Pazar Akbük Avı

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında turgay160 tarafından paylaşıldı.

1. turgay160

turgay160 turgay erdoğan

Favori Kamış:
    dam pelikan 3,60 karbon kamış, dam 0,50 makina
    En İyi Avı:
    levrek 2900 gr.
    Balık cenneti akbük bizi yine boş döndürmedi. Pazar günü yeni keşfettiğimiz harika bir yere gittik. Avımız çok zevkli ve bereketli geçti. Daha sabahın ilk ışıklarıyla ilk çipramı aldım. Havamız çok güzeldi. Bu güzelleri yengeçle yakaladım.Tek İğne dip takımı. Kıyıdan avlandığımız için takılmasın diye tek iğne kullanıyorum. Tutabildiklerim 8 parça bi o kadarda kaçırdığım var. :rolleyes:

Son düzenleme: 13 Kasım 2006
  2. levent_izmir

levent_izmir levent

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg ortaya karışık
    güzel av tebrikler
    şu bulduğunuz yeni yeri bizede tarif etseniz lütfen ;)

3. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    turgay abi harika bir av yapmışsın en kötü avın böyle olsun tebrikler :)

4. hamido

hamido

Favori Kamış:
    kendi yaptığım yılmaz zıpkın oltam eski dayva
    En İyi Avı:
    72 cm levrek
    öf öf güzellere bak afiyet olsun:eek: :eek:

5. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Turgay bey, Öncelikle bu güzel avınız için sizi tebrik ederim. Hele bu avın bu mevsimde kıyıdan yapıldığı düşünülürse.. Gerçekten kutlamaya değer..

Ancak forumumuzun asıl amacının paylaşmak olduğunu, av raporlarının tüm üyelerimizi yapılan avın yeri, kullanılan usuller, yemler ve av malzemeleri konusunda bilgilendirmek olduğunu size hatırlatmak isterim.
    Sadece tutulan balıkların resimlerini burada yayınlamanın bizlere görsel bir hoşluk sağlamaktan öte gitmeyeceği ve forumun amacına hizmet etmeyeceği ortadadır. Bu konuda kendi yazdığım bir raporu örnek verebilirim.
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=4148
    İnanıyorum ki bu açıklama ışığında raporunuzu amacına uygun olarak düzelteceksinizdir. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.

6. arda

arda

Favori Kamış:
    el oltası/kamış 2.10 alba
    En İyi Avı:
    3kg çipura
    Turgay abi çipuralar çok şık. Elinize sağlık iyi bi taşlık bulmuşsunuz, uygun saatte her zaman iş yapar. Rasgele

7. oflu

oflu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çinekop,sarıkanat,lüfer,palamut
    harika ,emeğe sağlık

8. turgay160

turgay160 turgay erdoğan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    levrek 2900 gr.
    Öncelikle mesajlar için teşekkürler.

Yukarıdaki mesajım biraz aceleye geldi onun için pek fazla yazamadın kusura kalmayın.

Didim'den 20 km uzaklıkta bulunan Akbük muhteşem doğası ve güzel sahilleri ile tam bir tatil mekanı. Didim' de pek görmeye alışık olmadığımız yeşil alanlar ve ağaçlıklar Akbük' de bolca var. Denize girmek için birbirinden güzel ve yeşil onlarca koy bulabilirsiniz. Bütün bu güzelliğin yanında ne yazık ki çarpık kentleşmeden en çok Akbük nasibini almıştır. Her yer, adeta yer gök site olmuş durumda. Bu sitelerden çoğu bakımsız, terkedilmiş, bazılarının ise inşaatı bile yarıda kalmış. Akbük iki ana kısımdan oluşmaktadır. Didim'den gelirken karşımıza ilk olarak oteller bölgesi çıkar. Bu bölgede 5 yıldızlı otelinden pansiyonuna kadar bütçenize uygu her türlü oteli bulmanız mümkün. Oteller bölgesinden Akbük merkezine kadar olan kısımda sağ tarafınızda deniz, sol tarafınızda ise siteler size eşlik eder.
    Didim Akbük te Balık üretme çiftlikleri oldukca bol bulunur. Bu çiftlikler balığın devamlı olarak burda kalmasını sağlıyor. Deniz zemini kayalık ve otluktur.
    Gelelim olta takımına; Ben biraz garanti işi severim.. beden 0,35 saçak 0,30 saçak uzunluğu 15, 20 cm. kurşun 50 gr. veya 75 gr. iğne ise yengecin iriliğine göre mustad 505 1,0 veya 3,0 iğneler çok büyük diye düşünmeyin bazen bunlarıda açtığı oluyor.
    Tavsiyem yengecin bacaklarını almanız. Çünkü balık genelde yemi yoklar öyle yutar, yengeçte bacağından tutup asılıyor, insanı aldatıyor. Balık aldı sanıp çırptırıyorsun ama nafile.
    URL=http://img214.imageshack.us/my.php?image=akbuka2mv9.jpg][​IMG][/URL]

Son düzenleme: 14 Kasım 2006
  9. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Turgay kardeşim bilgilendirmen için teşekkürler. Bu avı resmini verdiğin balık çiftliklerinin kıyısından mı yaptınız? Yoksa plajlık bir sahilden mi? Dediğin gibi sahil orada oldukça kayalıktır bildiğim kadarı ile. Ancak Didim'e doğru kumluklar başlıyor.. Orada da güzel levrek, çipura alıyorlarmış..

