Paylaşmak istedim (Yine balıklarla ilgili tabi)...

Konu, 'Fotoğraflar' kısmında tolkien tarafından paylaşıldı.

1. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    bitkiler,balıklardan sonra akvaryuma hayat katan en önemli unsur bence.
    ve arkadaşımızda bunu çok iyi kullanıyor.
    tebrikler.

2. harmandali

harmandali

Favori Kamış:
    8 tane kamış ve kasnaklı dip oltası
    En İyi Avı:
    1999 yılında ankara kurtboğazında 10kg civarında sazan
    dostum akvaryum güzel olmuş...tebrikler...

bir gün benim de bir deniz akvaryumumu olacak...tropical balıklar falan...geçenlerde sordum yaklaşık 1.5 metre eninde 60*70 cm yükselikte...içinde yaklaşık 7-8 tane tropic balık malzemeleri aksesuaları falan...3 bin dolar istediler...ilk fırsatda alacağım...

3. tolkien

tolkien Onur G. HİTİT

Favori Kamış:
    Olta
    Favori Makine:
    Alba
    En İyi Avı:
    5 kilo alabalık
    Arkadaşlar, beğeni ve görüşleriniz için hepinize teşekkür ederim.

Akvaryum hobisiyle daha önce ilgilenmemiş arkadaşlara öneririm. Akvaryum hobisi ile eskiden uğraşmış ama sonradan çeşitli sebeplerle hobiden uzaklaşmış arkadaşlara da öneririm tabi.

Saygılarımla...

4. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Sevgili Onur ,daha önceleri akvaryumlara şöyle bir bakarken, artık ciddi ciddi dakikalarca vakit ayırır oldum .Bunun için sana çok teşekkür ederim :) Yakında bir akvaryum alırsam hiç şaşırma :D:D:D Ama durmadan kapını çalarım ona göre !!! :p

5. tolkien

tolkien Onur G. HİTİT

Favori Kamış:
    Olta
    Favori Makine:
    Alba
    En İyi Avı:
    5 kilo alabalık
    Buna çok sevindim. :D Yardım lazım olursa ben buradayım. ;)

Saygılarımla...

6. PaO

PaO

Favori Kamış:
    Zıpkın Olta
    En İyi Avı:
    3 gr. Kaya Balığı
    Şimdi eğer bir yerde akvaryum denirse ben orada yazmazsam çatlarım.Daha 8 yaşında başladım bu işe ilk iş olarak hiç unutmam komşumuzun akrabası akvaryumunda yüzlerce lepistes beslerdi.Onların yavrularından tabii 3 aylık durumda olanlardan 12-13 tane bir kavanozda verdi.Kavanozda olmuyordu ben dayanamadımakvaryum aldım 70 cm boyutunda.Doldurduk bu balıkları...Eee tabii ilk heyecan içini oyuncakla doldurduk güzel oldu ama harçlıklar oraya gitti hep.:)Neyse bize bu akvaryum renksiz geldi lepistes bilirsiniz renksizdir.Yani Amazon Lepistesiydi.Tabii Afaf Lepistesi Kobra Lepistesi Kaplan Lepistesi Leopar Lepistesi çeşitleri çok güzel, neyse bilmiyoruz tabii akvaryumcuya dedik bi<de Lepistes var balık alcaz ne alalım o aralar Japonlar değerli balık, al dedi 2 tane Japon.... 2 normal Japon...Lepisteslerin arasına koyduk Allahtan bişi olmadı.Neyse gel zaman git zaman Japonların yanına Moli,Kılıç,Plati,Melek,Gerais,Velifera hatta TaranTaran dahi koyduk...Vatozlar çöpçüler akvaryum curcunaya döndü baktık Japonları kovalayan kovalayana sonradan öğrendik bu balıklar olmazmış....Akvaryumcuya yağdım gürledim tabii...Kılıçlar iade oldu molilerden birkaçı çok uysaldı.Neyse ben bu akvaryuma 5 yıl çeşitli balıklarla sürdürdüm.Ama Japonun birisi artık öyle büyüdü ki, akvaryuma tek sığamadı ve en sonunda tek o ve bir çöpçü kaldı akvaryumda...Sonunda onuda bir tanıdığı verdim ve akvaryum hevesimin ilk amatörlük devresini geçirdim.Ama o 5 yılda gelip giden balığın haddi hesabı yok.Daha sonra daha ay geçmeden piranhalı akvaryum daha sonra astronotlar, yalnız Challengerlar....Sadece Melek...En son yine Kılıç ve Moli kurdum şimdilik popülasyon gayet iyi ama bende bir Biyotop oluşturmak istiyorum.Sazan, Kızılkanat, Alabalık gibi balıklar koymak istiyorum.Ama diğer Japon Kılıç türü balıkların yanına Sazan Yayın Turna falan koymayın...Uyum sağlamazlar.Yani istediğiniz güzel görüntü ise ne alırsanız alın.Ama istediğiniz doğal güzellik kurduğunuz akvaryumdaki balıkların uyumu, mutluluğu ise akvaryumu curcunaya çevirmeyin ben 16 yıllık emeğim ve tecrübemle görüntüye önem vermem ama akvaryumlarımı gören bayılır.Önemli olan balığın rahatı ve doğal ortamındaki gibi rahat etmesidir.Bunun içinde balıklar tıkış tıkış olmamalı...Uyumlu balıkları koymalısınız..Bitki şart abuk subuk oyuncaktan kaçının havataşları gereksiz iyi filtre şart.gizlenecek kovuklar yaratın...Küçük akvaryumlarda hapishaneden başka birşey değildir....Şimdi deniz akvaryumuna merak saldım.Aldım alıcam..Fiyat araştırması yaptım ve ilk yaptığım normal akvaryum hatalarını yapmıcam ve sordum ilk soytarı yani palyaço anlaşılır olsun Nemo beslicem.Ayrıca Ourdispuslarda olur.1metrelik akvaryum 4-6 balık aksesuarın bana 500e patlayacağını söylediler eskiden çok masraflıydı ama artık kalmadı...Hele akvaryumunuz varsa çok düşer...3000 dolar falan inanmayın çok büyükse bilemem ama deniz akvaryumu işinide çözücem ayrıca Ana Sayfaya Forumlara Akvaryum eklense ne güzel olur...Herkese saygılar....

