pınarbaşı bahcecik barajı ve ağ

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında ozkan38 tarafından paylaşıldı.

1. ozkan38

ozkan38

Favori Kamış:
    Makineler:Daiwa exceler 3000E, Mitchell S4000, Kamışlar: mitchell,cormoran yemler:storm,prologic
    En İyi Avı:
    turna:6,8 kg kesipköprü
    selam arkadaşlar;

kayseriden bahcecik barajında avlanan arkadaşlarımızın oldugunu okudugum yazılardan biliyorum. 3 senedir bahcecik barajında olta avcılıgı yapıyorum. gercekten alabalıgı turnası yayını capagı ile dolu ve güzel av cıkartan bir baraj. 1*2 seneye kadar ankara kesikköprü kadar popüler olacak bir baraj

fakat gecen seneden beridir bu barajda dikkatimi ceken aşırı derecede ağ kullanımı başlamasıdır. gecen sene 3 kere at cek yaparken oltalarımız ağa takıldı birinde sahıbı yoktu ortalıkta agı cektık içerisinden balıkları alıp ağıda kesip parçalayarak kenara koyduk. diğer ikisindede ağ sahipleri hemen müdahale ettiler ve işin enteresanı adamlar kıyıdalar biz teknedeyiz adam oradan sert bir uslupla bağırıyor agı parçalayacaksınız başka yermi kalmadıda bu koya girdiniz diye. insen kavgamı cıkartırsın ne yaparsın. neyse olamızı kurtarıp adamlarada ağ yasak biliyormusunuz diyerek ayrıldık. bu başlıgı acmamdaki amaçta bu sene olta balıkcıları olarak ağ kullananları olabılıdıgınce jandarmaya şikayet etmemiz. jandarma ile olta balıkcıları olarak samimi bir hava oluşturursak , nerelerde ağ atılıyor biliyoruz, adamların hareketinden olsun herşeyinden ağcılar belli oluyor. bildirelim jandarmaya 2 3 hafta müdahale edip bir kac kişide ceza aldıgında eminimki ağcıların sayısı cok cok azalacaktır. buna çözüm bulursak ağ işinden kurtuluruz ve cok daha güzel avlar cıkartırız ve barajında ömrü, balıkların avıda daha güzel olur diye düşünüyorum.
    bu konudaki kayserideki arkadaşlarımında fikrini almak istiyorum. nasıl ortak hareket edebiliriz neler yapmalıyız

2. serdargüven

serdargüven Serdar Güven

Favori Kamış:
    D.A.M
    Favori Makine:
    Mitchell Pro Armada
    En İyi Avı:
    Sudak 3,5 kilo
    Arkadaşım Bahçecik barajında durum enteresan. Orada jandarma zaman zaman kontrole geliyor ama her ne hikmetse geldiğinde hiç ağatan bulunmuyor. Biz bir kaç defa jandarmayı aradık ama bekledik gelmediler. Biz toplum olarak birlikte hareket etmeyi bilmiyoruz ama bireysel olarak sürekli ağcıları ihbar edersek bir sonuç alabileceğimizi düşünüyorum. Selamlar

3. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Mod arkadaşlar hala sizi uyarmadımı :(:(

4. mu38

mu38

Favori Kamış:
    MAKARALI OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN 1,5 KG
    Selam özkan

Kayseride gerek bahçecik gerekse yamula barajları kısa süre sonra çok cazip avlaklar olacak inşallah ağ atanlarla ilgili düşüncelerine sonuna kadar katılıyorum zaten sende bilirsin bu tip bir kaç olay kayseride çok çabuk yayılır birilerinin canı yanmalıki birileri ders çıkarsın. Ben hala balıkçılarda turnanın satılabiliyor olmasını bile anlamış değilim adamlar ağı atıyor hemde yasak dönemde ve bunları satıyorlar ve kimse sesini çıkarmıyor :( bu durumun önüne ancak hep birlikte mücadele ederek geçebiliriz. sana sonuna kadar katılıyor ve mücadelen için teşekkür ediyorum.
    Selamlar...

5. serdargüven

serdargüven Serdar Güven

Favori Kamış:
    D.A.M
    Favori Makine:
    Mitchell Pro Armada
    En İyi Avı:
    Sudak 3,5 kilo
    Bu imza ayarları hakkında bilgi verirseniz memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

6. Spider

Spider Mert Eren

Profiliniz bölümüne girip

Hafız yazdığınız bölüme

isim + şehir + yaş yazıyorsunuz

7. ozkan38

ozkan38

Favori Kamış:
    Makineler:Daiwa exceler 3000E, Mitchell S4000, Kamışlar: mitchell,cormoran yemler:storm,prologic
    En İyi Avı:
    turna:6,8 kg kesipköprü
    İŞTE BU;

Bugun bahçecik barajında 2 kişi yakalandı ve ceza aldılar.;)

Kaçak balık avlarken yakalandılar

BOT ve germe ağ kullanarak barajda kaçak balık avlayan 2 kişi yakalandı.

