Powerline Misina!

Konu, 'Misinalar' kısmında cyhnckr tarafından paylaşıldı.

1. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Shimano Ultegra, Major Craft Solpara 275 50gr, Italcanna Jigging
    Favori Makine:
    Penn Affinity, Daiwa Emblem Pro 6000A, FinNor Marquesa 40II,Daiwa Exceler 4000HA,Daiwa Saltist 4500
    En İyi Avı:
    43cm palamut , 50cm Lüfer , 7,5kg Sarıkuyruk
    Bugüne kadar bir çok markanın bir çok kalınlıkta misinasını makinalarım üzerinde denedim. Özellikle burada paylaşmak istiyoruz ki, yeni başlayan arkadaşlar aynı hataları yapmasınlar.

Öncelikle; kesinlikle kglık toptan satılan misinalardan uzak durun.

Alba, Nippon, Trabucco, Berkley bu misiniları daha önce kullandım ve

Alba ve nippon gam sorunu!
    Trabucco super soft aşırı esneme sonucu düğüm kopmaları
    Berkley sthin aşırı sert olduğu için şok düğümü kopuyor (kalın misinayı kesiyor)

ve en son 0,28 powerline ultra premium aldım ve tecrübelerimi paylaşmak istiyorum!

http://www.avmarketi.com/asp/product/10972/POWERLINE-ULTRA-PREMIUM-100-METRE-0-22-0-28-ARASI-MM-MISINA

0,28 sonuna 0,38 şok 5m
    gerçekten uzak atmak daha kolay
    2 haftadır 170-180gr kurşun kullanıyorum yemlide gam yok!
    hatta 170gr takıldığında tüm gücümle asılıyorum, kurşun kurtuluyor ve hala gam yok.

en son olarak dün 170gr kurşun takıldı, asılıyorum kopsun artık diye kurtulmuyor ve biraz daha asıldım koptu ama 0,38 fırdöndü bağından koptu!!!
    ve hala aynı 0,28 makinamda sapa sağlam sarılı durumda.

Misinayı tavsiye ediyorum, ciddi anlamda sorunsuz. Şu an düşünüyorum 0,25 alıp makinama sarıp test edicem.

Herkese rastgelsin, bol balıklı günler.

2. eminsöyler

eminsöyler eminsöyler

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    karagöz-kofana
    Teşekkürler Ceyhun kardeşim ellerine sağlık paylaşım için saolasın rastgelsin.

3. alişan

alişan Alişan

En İyi Avı:
    eh işte Allah ne verdiyse
    powerline extreme olanını dene bence iki üç ay sonra

4. GÜZELKAYA

GÜZELKAYA Hüseyin

Favori Kamış:
    Dam
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    Eşkina
    Ceyhun. Bende siteden bir arkadaşın tavsiyesi üzerine kullanıyorum. Yorumlarına tamamen katılıyorum güzel bir misina.

5. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Penn Affinity, Daiwa Emblem Pro 6000A, FinNor Marquesa 40II,Daiwa Exceler 4000HA,Daiwa Saltist 4500
    En İyi Avı:
    Alişan Bey,

extreme daha sert olduğu için gam yapabilir.

6. ahtapot2

ahtapot2 Deniz

Favori Kamış:
    Okuma Cedros Telesurf 4,50 , Okuma Vsystem Spin 270 cm. 20-60 gr.
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV65 - Okuma PL865 - Daiwa Emcast Plus 5500 - Cabelas Tournament ZX4000A
    Ceyhun Bey aynı misinayı 2 3 ay kullandım.. İlk 1 ay çok beğeniyordum ancak 2. aydan sonra misina kendi kendine deforme olmaya başladı..

2 sene önce aldığım Extreme tipi ise hala taş gibi..

Kopan seri inşallah bana denk gelmiştir..

7. legendario

legendario Lütfü Özbay

Favori Kamış:
    Albastar Bosphorus 2308 4.20 200-300G
    Favori Makine:
    Penn Fierce FRC6000
    En İyi Avı:
    koca bir ağaç kütüğü
    bende 0.28mm Super Premium var. Gayet memnunum. Daha önceki kullandıklarımla arasında dağlar kadar fark var. Önceden 150gr atarken korkardım takım patlayacak diye. Ama şimdi korkmadan 170gr bile atabiliyorum. tavsiye ederim.

8. fredyss

fredyss FERDİ

Favori Kamış:
    Okuma salina seaspin, lineaeffe s-flex 15 kilos
    Favori Makine:
    daiwa crossfire, okuma travertine
    En İyi Avı:
    Turna 2,5 kg
    Dostum ben powerline'ı daha önceden biri sormuştu o zamanda tavsiye etmiştim. fiyatı uygun ve çok iyi misina. standart powerline misina extreme misinasından daha dayanıklı bunu da bilmenizi isterim. tabii ki extreme'nin kendine has artı özellikleri vardır. ancak ben bu özelliklerini bilmiyorum.

9. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    şu an elimde

Ultra Premium 0,08, 0,18, 0,28
    Super Premium 0,14, 0,26, 0,30, 0,33

Super Premium u köstek ve bedenlerde kullanıyorum. Ultranın incelerini kösteklerde denedim, 0,14 superi bağlarken asılınca biraz elinde kalıyor fakat 0,08 ultra aynı sertlikte sıkınca sorun yok. kopmuyor.

extremi denemedim daha sert olduğu için, onu da denerim.

10. dolphins3

dolphins3 Çetin Alpaslan

Favori Kamış:
    Albastar Enrico 4,20 mt. - Cormoran Bull Fighter 2,40 - Ron Thompson Tyran 2,10
    Favori Makine:
    Ryobi Ecusima 8000vi - Cormoran Corcast 8 pif 2500
    En İyi Avı:
    Lüfer - 1 Kg'ın altında
    Powerline super premium misina hakkında

Öncelikle merhaba,
    Kendim çok miktarda ve çeşitli kalınlıklarda (balığın cisine göre) çapari yaptığım için, köstek yapımında ve takımların beden yapımı kısımlarında ayrıca Makinaya sarmak amacıyla bir çok misinayı araştırmak ve denemek zorunda kaldım.

Powerline super premium misina, tercih sebebi olarak benim için en önde gelen misina markası oldu. Fakat bu sene çok memnun kalamadım (insan zaman geçtikçe daha tecrübeli, bilgili, dikkatli, seçici ve özenli oluyor).

Şöyle ki ;
    1. Powerline super premium misina çeker değeri olarak diğer misinalardan daha kuvvetli bir çeker değerine sahip. Fakat biraz dikkat edilirse normal ölçülerin biraz üstünde ölçüleri var. (örn. 0,20 mm. birkaç misinayı elinize alın powerline super premium 0,20 mm. misina 0,22 mm. veya biraz daha kalın gibi.) sanırım çekme gücü bundan dolayı fazla.
    2. Hangi kalınlık ölçüsü olursa olsun kesinlikle gerek çapari için köstek yapımında gerekse lüfer zokası için yaptığım takımlarda (köstek kısmı yapımında) hiç memnun kalamadım. Gam yapma özelliği son derece fazla.
    3. Bence tam bir makinaya sarım misinası. Fakat burada da çapari avlarında kısa bir sürede rengi matlaştı ve ister istemez uzun atışlarda güven vermemeye başladı.

Sonuç olarak ; Bu sene çok daha dikkatli davrandığımda birçok olumsuzluklarını gördüm. En çok güvendiğim ve her mm. ölçüsünden bobin olarak aldığım bir misina markası idi.

Halen her türlü ölçüde çapari köstek yapımında, makinaya sarmada ve daha hassas takımlarda misina araştırmaya devam ediyorum. (Yaklaşık 20 çeşide yakın misinayı denedim). Forumda ki misina konularını da dikkatle okuyor ve not alıyorum.

Bunlar benim düşünce ve tecrübelerim. Paylaşmak istedim... saygılarımla.

11. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Ceyhun rapor için teşekkürler, peki 100 metre olarak satılan bu misine yeterli oluyor mu? Onun da altını başka bir misine ile dolduruyorusn heralde. En azından 150 metrelik bir bobin olarak satılsaydı daha iyi olurdu sanırım. Yine de tavsiyene uyup deneyeceğim bu markayı.

12. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    200m alıyorum, söyleyince ayırmıyolar makaraları. altına 0,35 doldurmak için sarıyorum, sonrası powerline 0,28. en sona da 0,38 şok

13. berkur

berkur şükrü

Favori Kamış:
    SHIMANO SURF LEADER 450 BX-G 3 PARÇA
    Favori Makine:
    shımono exage-ryobı epplause-shımono power aero fılegentd.
    En İyi Avı:
    lüfer+palamut.
    bu misinayı çaparide beden olarak kullandım benim için hayal kırıklığı yarattı,çok çabuk koptu.yaptığım çapariler boşa gitti.şimdi öylece kenarda duruyorlar.020,022 almıştım.asso ultralarım canavar gibi.powerlıne kırmızı olanı iyi olabilir çok kişide görüyorum bende makinaya misina sarıcam üstad denemiş test etmiş, kırmızı olanı deneyebilirim.

14. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    beyler çelişkili yorumlar kafamı biraz karıştırdı.
    bende ceyhun bey gibi, 0,26-0,28 misina ile 0,35 lik misina şok yaparak ikinci makarama sarmak istiyorum.
    daha cok bobin tarzında 300 metre almayı planlıyorum. bu misinaya muadil başkabir misina tavsiye eden varmı?

15. zedonetx

zedonetx serkan

Favori Kamış:
    Okuma Salina 420 cm lll 100-200 gr atarlı Surf Kamış
    Favori Makine:
    Yumoshi YB 7000 12 bilyalı
    En İyi Avı:
    Mığrı 50 cm
    LRF için ultra premium misinalardan düşünüyorum. 0.14mm veya 0.16mm. 100metresi 8lira.

Sizce lrf için uygun mu? Yeni başlıyorum. Teşekkürler[​IMG]

Sent from my SAMSUNG-SM-N910A using Tapatalk