Pendik-Kartal civarı son durumu hakkında bilgi verebilecek ?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında DeuVE tarafından paylaşıldı.

1. DeuVE

DeuVE HALİT

herkese selamlar pendik kartal civarında son durum nedir acaba çinekop lüfer izmarit ne olursa bilgi verebilirseniz sevinirim akşam bir operasyon düzenlemek istiyoruz saygılar..

2. enesalbayrak

enesalbayrak

Bende öğleden sonrası için pendik-kartal bölgesinde avlanmayı planlıyorum , son günlerde bu bölgede av yapan varmı ? :cool:

3. mekan34vatan18

mekan34vatan18 Haydar

Favori Kamış:
    Alba Star 2795/390
    En İyi Avı:
    tatlısu kefali, yayın, çinekop
    İzmaritttt. Başka birşey yok..

İki gün önce Kartal İdo İskelesi yakınlarında mantarlı 3 lü iğnelii (yem olarak karides veya midye içi) kullanarak 10 tane izmarit aldım... Ayrıca karidesleri yemlik için kösteke ufak parçalar halinde takın... Yoksa kolay kolay alamazsınz...
    Bu taraflarda istavrit seyrek, mezgit dönemide kapandı.
    Bilgilerinize

4. ahmet32469

ahmet32469

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kalkan
    maltepe idealtepe dere

selamlar maltepe idealtepe dere önü az miktarda sarı kanatlılar yapıyor bugün akşam iki lüfer aldım arkadaşlar bol miktarda aldı

5. ex.

ex.

Favori Kamış:
    OLTA,KIYI BALIKÇISIYIM
    En İyi Avı:
    KOFANA 1250 gr
    Nezaman Almişlar O Baliklari Ben Cumartesi Akşami Maltepe Hacioğlunun Karşisindaydim 1 Tane çinekop çikti Başka Ne Balik Ne Vuruş Olmadi..emin Misiniz Rapordan

6. murad

murad Murat

Ben Maltepe sahilinde artık olta atmayacağım. Aylardır netice alamadım. Tek tük dışında da alana rastlamadım. Bulursanız bana da haber verin. Rastgelsin.

7. ex.

ex.

Favori Kamış:
    OLTA,KIYI BALIKÇISIYIM
    En İyi Avı:
    KOFANA 1250 gr
    Aynen Katiliyorum..zaten Iki Senedir Balik Yok Artik Iyice Sikti..iki Balik çikyor 30 Oltanin Olduğu Yerde..

8. murad

murad Murat

Bir de kirlenen misinanın, makinanın, kamışın temizliğiyle uğraşıyorsun. Bu lez denen şey halen oldukça yoğun.

9. ex.

ex.

Favori Kamış:
    OLTA,KIYI BALIKÇISIYIM
    En İyi Avı:
    KOFANA 1250 gr
    Bu seneye mahsus bişey değil balık çıkmama durumu yaklaış 3 senedir yok zaten lez denen şeyin varlığı balık durumunu etkiliyor birde gırgırların balığın önünü tam anlamıyla kesmesi sıcak giden avalar ve deniz suyunun halen sıcak olması gibi etkenler zaen az olan balığı hepten yok ediyor..Bu ve bundan sonraki senelerde kyıdan istavrit izmarit dışında İstanbul anadolu yakasından pek bişey yakalayamayız..İyice soğudum balık avından zaten hafta arası eşek gibi çalışıyoruz haftasonu için tek zevkimizdi balık onuda artık tutmak hayal oldu..