Pendik mendireğinden slmlr

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında beyazkartal tarafından paylaşıldı.

1. beyazkartal

beyazkartal selim

Favori Kamış:
    hertürlü malzm
    En İyi Avı:
    kofana eşkina yayın herhalde 1kg yakın
    Arkadaşlar mrb 03-20-2007öyle sanıyorum salı akşamı 2 arkadaş pendik mendireğinden eşkina avına çıktık. tekeleri yemleri taktık ışıklı şamandıraları suya salladık hava güzeldi fakat deniz hafif çalkantılıydı neyse hatırlamıyorum ama ilk çektiğimiz balık gelincik oldu derken 7-8 tane daha gelincik aldık fena sayılmazdı av en azından bir şeyler geliyodu yani şamandıralar biraz oynuyordu
    hele bir gelincik aldımki kesin eşkina dedim ama maalesef iri bir gelincikmiş derken akadaşım uğurun ışıklı şamandırası denize gömüldü baktım acayip heyecanlı abi geliyor galiba diye bağrıyo ve nihayet beklediğimiz balık oltanın ucunda yani(eşkina)neyse bizim için keyifli bir andı yazıyı foruma biraz geç koyabildim ve maalesef sonradan resimliye bildim birde fotograflar bölümüne koyabilmem için resimde kişinin de olması lazımmış tabi aklımıza gelmedi balıkla resim çektirmek bende av hikayelerine ekleyim resmi dedim not:arkadaşlar 20martta olabilir13martta osıra havalar güzeldi ve salı akşamı olduğuna eminim.ve bunlarda balıkların fotosu

2. Hıımm demek bu aralar mendireye gitmek lazım :rolleyes:

3. beyazkartal

beyazkartal selim

Favori Kamış:
    hertürlü malzm
    En İyi Avı:
    valla hamdi sende pendiklisin sanırım tavsiye ederim git ama şu sıra havalar çok soğuk birde kişisel tespitim deniz hafif çalkantı yaptığında bu balık daha verimli oluyor tahmimin yemler dalgayla hareket ettiği
    için olsa gerek birde ben gelinciği tatsız tuzsuz bir balık zannederdim ama hiçte öyle değilmiş rastgele

4. NİHATSUNAR

NİHATSUNAR

Favori Kamış:
    olta ve çapari
    En İyi Avı:
    22 tane sargan
    Paylaşım için teşekkürler.Nar gibi de kızartmışsın afiyet olsun.

5. tabaktakilerle tavadakiler arasında fark var...

hem adet hem ebat olarak.. kızardıkça küçüldüler mi??*

6. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    daha öğrenecek çok şey var
    balıklar gene küçük değilmi bülent abi :confused:

7. beyazkartal

beyazkartal selim

Favori Kamış:
    hertürlü malzm
    En İyi Avı:
    aynen öyle arkadaşım kıtır kıtır olana kadar kızarttım ima etmek istediğini anladım ama gocunacak bişey yok onun için no problem ben tabağa tuttuğum en büyük gelincikle eşkinayı koydum sadece o tavadan sonra bi tavada gelincik kızartmıştım keşke sende olsaydın:D beraber yerdik balığın kafası ayıklanınca ve pişince ufalıyo tabi:D

8. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    afiyet olsun birader.:)

9. beyazkartal

beyazkartal selim

Favori Kamış:
    hertürlü malzm
    En İyi Avı:
    namık arkadaşım nasıl inandıra bilirim istanbula gelde senide götürüyüm eşkinaya:D antalyalı kardeşim beklerim

10. beyazkartal

beyazkartal selim

Favori Kamış:
    hertürlü malzm
    En İyi Avı:
    sağolasın ama şu havalar bir düzelsin eşkinaya çıkıyım söz videoya çekicem bu seferde foto montaj dersiniz:D olsun napıyım

11. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    benim demiyeceğimden emin olabilirsin ;)
    istanbuldaki balık durumunu biliyorum çünkü;)

12. levrek içinde ayni durum söz konusu..

13. beyazkartal

beyazkartal selim

Favori Kamış:
    hertürlü malzm
    En İyi Avı:
    ya arkadaş bu üçüncü gidişim sonunda bir tane eşkina yakaladık onuda ben değil arkadaşım yakaladı
    paylaşalım istedik yanlışmı yaptık neticede bu bir tane eşkina 7-8tane gelincik.
    kılıç balığı tuttum demedimki:D

14. GELİNCİK (Gaidropsanıs mediterraneus)

Bakalyaro ve mezgitle ayni türdendir. Denizlerimizde birkaç cinsi yaygındır. Sıcak ve ılıman suların taşlık, kayalık diplerinde sahillere yakın yaşar. Balık yavruları ve kabuklularla beslenir. Çevik, yırtıcı ve saldırgandır. Derisi çok kaygandır. Ortalama 20, en çok 40 santimetre boyda olur. Üremesini sonbaharda yapar. Beyaz ve lezzetli etiyle ekonomik değeri olan bir balıktır

eşkina için bir şey söylemedim zaten.. benim sorunum gelinciklerle..:(

15. beyazkartal

beyazkartal selim

Favori Kamış:
    hertürlü malzm
    En İyi Avı:
    Arkadaşım benim sorunum gelinciklerle demişin. ama hiç bir şey anlamadım dediğinden ne demek istediğini açıklarsan sevinirim bende ona göre ayrıntı veriyim

16. işin özeti şu kardeşim..

bu kadar küçük balıkları neden tutuyor ve bir maharetmiş gibi fotolarını koyuyorsun.. istanbul böyle ne yapalım mazeretinin arkasına sığınmadan..

17. beyazkartal

beyazkartal selim

Favori Kamış:
    hertürlü malzm
    En İyi Avı:
    Sen çok boş kouşuyorsun arkadaşım o balıklar ufakmış ne ufağı be senin balıkçı tezgağından aldığın mezgitten iriydi onlar üstelik küçük balık görmek istiyorsan galata köprüsüne gitte yakaladıkları kraçeleri gör serçe parmağımdan küçük balıklarla dolu kovalar benim tuttuğum gelincikler onların yanında eyfel kulesi gibi bence boş konuşuyorsun arkadaşım

18. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    abi kusura bakma ama yanlış davranıyorsun. böyle yaparak insanları siteden uzaklaştırmanın bir anlamı yok gibi geliyor. bırakında insanlar kendi hedeflerini kendisi koysun.sen küçük tuttun ben büyük tuttum diye polemik kimseye bir şey kazandirmaz.
    bizler haftada birgün balığa gidiyoruz. kurallar çerçevesinde balık yakalıyoruz sonra insanlarla paylaşalım diye yanınlıyoruz .aaa o ne balılar niçin küçük.bu tepkiler anlamsız. izmirli bir sürü arkadaşımız el kadar mercanlar . karagözler yayınlıyorlar onlara tebrik gidiyor. neyse fazla uzutmanın bir anlamı yok. umarım hepimiz büyük balık tutarız ve burada yayınlayarak sizleri memnun edebiliriz.

19. beyazkartal

beyazkartal selim

Favori Kamış:
    hertürlü malzm
    En İyi Avı:
    yani nedemek istiyon arkadaşım bu gelincikler ufakmı tuıtulamazmı bunumu demek istiyorsun

20. beyazkartal

beyazkartal selim

Favori Kamış:
    hertürlü malzm
    En İyi Avı:
    açtığım konunun altında eşkinanın yanında resmi var;)