Osmancalı Göleti Manisa

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında burak35 tarafından paylaşıldı.

1. burak35

burak35

sevgili dostlar herkese merhaba hafta sonu manisada Osmancalı gölündeydik ana baba günüydü öğrenmek istediğim şu gece avlanmak ,olta atmak yasak mı jandarmanın uygulaması sonucunda ceza kesildi allahtan yırttık biz:p (Subay bir arkadaşım yanımdaydı)benim bildiğim kadarıyla böyle bi uygulama olmaması lazım ama bi bilenden duyayım dedim.Bu arada balık çok keyifsizdi önceki hafta 26 parça veren(4 kişiydik belirteyim) yer bu hafta 2 taneyle bizi yolladı neyse sağlık olsun:D

2. öncelikle HOŞ GELDİN BURAK; Bu konuda söyleye bileceğim 1 temmuza kadar manisa ve cevresinde av yasağı devam ediyor diye biliyorum, eger yasak ise ne olursa olsun avlanmanı ben şahsım adına istemem :(, seninde dikkatli ve hassas olmanı canı gönülden isterim... saygılarımla

3. burak35

burak35

sevgili melih 15 haziranda av yasağı manisada kalktı en az 15 yıldır balık tutuyorum bugüne değin illegal hiç bir şey yapmadım,için rahat olsun bi sorun yok.Öğrenmek istediğim tatlı su avında gece olta atmanın yasak olup olmadığıydı?

4. huntercarpio

huntercarpio Adnan

Favori Kamış:
    Olta
    Manisa 15 Haziran

Sirkülere göre Manisa, av yasağının 16 Haziran'da kalktığı iller arasında yer alıyor. Av yasağı kalkan yerlerde gece avlanmak da yasak değil (özel avlanma izni gereken yerler hariç).Tabii ki olta sayısı, iğne sayısı, balık boyu, balık adeti vs. gibi diğer kurallara uymak şartıyla. Ancak sözünü ettiğiniz göletle ilgili internetten bulduğum bilgilere göre gölet yeni tamamlanmış ve 2005 yılında yavru sazanlarla balıklandırılmış. İki yıl süreyle de av yasağı konulmuş. Bu durumda acaba tutulan balıklar, yasal boy limitlerine uyuyor mu, diye de sormak gerekir. Çünkü balıklar yeni atıldıysa, doğal ortamda yasal boy limitine (30 cm) ulaşması için en az 2-3 yıl gerekir. Ayrıca bu tür yasaklamalarda göl çevresinde görünür yerlere bilgilendirme amaçlı tabelalar konulmalıdır, diye düşünüyorum.

Son düzenleme: 27 Haziran 2006
  5. alınma hemen BURAK , sevindim o zaman, jandarmanın yaptığı uygulamanın ne olduğunu neden böyle bir şey yaptığını keşke sorsaydın :) bizimde fikrimiz olurdu ....

6. vermiş olduğunuz bilğiler için çok teşekkür ederim ..

7. huntercarpio

huntercarpio Adnan

Favori Kamış:
    Olta
    Asıl ben teşekkür ederim. Bu değerli siteye emek verdiğiniz için.

Diğer taraftan bir konuyu daha hatırlatalım: Sirküler 11'inci maddede "İç sularda özel avlanma izni gerekmeyen yerler haricinde gün içinde av saati sınırlaması yoktur" denilmektedir. Herkes aynı şeyi anlasa da sanırım bu cümle, ters anlamlı ve hatalı olup doğrusu şöyle olmalıydı: "İç sularda özel avlanma izni gereken yerler haricinde gün içinde av saati sınırlaması yoktur".

8. Sirkülerde yazan bazı şeylerin ÜNV.sınavı sorusu benzeri oluşu bir çok kişiyi yanlış anlamalara sevk edebiliyor, acıklama için teşekkürler ADNAN BEY :)

9. burak35

burak35

sevgili dostlar ve sevgili melih kardeşim bilgiler için teşekkür etmeliyim,sevgili huntercarpio balıklar yeterince büyük tavsiye edebilirim 1kg çıkıyor en küçük geleni,av yasağına dair bir bilgim yok çünkü bu yasakla ilgili göl civarında yada jandarmadan gelen bir bildirim yok.Jandarma o bölgede farklı uyguluyor kanunu hafta içi balığa gidene de ceza yazılıyormuş,ve ne olursa olsun gece balık tutulmasını istemiyorlar vardığım sonuç bu oldu.Yakın çevrede oturan arkadaşlara tavsiye ederim manisa merkezden 25-30 km sürüyor Muradiye yönüne doğru :)

10. shadow

shadow

Favori Kamış:
    KAMIŞ OLTA
    En İyi Avı:
    11KG YAYIN 4 KG SAZAN
    Abi slm bende bi manısalı olarak bu gölü hiç duymadım tam olarak yerini tarif edermisin bana bu arada dediğin gibi 16 haziranda yasak kalktı gecesi gündüzü yok bildiğim kadarıyla

11. burak35

burak35

s
    evgili kardeşim ben 2 kere gittim Manisadan Muradiye'ye gidiyorsun muradiyeden bir yerden dönülüyor ama tam anımsayamıyacağım şimdi ,yaklaşık 20-25 dakika sonra gölette oluyorsun gölete vardığında arabayı yukarda bırakın arabayı bıraktınız noktanın tam karşı çaprazına yürüyün 5-6 dakika sürüyor dediğim yer güzel balık yapıyor hadi rasgelsin bakalım.