Rapala arkası yaprak(Lüfer-çinekop)

Konu, 'Olta Düzenekleri ve Yeni Sistemler' kısmında onder1905 tarafından paylaşıldı.

1. ozgurcan

ozgurcan Özgürcan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Çapari ile havada uçan martı ve tabii ki hemen serbest bırktık! (Gülmeyin, şahitlerim bile var)
    Önder Selimpaşada bu şekilde avlanan arkadaşlar var. gerçekten de dediğin gibi herkezin 5 aldığı yerde 10 çekip alıyorlar. Çok avcı bir takım. Hatta bir takımı arkadaşlarla beraber hazırlamıştık. Paylaşım için teşekkürler.

2. onder1905

onder1905 Önder

Favori Kamış:
    El Oltası
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Arkadaşlar uzun oltada kendini ispatlamış bir düzenek.
    Mühim olan kıyıdan kullanacak arkadaşların verim alması kıyıdan kamışla hiç denemedim. Onun için kıyıdan deneyen arkadaşlar varsa nasıl hazırladığını hangi rapalayı kullandığını ve neticeyi yazarsa ona göre nerde hata var yada yok nasıl iş yapmış onu anlarız. Konuıyu paylaştıkça daha ileri götürürüz.
    Deneyen kullanan arkadaşların samimi yorumlarını bekliyoruz...

3. 3182

3182

Kiyidan deneme firsatim olurda denersem %90 basarili olacagina inaniyorum. (%10 yosuna kayaya takilma atarken dusurme ihtimali :D)

4. akçin

akçin Hakan

paylaşım için teşekkürler, kafama takılan bir soruyu sormak istiyorum, son takılan tekli iğne rapalanın arkasına kesip taktığınız iğneden o halka çıkmazmı ? çinekop kafa atan balık sakin sakin gelmiyeceği için sanki o halka o kesmiş olduğunuz iğneye taktığınız yerden çıkar gibime geldi
    selamlar

5. Hacımurat

Hacımurat Murat

bencede çok güzel kaşık arkası yapıyrz ama rapala neden olmasın güzel fikir...teş

6. Hacımurat

Hacımurat Murat

arkadaşlar benlık iğnesini kaymalı yapa biliriz hemde balığın boyuna göre ayarla ya bilirsiniz uzun oltada da öyle yapıyrz zaten....

7. onder1905

onder1905 Önder

Favori Kamış:
    El Oltası
    En İyi Avı:
    Lüfer
    iğneleri yana doğru açınnca hiç birşey olmaz bugüne kadar en ufak bi sorun yaşatmadı.

8. Hacımurat

Hacımurat Murat

ben kaymalı deneyeceğim 2 adet iğneyi ibrişimle bağlamayı düşünüyrm hem böylece istavritin boyu da sorun olmazhemde takım daha güzel çalışır gerçi ben tekneden kullnıyrm zaten kaşık arkası kullanıyrz am rapala hiç denemedım akşam evde hazırlayacağım ve yarın kadıköy zarofun orda denerım saygılar..

9. Hacımurat

Hacımurat Murat

slm önder kardeşim sen de teknemi var el oltası yaz mışsın ..bendede 7 80 kamaralı dablumbazlı pancar var ..

10. alikemal

alikemal Ali Kemal GÖKTÜRK

onder abi videda seyrettiğim gibi tekneden çekerken öyle suyun üstünden çekmiyorsunuz değilmi o sadece yaprağın ve rapalanın hareketini göstermek için yapılan bir çekimdi aslında bunu dipte sıyırtma gibi kullanıyorsunuz yanılmıyorsam

11. onder1905

onder1905 Önder

Favori Kamış:
    El Oltası
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Evet Rapalanın hareketi görünsün diye su üstünde çektim

12. onder1905

onder1905 Önder

Favori Kamış:
    El Oltası
    En İyi Avı:
    Lüfer
    kumburgazda tekneyle avlanıyoruz.

13. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Önder
    Bayram tatilinde ziyaretimize gelen Üstad balıkcılardan Burak,Burc Karadeniz ve Cahit Acun kardeşimizle dün ve bugünki muhabbetimizde aynı konuyu konuştuk.
    Selimpaşa,Kumburgaz yörelerinde avlanan ve şu an yurdışında bulunan Ferhat kardeşimşlede bu konu devamlı gündem oluşturmuştur.
    Kesinlikle yararlı ve verimli bir yöntemdir.Esasen kaşık arkasında kullanılıyor olsada kaşık asla rapalanın aksiyonuna erişemez ve arkasında takılı fileto balığa bu denli kıvrak aksiyon veremez.Burada kullanılacak rapalanın salınımı yüksek modellerinden secilmesinde fayda olacaktır.
    Sahilden atcektede calışmaktadır ve oran olarakta daha fazla balık almaktadır.
    Bu denli yararlı bir yöntemi ortaya koyduğun icin tebrik ediyorum.
    Sevgiyle kal

14. kanaryasesi

kanaryasesi Tayfun Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    rapaladan sonra kesilen iğnenin üzerine yem geldiğinden ve uzun olta biçiminde kullanıldığında uzağa atmak söz konusu olmadığından hiç problemsiz kullanacağınız bir yöntem. Kıyıdan atış için yapacağınız takımda 3 lü iğnenin birisini kırmadan o iğneyi direk halkadan geçirip sağlam bir şekilde kapatırsanızda iş görür.. Ama büyük balık gelirse açar derseniz kapattıktan sonra isterseniz o kısmı bağlayabilirsinizde..

15. tiho

tiho taner

Favori Kamış:
    daiwa
    öncelikle teşekkürler paylaşım ve sunum çok güzel olmuş tam da aradığım bir düzenek ti hani derlerya melhem gibi geldi işte öyle oldu 2 haftadır balığa çıkmıyorum çıkamıyorum ama bu pazar kısmet olursa bir aksilik olmazsa bunu deniyeceyim bizim meradaki %90 iş yapacak dışardan zaen aksiyonu beni çekiyorsa balığı nasıl çeker kim bilir.

16. arsenyildiz

arsenyildiz ali yildiz

Favori Kamış:
    elegance
    Favori Makine:
    shimano&okuma
    paulaşım için cok teşekürler bunu kıyıdan denemek için çok hevesliyim doğrusu en kısa sürede denemekte fayda var ellerine sağlık

17. askarr

askarr AŞKAR

Merhabalar Sitenin Yeni üyesi Sayilirim. Sitede Dolaşirken Ilgimi çekti. Yillardir Uzu Olta Ile Tekneden Avlanirim. Iyi De Balik Yakalarim. Uzun Oltanin Yillarin Birikimi Tecrübelerim Vardir. Ancak Bu Sistem Dikkatimi çekti. Bu Sezon Bu Sistemi Duydu. Denedim De Ancak Yeterli Seviyede Verim Alamadim Yani Klasik Uzun Olta Yaprak Veta Canli Yem Ile Ne Tutuyorsam, Rapala Arkasi Da Ayni Miktarda Balik Yakaladim. Belki Gerekli Boy Ve Renkte Rapala Uyduramadim. Veya Rapalaya Yabanci Olduğumdan Rapalanin Yüzüş şeklini Bilmediğimden Gerekli Verimi Alamadim.mantiğada Ters Geliyor.. 250 Gr Iskandil Dipten Yarim Kulaç Yukarida Geziyoruz, Rapala Kurşun Seviyesinden 1 Veya 2 M Aşagidan Gelmesi Gerekiyor. Iskandil Seviyesinden Gelmemesi Gerekiyor. Rapalanin Sandalin Yürümesi Ile 1-2 Metre Dibe Inmezmi. Pek Anlam Veremedim. Bir De Ne Tip Ve Numara Rapala Kullaniliyor Bilgi Berebilirseniz Mutlu Olacağim. Bol Avlar.ilgililere Teşekkürler..

18. modena

modena

mutlaka deneyeceğim...çok faydalı bir konu olmuş...videolarda sisteme açık destek veriyor...emeğine sağlık...sağol...

19. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Bahadır Sarıca

En İyi Avı:
    Levrek, bir sonraki
    Sevgili Önder,
    Görselleriyle tam olan bu paylaşımınız için ellerinize sağlık. Teşekkür ederim.
    Bu tür detaylı paylaşımlar, hem paylaşım hem de av heyecanımızı arttırıyor.
    Sevgi ve selamlarımla...

20. haldunert

haldunert Haldun Ertekin

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 270 - Sheakspere Omni 240 - Shimano JoySpin 2.10m - Dam Onliner 2.40m
    Favori Makine:
    Shimano Catana 2500 FA - Snap 8060 - Shimano Catana 4000 FB
    En İyi Avı:
    Levrek 2800 gr
    Paylaşım için çok teşekkür ederiz!

Güzel avlarınızın daim, bereketli ve keyifli olmasını dilerim!

Saygılarımla!