendimi kayaların arasında duran poşetin üstüne kapadım .

" Yeğenim geçen seneler buralarda çok balık vardı , ilaçlık arasan bir tane bile yok "
    -" Evet dayı daha balığın başlamasına var "( balık poşette zıplamakta ve ben konuşurken sesimi yükseltmekteyim).

Biliyorumki o balık orda görüldüğü zaman bütün samsunlu balıkçıları orada bulabilirim :)

Saat 19.30 suları baktım gene kafa atışları başladı ama bu sefer daha rahat geliyor , metalim makineninde hakkını yememek lazım balıkları çekerken hiç sıkıntı yaratmadı , balığı kenara aldım 700 gr lık bir ispendekti onuda aldım . İçimden geçiriyorum yokmu bunların babası anası diye ayaklandım güzel bir atış daha yaptım ezan okunmaya başladı dedim tam zamanı kenara 3-5 metre kala kafa atışları başladı bu da iyi bir balıktı zorlanmadan kenara aldım 900 gr civarı bir balıktı , ben müthiş bir gazla başladım at-çek'e tutana aşk olsun ama daha balık tutana aşk olsun :) Hava alacakaranlığa iyice düşünce yakaladığım balıklara bakaraktan bu günlük bu kadar yeter diyerek yoluma koyuldum. Üç balık tartıda 2710 gr geldi , daha iyisi sizlere rast gelsin dostlar.

Misina: 0 .30 Asso ultra

Makine : Metalim Hr5000

Kamış : Remixon Horizon 20 - 50 300cm

2. eskina_man

eskina_man Murat

En İyi Avı:
    canlı bırakma yaptım, hala bekliyorum.
    Tebrikler Cem, durmak yok anaları , babalarıda oralardadır, Allah tadında avlarını daim etsin

3. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Cem tebrik ederim, güzel avın bir o kadar da güzel sunumu olmuş. "Ora"daki avlarının tadında ve gönlünce devamını dilerim.;)

Levreği denizlerin alabalığı diye anlamışımdır hep nedense. Levrek denilince tuzlusuda yaşayan hırçın alalar aklıma geliverir. Levrek tecrübem olmadığı için bir sorum olacak, cevaplarsan memnun olurum. Alabalık avı ile aynı ebattaki bir levreğin avcılığı arasında benzer ve farklı yönler nelerdir, biraz bahseder misiniz? :)

4. Metalist

Metalist Özkan

Cem öncelikle tebrikler ancak ilk fotoğraf, iğnenin battığı yer açısından, biraz acımasız olmuş gibi.

5. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    yaw çok öldürücü bakmışsın :D seni gören balıklar zaten baştan teslim olması lazım.:) tebrikler.

6. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Tebrik ederim.O bakışlara balıklar kendileri gelir zaten. :)

7. c.polat

c.polat

Favori Kamış:
    olta
    tebrikler cem,daha güzelleri rastgelsin:)

8. nihatkr

nihatkr Nihat

Favori Kamış:
    Kesinlikle El Oltası :) ve TELE SURF 4,20 MT 150 GR
    Favori Makine:
    RYOBI ECUSIMA 8000Vi MAKİNE
    En İyi Avı:
    Bir yakalayabilsem
    Bunada şükür. Ya oda olmasaydı değilmi? Nice bol balıklı avlara.

Afiyet Olsun.

9. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    ahmetcem tebriklerde kardeşim tutan var tutamayan var..:D:D

10. balıkçı pehlivan

balıkçı pehlivan bülent

Favori Kamış:
    Ecusima 7000 Banax 4000
    Favori Makine:
    silver star lux
    En İyi Avı:
    2 kg minakop 2.5 kg kırlangıç
    Tebrikler güzel av olmuş

11. modena

modena

kutlarım...çok güzeller...orada bende olmak isterdim...

12. erhanak

erhanak erhan

Favori Makine:
    SHIMANO EXAGE 10000 FB
    En İyi Avı:
    52 cm levrek
    tebrikler.

13. ahmetcem

ahmetcem Cem

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Ben ne yakalamıştım ya ?
    Tebriğiniz için teşekkür ederim :)

Cevap olarakta ;

Kesinlikle kilo civarı alabalığın keyfi deniz levreğinin kilo ebatına göre daha zevkli , çünki levrek dibe iniş yapan bir balık , alabalık ise aksine çıldırmış gibi havalara uçmakta . İri gökkuşağı alabalığı yakalama zevkine bu sene nail oldum , ve keyfi çok güzel özelliklede kaşıkla yakalandığında. Kırmızı beneğin ise o denli bir aksiyonunu yaşamadım zaten ondada 400 gram civarı en büyük boy yakalamışlığım var.Ama beni her zaman cezbeden ne şekilde olursa olsun levrektir. :)

14. ahmetcem

ahmetcem Cem

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Ben ne yakalamıştım ya ?

İstiyerek olan bir bakış şekli değil :D

Yorumlarınız için çok teşekkürler irileri sizlere denk gelsin.

15. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan

Cem teşekkür ederim, ala-levrek mukayeseni zevkle okudum.:)

Oh ne iyi, pek ala demek ki levrek ne menem bir balıktır demek için bir sebebim kalmadı diyerek ilk cümlelerinde levreğin zihnimde oluşan tahtı sallanmaya başladı, "aferin ala, aferin sana":eek: diye sevinirken son cümlen ile yıktın beni abicim.:eek:

:D :p :D

16. m_cumur

m_cumur Mustafa

Favori Kamış:
    oyster
    En İyi Avı:
    gelincik
    ya o balıklar genç yaşta evlenmiş doğudan zorla karadenize göç eden ana babaysa :confused:

tebrikler güzel ve tadında av olmuş:)