Rapala için kurşun takmalımıyım?

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında eozsoyeri tarafından paylaşıldı.

1. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Selamlar..Ben haftaya ilk defa turna avına gideceğim ve rapala-şasi kullanmayı düşünüyorum.Rapalam yüzen tip ,şasiyi henüz almadım.Rapalamı kullanırken önüne kurşun takmalımıyım?yoksa sadece ==============-fırdöndü-rapala şeklinde mi yapıyım?

2. deePblue

deePblue na

kaç gr.ki rapalan ?
    bu tür yemlere harici ağırlık hiç tavsiye edilmiyor.
    kendi ağırlığı kafi gelecektir.ona uygun atarlı bi kamış bulman en önemlisi ;)

3. mka.mka

mka.mka Mesut

Favori Kamış:
    Shakespear Ugly Stick
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FB
    En İyi Avı:
    107 cm 9 kg Turna
    İlk avcın hayırlı olur inşallah. kurşun takma kardeş onun özelliği o yüzen serii;)

4. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Kaç gr olduğunu bilmiyorum:confused: verdiğiniz cevaplar bana yetti arttı ama:) çok teşekkürler..İnşallah yakalarım bişeyler.

5. Bak burada takmış amcam yalnız misina kalınlığı ve kurşun ayarını kendi ne uygun yapıcan;) ;)

6. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Erdalcim dikkat edersen bu sekildekinde dalma agzi yok. ozellikle derin dalan modeller icin kursun kullanmayin.Kullanilacaksa down rigger (olta yedekleyen)
    gibi bir duzenek ve hesap lazim. Derin sularda ozellikle rapalayi derinde kursunla kullanmak zorundaysaniz, su ustunden cekilen rapala modellerini kullanin.

7. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Resim için teşekkürler.Başlıkta küçük yemlerle uzak atışlar için yazıyor.Benim çok fazla uzağa atmam gerekmiycek o yüzden kurşun takmama gerek yok sanırım.Ama gerekirse de şeklini öğrenmiş olduk.

8. buyilmaz

buyilmaz BÜLENT YILMAZ

Favori Kamış:
    D.A.M STEELPOWER RED UZUN SAPLI SURF KAMIŞ
    Favori Makine:
    RYOBI ECUSIMA 4000Vi MAKİNE
    En İyi Avı:
    İŞTE ONU ARIYORUM HALA BULAMADIM...
    kurşun tavsiye edilmiyor ama Spirolino (bombard) şamandıra kullanabilirsin. Sahte yemler gibi onlarında yüzen , yavaş batan , hızlı batan modelleri var kullanacağın sahte yeme göre olanı kullanırsın uzak atış yapmanı sağlar.Hem kurşun gibi balığın yüzüş biçiminide bozmaz.