örgü ip

Konu, 'Misinalar' kısmında ercanguven tarafından paylaşıldı.

1. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    arkadaşlar bendeki makinaların çoğu örgü ip çekerinden çok memnunum bir av sırasında dipdeki kamışa takıldı işaret parmağındaki kamışı kırdı ama kopmadı yalnız tek sorunum çok yuvarlanıyorve karışıyor ilk sardığımda herşeyi denedim ve hatta derin suya ucuna 100 lük ağırlık takıp attım ve öyle sardım nafile engelleyemedim yardım lütfen.saygı ve sengiler:)

2. myigit

myigit

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    Alabalık 1kg
    ip misina

gecen 0.18 ipek misina aldım. İlk defa deniyordum. Ama 2 kaşık bir sasi koptu. naylon misina ile düğümlerde br farklılık varmı. aynı düğümleri ip misinaya da uygulayabilirmiyiz..

3. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    Namık kardeş ben herhalde tam anlatamadı bu doğru 1-benim kullandığım kamış kırılmadı,suyun yani sazlıkların içindeki kamışı kırdı o anlamda kuvvetli dedim.2-100 lük kurşunu makinaya ilk sararken gam yapmasın diye uzak ve derine atıp sardım prosedür'üne uyduğumu düşünüyorum.
    Genel olarak botla ava çıkıyorum ama zaman zaman kıyıdanda at çek yapıyorum tabiki turna avı için ama yukardada belirtdim ne yaptıysam belli kulanımdan sonra düğümlenmeler oluyor.Doğru söylüyorsun çıkrığa taktım sırtı yapıyorum onda sorun yok.
    sevgilerimle

4. ergen

ergen

Örgü ip

Ercan

örgülü ipin cekerinin misinaya nazaren daha yüksek oldugunu ve esneme payinin sifira yakin oldugunu her halde biliyorsundur. Örgülü iplerin bir baska özelligide su altinda her türlü engelin sagina soluna, altina üstüne her tarafina sarilmasidir. Bir baska dezavantajida, taslara, midyelere sürtündügü zaman cok cabuk kopmasi. Dip, birakma ve cökertme türü avlanmalarda normal misina kullansan daha iyi olur. En azindan örgü ipin ucuna 6-10 m normal misina ekle. Daha az dolasir ve takilir.
    At ceklerde, sirtida ve tekneden direkt asagiya avlanmalarda cok avantajli. Oltanin ucundaki her kipirdamayi fark ediyorsun. Yalniz yumusak agizli baliklarda, kancanin baligin agzini yirtip kurtulma ihtimali yüksek. Bu durumlarda ya aksiyonu daha yumusak bir kamis kullanacaksin, yada makinanin frenini biraz daha yumusak ayarlayacaksin. Bu durumdada örgü ipin ucuna 2-4 m normal misina eklemen yeterli.

Rasgele

5. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    Mürsel bey öncelikle teşekkür ederim ucuna misina bağlamayı düşünmemiştim onu bu hafta deneyeceğim.
    Bende sizinle şunu paylaşayım bayağı örgü ip konusunda tecrübe kazandımda, karışan örgü ipleri açmak için kurumasını beklerseniz daha kolay açılıyor ıslakken kesinlikle insanı çıldırtıyor.
    saygılarımla