Rampa nerede bulabilirim

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında akrep999 tarafından paylaşıldı.

1. akrep999

akrep999 emre

Arkadaşlar merhaba,

Dün balıkavı.net sitesine ait hatıra ormanını gördüm (izmir-Kısıkköy) bugün de siteye üye oldum. Hemen konuya geçeyim;

Kısa bir süre önce 2.el olarak 5 metre 20 cm'lik Rota Fisherman marka bir tekne, 9.9'luk 4 zamanlı bir mercury motor ve römork aldım. Bu işlere bulaşmak istiyorum fakat İzmir'de tekneyi denize sokabileceğim rampa konusunda sıkıntı yaşıyorum.

Teknem Çeşmealtı'da bir otoparkta. Ben Seferihisar tarafına dadanmak istiyorum ama o tarafta tekneyi tek başıma denize indirip kaldırabileceğim bir rampa bilmiyorum. Öncelikle seferihisar civarında, yoksa Urla'da, o da yoksa İzmir'in herhangi bir yerinde (Allah rızası için) bildiğiniz yerler var mı? Yoksa sırf bu rampa sorunu yüzünden tekneyi geri mi vereyim ??

Çeşmealtı çekek yerinde rampa olarak kullanabileceğimiz bir yer gördük, tekneyi geçen hafta indirelim dedik, indirdik pek sorun olmadı ama sudan çıkarmaya gelince 5 kişi imanımız gevredi. Römorkun tekerlekleri kuma saplandı, arabanın devriyaj balatalarını da yedik vs. vs.

Bu konuda bilginiz ve tecrübenizden faydalanmak istiyorum, teşekkürler.

2. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Aramıza hoşgeldiniz Keyifli paylaşımlar dilerim.

İşiniz zor. Devamlı bağlamayacaksan indir kaldır 5.20 çok zor iş. Tekne güzel oturaklıdır 1 sene kullandım güzel model ama ağır. motor da 50 kilo benzin deposu vs zor iş. Rampayla olacak iş değil. Geri verebiliyorsan bir dakka durma yerine 380 fiber taban bir bot al. Zaten motor da hafif geliyordur. Motoru geri almasalar ve uzun şaft olsa bile botta aparatla kullanabilirsin.

Aynı römorkla da kullanırsın. 4-5 kişi de biner gezersin. Hem de daha güvenli olur.

Geri veremiyorsan rampa yerine barınak aramalısın bence.

3. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    hoşgeldiniz:)

4. akrep999

akrep999 emre

Hoşbulduk,
    cevap için teşekkürler ve tekne gerçekten dediğiniz gibi oturaklı ve güzel.. Bu yüzden onun bende kalmasını istiyorum :) Ama Seferihisar ve civarını bilen arkadaşlardan yardım ve tavsiye bekleyeceğim. Seferihisar'da tekneyi bağlayabileceğim güvenli balıkçı barınağı da olabilir. Sığacık'tan hiç bahsetmeyin, 2 haftadır araştırdım, gittim ama inşaat yüzünden tekne kabul etmiyorlar.

5. serkanuysal

serkanuysal SERKAN UYSAL

Ürkmez Doğanbey'de güzel bir rampa var

Merhaba arkadaşlar,
    Bende tekne işine yeni bulaşmış biriyim 5,20 kamaralı bir teknem var ve oldukça ağır. Ama yinede Ürkmez Doğanbey tarafında iki arkadaş kolaylıkla teknemizi indirip çekebildiğimiz komple beton olan kullanışlı bir rampa var. Ayrıca teknenizi denize indirdikten sonra aracınızı uzun süre kimseyi rahatsız etmeden bırakabileceğiniz park yerleride mevcut. En güzel tarafı da tamamen halka açık hiçbir ücret taleb edecek kimse yok. Ürkmeze gelmeden öndeki son rampa biter bitmez sağa aşağıya doğru yol ayrılıyor. Hatta ayrımın orada bir market var. Anayoldan, sağa aşağıya doğru inen bu ayrımdan döndüğünüzde yol size sahile çıkarıyor. sahili gördüğünüzde sola dönüm yaklaşık 500-600 metre gittiğinizde rampayı göreceksiniz.

willrock bunu beğendi.
  6. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    penn pursuit, okuma distance pro
    Ildırda kaya prestijin hemen solunda otele bitişik beton rampa var. Park yeride var. Çağırırsanız güzel meraları bilen bende varım :)

7. willrock

willrock Emre

Hocam Merhaba! Herkeze selamlar. Söylediğiniz rampa tam olarak nerede acaba. Harita ile gösterme şansınız varmı. Özderede evim var oraya yakınım kullanmak istiyorum. Teşekkürler..

8. burakek

burakek Burak Ekmekciler

Hocam buranin yerini haritada gorebilirmiyiz ya da daha acik bi adres verebilirmisin?
    Bugun o tarafi komple gezdim ama nafile :)