Devriye gezen jandarma ekipleri, Pınarbaşı ilçesi yakınlarındaki Bahçecik Barajı'nda bot ve germe ağ kullanarak alabalık avlayan Talat K. ile Ali Osman B'yi suçüstü yakaladı. Kaçak avlanan 250 kilogram ağırlığındaki alabalık ile avda kullanılan şişme bot ve germe ağlara el konulduğu, zanlılar hakkında yasal işlem yapıldığı bildirildi.

http://www.erciyesgazetesi.com/haber.htm

8. S_BURAK

S_BURAK

Favori Kamış:
    Mepps connect 3 no mavi benek
    En İyi Avı:
    ALABALIK 3,5 KİLO , TURNA 5 KİLO
    Bahçecik Hakkinda

Bahçecik Baraji Gerçekten çok Güzel Ve Verimli Bi Avlak. şu Anda Oradan çikan Alabaliklar çiftlik Alabaliği Diye Tabir Ettiğimiz Gökkuşaği Alabaliği Ve Turna. Inanin Biraz üzerine Olur Ve Korursak Eminim Ki Oradanda Artik Doğal Alabalik Cinleri çikmaya Başlayacak. çünkü Oraya Dökülen 3 Sudada Doğal Alabalik Cinsleri Yaşamakda. Ve Yayin Zamantinin Yayini Kadar Lezzetli Bir Yayin Yoktur. Eskiden Oralar Yayin Yataği Idi Bilinçsiz Avcilik ,sahipsilik Ve O Zamanti üzerine Kurulan Bir Maden Yikama Tesisi Yüzünden Son Zamanlarda Epey Azalmişti. şimdi Bahçecik Barajinda Eminimki Yayinlar çoğaliyor. Hep Beraber Korursak Oradan çok Güzel Avlar Yapacağiz. Bahçeciğin En Büyük Sorunu Bence Tiriviri Denilen Belaa Bence Ağdanda Tehlikeli Olan Bu Belayi Nerde Görürsek Görelim Sudan çikarip Imha Edelim Lütfen. Insanlar Bilgisiz Birçoğu Yaz Geldimi Ailesinide Alip Pikniğe Geliyor. Sirf Balik Yakalamak Için Av Bayiilerinden Sorarak (-vatandaş ;neyle Balik Yakalayabilirim_? -av Bayii; Tiriviri Ile Yakalarsiniz ) Cevabi Karşisinda Alip Piknik Yaparken Suya Atiyor Ve Giderkende Amannn Kim Toplayacak Sanki Kaç Kuruşluk şey Dursun Diye Burakip Geliyor Veya Kopuyor Suda . Sevgili Arkadaşlar Hepimizin Bilidiği Bir Gerçek Varki Tirivri Denilen şey Kesinlikle Erimiyor Suda Ve Uzun Yillar Balik Yakalayip çürütüyor Ve Yenilerini Yakaliyor. Bence Asil Tehlike Bu Tiriviri Halen Yasak Olmasina Rağmen Satanlarda . Ve O Tiriviriyi Kullananlara Bunun Suş Olduğunu Anlatmayan Ve Ne Kadar Zararli Olduğunu Anlatmayan Bizlerde...ağ Konusuna Gelince Ben Geçen Seneden Beri Ceza Alan Benim Duyduğum Dördüncü Ağci. Jandarma çalişiyor Ama Bizlerde Jandarmaya Yardimci Olalim Lütfen. Mesela Arkadaşin Biri Biz Tekne Ile Balik Yakaliyoruz Yazmiş çok Güzel Ama Tekneyle Ava çikmadan önce Lütfen Jandarmaya Haber Verin Biz Tekne Ile Veya Bot Ile Bahçecik Barajinda Falan Gün Olta Ile Balik Tutacağiz Bilginiz Olsun Diye. Arayinki Başkasi şikayet Ettiği Zaman Bilsin Jandarma Boşa Gelip Gitmesin Ki Jandarma Gerçek Bi Ihbarda Daha Istekli Hareket Edebilsin.