7. felixmagad

felixmagad Mustafa

Sizlere helal olsun

Yazdıklarınızı okuyunca gerçekten çok şaşırdım.Sizin emekleriniz bana bu kadar da olur mu dedirtmeyi başardı.Ben daha önce su kaplumbağası beslediğim ufak cam fanusumda şu an 2 adet japon balığı besliyorum.Fakat bu hayvanlar bu hapishane koşullarını hak etmeyecek kadar güzel yaratılmışlar diye düşünüyorum.Eğer nasip olursa düzgün bir akvaryum alacağım ya da balıkları bir başkasına vereceğim.Şu an için balıklar gayet sağlıklı yaşıyorlar ama ben huzursuz oluyorum.

8. hoohoo

hoohoo sefa

arkadaşım şu sivrisinek balığından banada lazım

arkadaşım tolkien ................................şu sivrisinek balığından banada lazım biyerlerde buluşup senden bi çift alsam nasıl olur
    internet adresim sefasamsun@hotmail.com cevap yazarsan adresime yollarsan sevinirim
    bende samsunda türkişde oturuyorum lütfen mesaj yaz

9. sofi-5454

sofi-5454 Metin

Favori Kamış:
    REMİXON VE KARBON ÇELİK SOPA
    Favori Makine:
    DAİWA,REMİXON
    En İyi Avı:
    TURNA 3KG.
    akvaryumun harika resmen doğal ortam

10. erkangezici

erkangezici Erkan GEZİCİ

süper omuş, bizdeki akvaryumu temizlemeye bile canı istemiyor oğlumun

11. dimag

dimag soner

bende cok balık besledım 12 ad akvaryumum vardı en son sıkılıp sadece sazan kefal ve yılan balıgı beslemeye basl. artık sadece tatlı su balıgı arıyorum ılgılenen olursa dıye heryere yazıyorum

12. Utku33

Utku33 Utku Kurt

Bende yeni başladım lepistes beslemeye ve deneyimi olan birilerinin yardım etmesi çok muhteşem olur :) Msn ya da forumdan..

13. gtatas

gtatas Gürcan Tataş

Favori Kamış:
    en ucuzu
    Favori Makine:
    en ucuzu
    En İyi Avı:
    Levrek 2.200 gr
    Sevgili Onur yazıma maşallah demekle başlamak istedim çünkü hayvana nazar değer kardeşim.Ne güzel bir akvaryum hayranlıkla seyrettim inan eski günlerim aklıma geldi 5 adet büyük akvaryumum vardı çeşit çeşit balık yumurtluyanları, canlı doğuranları inan süper bir hobi ama imkanı olanlara.
    Seni kutluyor ve tebrik ediyorum.Becerilerinin devamını diliyorum.