10. omur78

omur78

Favori Kamış:
    KAMIŞ
    En İyi Avı:
    TURNA 3,80 Kg. 1997 Gölbaşı
    Turgay abi valla ellerine sağlık süper balıklar daha ne olsun balık cennetine de bu ve daha büyükleri yakışır ellerinize sağlık afiyet olsun saygılar.

11. tommasi

tommasi evrim ertik

Favori Kamış:
    olta,Yengeç
    En İyi Avı:
    Çipura 3.2kg
    Ya bu balık başka be :D:D Ellerine sağlık abicim süper bi av olmuş

12. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Turgay abi, ellerine kollarına sağlık bunlar ne güzel balıklar yahu...
    İçim gitti... hey maşallah....

Tam olarak avlak yeri hakkında biraz daha bilgi vermeniz mümkün mü? Tam yeri neresi? Ayrıca yem için yengeçleri nasıl ve nereden temin ediyorsunuz?

13. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    valla süper av eleerinize sağlık

14. bulent

bulent

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 2 kg
    Tebrikler Turgay abi harika balıklar süper valla:)
    Afiyet olsun bizim içinde götürün.

15. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    turgay abi çok güzel balıklar, eline sağlık.

16. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Çipuralar çok güzel tebrikler. Keşke o taraflarda avlanma imkanım olsaydı

17. turgay160

turgay160 turgay erdoğan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    levrek 2900 gr.
    Değerli kardeşim teşekkür eder saygılar sunarım.
    Yem teminini Aydında, Balık malzemesi ve yem ticareti yapan, bana balıkçılık gibi çok güzel bir hobiyi öğretip, hayat felsefemi değiştiren daim dostum, kafile başkanımız, Ömer abimiz var. bu abimiz haftanın üç günü İzmirden yem işi yapan narlıdere ve K.yakada ki arkadaşlara şipariş eder. Bu arkadaşlar yemleri koli yapıp otobüsle bize gönderiyorlar. İzmir yem ticaretinin merkezi diyebilirim. ayrıca kendimiz bulmak istiyoruz dersen nehir ağızlarında veya dalyanlarda otluk bölümlerde bulman mümkün, yanlız gece veya sabah erken saatte bakman gerek güz ağardığında bir tane bulamazsın. Avlak yerimiz Capris otel cevresi ve balık çiftliklerinin cevreleri. Buraları ulaşım açısından kolay ve av yerleri rahat. Bazen çok kalabalık oluyor ama genede çok zevkli. Bu balıkları Capris otel cevresinden yakaladık küçük bir adacık var oradan. Daha önce sığ diye düşünüp hiç burdan avlanmamıştık ama iki seferdir boş döndürmedi. Ayrıca didim yolunda Taşburun limanı vardır. Burada hem yem bulmak hemde av yapmak mümkün. Çok güzel levrek , mırmır, ve lidaki yapar. Ayrıca yem sorunuda yok. Tek sorun devasa mıgrı ve mürenler, balığı çekerken alıp gidiyor.

Bence adres pek okadar önemli değil önemli olan balığa gittiğin yerin tabiatını tanıyıp, hangi balığın olacağını ve hangi yemle ve takımla avlayacağını bilmek. e tabi bunu öğrenmekte zaman alıyor.
    Size Didim ve Akbük le ilgili bir veb sayfası vereyim ziyaret edin çok beğeneceksiniz. arkadaşlar epey emek harcamış
    www.didimli.com/index.html

Son düzenleme: 14 Kasım 2006
  18. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    turgay abi siz didimde mi ikamet ediyorsunuz,
    10 yıldır tatilimi orada geçiriyorum,yazlık var.
    ama bu zamana kadar kayda değer bir balık tutamadım,mevsim olarak verimsiz bir zaman olabilirmi?
    akbük tarafına hiç gitmedim,saplı adada mı tuttunuz balıkları..

19. elllerine sağlık güzel av olmuş..:)

20. FARMAFISH

FARMAFISH

Favori Kamış:
    köstekli dip oltası
    En İyi Avı:
    turna 2 kg(ama çok zaman oldu çoook)
    fatih abim sanırım turgay abinin söylediği yer saplı ada değil.bizim yazlıkta tam saplı adanın önünde.turgay abinin söylediği yer didimden akbük e giderken caprice oteli hemen geçince küçük bi adacık var sahile çok yakın.yanındada balıkçı sülo var.orası güzel çipura yapıyor.burada dip kumluk ve çakıllı kıyıdan avlanabilirsin.saplı adanın sol tarafıda güzel mırmır yapıyor 300-400 grlık mırmırlar var.ancak buranın dibi kayalık ve çok yosunlu mutlak takıyosun.az takım gitmedi orda.küçük bir botla güzel balık alabilirsin.aynı yerde kıprısla ciddi boyutta kefalde alabilirsin.keşke aynı vakitte yazlıkta olabilsek çok güzel avlar yapabiliriz sizinle