9. CreativE

CreativE Gökhan UÇAR

Favori Kamış:
    Okuma VSystem 270 10-40gr
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar 40

oooh iyi yapmış jandarmalar..

10. serdargüven

serdargüven Serdar Güven

Favori Kamış:
    D.A.M
    Favori Makine:
    Mitchell Pro Armada
    En İyi Avı:
    Sudak 3,5 kilo
    Bahçecik Barajında Jandarmanın gerçekleştirdiği operasyon çok güzel olmuş. En azından biraz çeki düzen verir. Jandaramayı tebrik ediyorum.

11. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

bak buna ne kadar sevindim bir bilseniz keşke bütün jabndarmalar aynı görev bilinciyle çalışsalar kimisi balıgı yıyıp geri gidiyor allah razı olsun o jandarmadan hepsine örnek olsun umarız bütün memlekette aynı haberleri alırız katliamcılar dize gelir umarız

12. Ati

Ati atilla

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Yayın 88 cm.
    selam arkadaşlar ben kayseriden atilla siteye yeni üye oldum sayılır bahçeciğin ve uzunyaylanın müdavinlerindenim yaklaşık 5 senedir turna avı yapmaktayım
    ve özkan kardeşime bu konuda katılıyorum eğer bahçecikte ağcılar ve tırıvırı atanlar olmasa avlarımız çok verimli geçecek çünkü barajın ilk su tutmasından belli gitmekteyim avlarım yıldan yıla daha verimli olmaya başladı birde bu ağ atanlar olmasa eminimki tuttuğumuz balıkları geri bırakacak duruma bile geliriz ama gel görkü bu ağ ve tırıvırı atanlar hiç korkmadan çok rahat bir şekilde davranıyorlar bence ağ atanlar kadar tırıvırı atanlarıda ihbar etmeliyiz ve özellikle pınarbaşında tırıvırı satan yerleri bir kaç kere malzemem bittiğinde pınarbaşıya gidip aldığım zamanlarda ordaki av malzemesi satan dükkandan hariç yanındaki dükkanların bile tırıvırı sattığını gördüm,bu yüzden kullananlardan çok satanları ihbar edelim diyorum.herkese rasgele...

13. capanoglu36

capanoglu36 Işık

Favori Kamış:
    Av Malzemesi: Alba Delta 60 makina, Remikson 4,50cm kamış,
    En İyi Avı:
    Yayın 13 kg
    Arkadaşlar bizde Kars Arpaçay Baraj gölünde şuanda bile yani yasak olmasına rağmen ağdan geçilmiyor. Kime söyledikse fayda etmedi. Abartısız diyorum günde binlerce kilo sazan çekiyorlar ve enterasan olan bu balıkları piyasada satıyorlar bir allahın kulu bunları nerden tuttunuz demiyor.
    Saygılarımla

14. celalersoy

celalersoy celal ersoy

celal ersoy

bahçecik barajı hakkında ozkanla konuşmak istiyorum??

15. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    İsteğinizi özelden direk ona yazarsanız özkan beyin mesajınızı burda görme şansından daha yüksek olur...

16. sero

sero ilhan

Favori Kamış:
    alba star
    En İyi Avı:
    11kg turna 18 kg yayın
    ya arkadaşlar siz ag yasak falan diyosunuz ama pınarbaşında barajı bölge bölge kiraladılar ag serbes tarım ve köy işlerinden kialandı bir çok bölge o yüzden yapacak bişe yok adamlar olta attırmıyo çogu zaman

17. suleymanfakili

suleymanfakili yunus

selam arkadaşlar bu siteye yeni üye oldum bilmedigim ve ögrenmem gereken bir çok şeyi burda ögrenecegime eminim.

bu mesaj dikkatimi çekti baraja ag atılıyor ve jandarma buna göz yumuyor.buna canı gönülden katılıyor ve işin daha büyük ehemmiyet arz ettiren bir bölümüne dikkat çekmek istiyorum piyasada satılan gübreler ile patlayıcı yapıp gerek baraj gerekse ırmaklarda balık tutuluyor bu yolla kendilerine verdikleri zarar benim gözümde sıfır isterse atarken ölsün dönüp bakmam ama ne balık yavrusu ne yumurta nede yuva bırakıyorlar ortada ekolojik sisteme balta vuruluyor.

peki devlet ne yapıyor bu işe neden el atmıyor bunu bilmiyormu (şayet ben bir çok defa şikayettte bulundum ama nafile) neden ilgilenilmiyor bu konu ile yasaklanamazmı bu lanet olasıca potasyum maddesi.