Rapala ile Torik ve Palamut avlarım, uygulamalarım. 29 Mart 2011 Sivrice

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında orhan kucukbicmen tarafından paylaşıldı.

1. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Feza kardeşim, uzun zamandan beri formdan ayrı kaldım, Cengiz balıkçılıkta mutlaka vardır, sevgiler hoşçakal.:) :) :)

2. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler sevgili Selçuk kardeşim, forumdan biraz ayrı kaldım bu yüzeden cevabını geciktirdim kusura bakma, ben de her zaman sizlerle sevgi ve saygı içersinde paylaşmaktan çok mutlu olmuşumdur, her zaman yapmış olduğum avlarla ilgili sorularını beklerim, hoşçakal.:) :) :)

3. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Hakan kardeşim biraz forumdan uzak kaldım,:) her şey çok güzel gidiyor, sevgiler, selamlar hoşçakal.:) :) :)

4. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Bu güzel yorum ve övgülerin için çok teşekkürler Barbaros kardeşim,:)
    İnşallah Sivrice'ye gelirsen ben de seninle tanışmayı çok isterim, sevgiler, hoşçakal.:) :) :)

5. ihtiyarhakan

ihtiyarhakan Hakan Mustafa Serdar

En İyi Avı:
    45 cm kefal, 2.5 kg torik
    Selamlar üstadım, paylaşımlarınız çok güzel ve faydalı, benim bir sorum olacak, biz tekneden çapari ile palamut avına çıkmak istiyoruz, hava karardıktan sonrada şansımız devam eder mi, yoksa sadece gündüz ve akşamüstü mü avlanmalıyız, yardımınızı rica ediyorum, saygılarımla.

6. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili Hakan kardeşim bana göstermiş olduğun ilgiden dolayı çok teşekkür ederim,:) bu soruna oradan buradan cevap verebilirdim ama ben daha ziyade avlarımı rapala yani sahte balık ile yapmaktayım geliştirdiğim sırtı avları sadece rapala ile, ama bu konuda aramızda çok değerli arkadaşlarımızın olduğuna inanıyorum mutlaka en doğru cevabı onlar vereceklerdir, sevgiler, hoşçakal.:) :) :)

7. ihtiyarhakan

En İyi Avı:
    Teşekkürler,:) diğer tecrübeli arkadaşlardan cevap bekliyorum, Sevgi ve saygılarımla

8. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sana rast gele, hoşçakal.:) :) :)

9. cousteau

cousteau Hüseyin MISIR

Favori Kamış:
    Yabomax SURF 4.20
    Favori Makine:
    Shimano ActiveSURF 採用
    En İyi Avı:
    Torik, 2.5 kg.
    Aman Allahım, bu resimler mükemmel, her biri tablo olup duvara asılsa yeridir, kendimi bir usta balıkçının açtığı resim sergisini gezmiş gibi hissettim. Allah devamını nasip etsin, maşallah..

10. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Hakan kardeşim diğer arkadaşlardan cevap gelmediğini görüyorum, belki haklı olarak palamuta çapari yapan balıkçıların çoğuna yakını profösyeneldir, zaten 50 köstekli çaparide gelecek bir sürü balık amatör balıkçılar için çok fazla gelir, belki onun için bir cevap gelmiyordur, sen de bizim gibi palamuta rapala çek, sevgiler hoşçakal.:) :) :)

11. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Çok teşekkürler sevgili Hüseyin hemde Fatihli kardeşim,:) elimden geldiğince uzun senelerden beri yapmış olduğum balık avlarımı fotoğraflı av hikayelerinde rapaorladığım her avımda hangi takımları kullandığımı, tuttuğum balıkların o andaki kareleri, aynı zamanda o anın tarihini , saatini, dakikasını bildirdim, bu raporlar bir arşiv gibi her zaman diğer kardeşlerimizin işlerine yarıyacaktır, sevgiler hoşçakal.:) :) :)

12. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler sevgili Hüseyin kardeşim,taaa çocukluğumdan beri bana çok heyecan veren ve çok hoşuma giden balık avları ile hayat mücadelesinden ötürü fazla zaman ayıramadım, ama emekli olduktan sonra Sivrice'ye yerleştim, denizin kenarında bir zeytinlik aldım, ( zeytinde yetiştirip zeytinyağı üretip satıyoruz.) hemen bir tekne aldım ve senenin 300 günü senelerden beri denizdeyim en çok sevdiğimde torik avlamak, artık bu işin bütün inceliklerini yavaş yavaş öğreniyorum, çok torikler yakaladım, inşallah sana da güzel torik avları nasip olsun, sevgiler hoşçakal.:) :) :)

13. ihtiyarhakan

En İyi Avı:
    İlginize teşekkürler üstadım, ancak benim çaparim 25'li, daha fazlasını amatör balıkçılar için pek uygun bulmuyorum, zaten o kadarını balık geldiğinde kontrol etmek çok güç olur herhalde. Sizin gibi bende rapalaya daha çok güveniyorum, daha önce Kaş'ta rapala ile palamut yakalamıştım o nedenle o takımı hiç yanımdan ayırmam.
    Sevgi ve saygılarımla.

14. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler Hakan kardeşim sana da güzel palamut ve torik avları dilerim hoşçakal.:) :) :)

15. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Engin kardeşim şimdi tam torik ve palamut zamanı eğer bu günlerde gelirsen seninle sırtı çekeriz seni bekliyorum.:) :) :) bana özelden mesaj çakan arkadaşlar işte sırtı ile torik avlarım tecrübelerimden edindiğim bilgilerim burada, sevgiler hoşçakalın.:) :) :)

16. Simbad

Simbad Kerem

Sevgili Orhan Abi, yazılarınızı işimin ortasında sürükleyici bir roman gibi işi gücü bırakıp okudum. Muhteşemsiniz. Tecrübelerinizi bizlerle paylaşmanız büyük bir erdem. Sizi şiddetle takip ediyorum bundan sonra. :)

17. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili Kerem kardeşim bu güzel yorum ve övgülerin ile beni çok mutlu ettin aynı zamanda bana kocaman bir ödül verdin, senin gibi bana verilen bu değerli ödüllere her zaman layik olmaya çalışacağım.:)
    Balık avları konusunda başarılı olmamın en başlıca nedeni bulunduğumuz Kuzey ege denizinin çok bereketli ve çok çeşitli balaklara sahip olmasındandız, zaten ben de bu yüzden emekliliğimi geçirmek için için burayı Sivrice'yi tercih ettim, çok da iyi yapmışın,:) burada senin de izlediğin gibi genelde teknemle sırtı çekerek avlanırım, Torik, Palamut, Sinarit ve Barakuda avlarım, uzun senelerden beri edindiğim tecrübenin çok faydalarını görmekteyim, kendime has çeşitli yöntemleri de zamanla meydana çıkardım,:) şimdi ise senin de dediğin gibi bu tecrübelerimi sizlerle bütün balıkçı kardeşlerim ile her zaman her yerde paylaşmayı çok arzu ediyorum. :)
    Diğer yapmış olduğum avlarım yemli dip oltası ile mercan vs. avlarım,
    birde uskumru ve kolyoz olduğu zamanlar çapari avları yaparım işte bu kadar, ben her türlü nalık avını yapamam sadece becerebildiklerim bu avlarım, sevgiliKerem kardeşim yapmış olduğum avlarımla ilgili bana her türlü soruyu sorabilirsin,:) sadece bana da değil, burada çok değerli bilgili ve tecrübeli usta amatör balıkçı arkadaşlarımız kardeşlerimiz var onlar da her zaman yardımcı olacaklardır,:) bilgi paylaştıkça çoğalır ama sadece sevgi ve saygı içersinde oldukça,:) sana da güzel avlar dilerim, sevgiler hoşça kal.:) :) :)

18. haldunert

haldunert Haldun Ertekin

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 270 - Sheakspere Omni 240 - Shimano JoySpin 2.10m - Dam Onliner 2.40m
    Favori Makine:
    Shimano Catana 2500 FA - Snap 8060 - Shimano Catana 4000 FB
    En İyi Avı:
    Levrek 2800 gr
    Verdiğiniz değerli bilgiler ve paylaşım için çok teşekkür ederim Orhan Usta!

19. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Çok teşekkürler sevgili Haldun kardeşim inşallah biraz olsun sizlere faydam dokunuyordur, sevgiler hoşça kalın.:) :) :)

20. Aytepe

Aytepe Omer Caglar

sırtı avında 0.50 lik misina ortdan koptu

Orhan bey,

Haftasonu Tekirdag Yeniciftlikte teknemden sırtı yapmayı planladım. Hazır olarak aldıgın 0.50 bedenli sırtı takımıyla yaklasık yarım saat dolastım ama vurus olmadı. Daha sonra sırtı takımını denizin içinde bırakarak esimle capariyle istavrit tutmaya basladık. Sırtı takımını tamamen unutmusken bir den sırtı takımı birsey tarafından cekilerek denize uctu. Ben motoru calıstırarak oltanın peşinden gittim. bayagı bir ugrstan sonra deniz yuzeyinde batmayan oltanın mantarına ulastım. tam elime aldıgımda ucumda kuvvetli birsey oldugunu anladım. Oltayı tutmamla birlikte misinanın yarım metre ileriden kopması bir oldu. Simdi merak ettigim daha balıgı cekmeye fırsat olmadan misinanın kopması nedendir? Oltayı hazır aldıgım icin cok beklemiş ve misinası mukavemetini kaybetmiş olabilir mi?

Selam ederim

Omer Caglar