Polarize Gözlük Kullanımı

Konu, 'Genel Konular' kısmında mirsat tarafından paylaşıldı.

1. mirsat

mirsat

Favori Kamış:
    Dam 300 30-60 kamış pelikan makina
    En İyi Avı:
    Sazan 1.5 kilo
    Deniz de avlanırken suyun üst yüzündeki parlamalardan dolayı su altı zor görülür. Bunu polarize gözlük kullanarak engelleyebiliriz . Kullanan ve faydasını gören arkadaşlar varmıdır. Selamlar.

Örnek resimler.

Son düzenleme: 3 Temmuz 2007
  2. morcher

morcher

Favori Kamış:
    Boğazda çapari ve diğer avlar için 3.90 surf kamış ve Banax Helicon 5600 serisi makina
    En İyi Avı:
    Kofana 1.80 kg
    Ben kullanıyorum ama alt resimdeki kadar kaliteli bir görüntü elde edilmiyor. Bu tip bir görüntü elde etmek için suya nerdeyse tam yukardan bakmak gerekiyor. Polarize gözlükler daha çok araba kullanırken asfalttan gelen yansımaların ve arabalardan gelen yansımların önlenmesinde büyük avantaj sağlıyor.

3. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Özellikle derelerde alabalık ve kefal avında bende kullanıyorum.Sudaki ışık kırılmalarını engellediği için bayağı işe yarıyor.Su yüzeyine yakın yüzen balıkları normal gözle bakıpta göremezken polarize ile rahat görebilirsiniz.Özellikle yapay yemle ve fly fishing metodu ile avlanan avcıların rağbet ettiği gözlük polarizedir.

4. promap

promap

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Balina yemdi...
    Temiz sularda çok iyi görüntü almayı sağlıyor...Alabalık avında kullanıyorum. Çıplak göze göre çok ama çok avantaj sağlıyor. Her Alabalık avcısına şiddetle tavsiye ederim.

Sevgi ve Saygılarımla...

5. mirsat

mirsat

Favori Kamış:
    Dam 300 30-60 kamış pelikan makina
    En İyi Avı:
    Sazan 1.5 kilo
    Demek ki efektif olarak kullananlar varmış. Selamlar.

6. vedatba

vedatba

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 3.450
    Arkadaşlar bu polarize gözlük camları yön arar. Güneş yandan gelir ise hiç bir şey fark etmez güneş tam karşınızda ise ultra viole olur diye biliyorum. Satıcı müesseler size içeride bir normal göz ile şuna bakın derler bakarsınız (başıma geldi) alaca belece bir renk karmaşası görürsünüz gözlügü taktıgınız zaman bir resim görürsünüz bu genelde deniz kızı olur benim anladıgım.Daha sonra güneş karşınızda ise arabaların üzerine bakın derler bakarsınız normal görürsünüz gözlügü taktıgınız zaman araç üzerende toz zerreleri görüyorsunuz. GÜNEŞ karşınızda ise.