Rapala

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında sfenksant tarafından paylaşıldı.

1. sfenksant

sfenksant

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    PALAMUT 2kg
    geçen malzemecide gördüm alba starın ışıklı rapalası beyaz 7 cm boyunda anlatılana göre suyla temasında ışık saçarak sırtı çekiliyomuş ama ben ilk önce sizlere soriyim dedim bu RAPALA sizce iş yaparmı

2. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    Sevgili Rıza benzer bir şekilde bende konu açmıştım...
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=3908&highlight=rapala+yard%FDm

Aldığım rapalayı pazar günü denedim hatta iki boyunu almıştım 13 ve 7 cm olanları..
    Sonuç başarısız..
    Işıklı olunca gece kullanılacakmış gibi bir olaya kapılıyoruz ama rapalanın düştüğü o uzak mesafeden bile flaşör gibi güçlü ışık çarpıyor gözümüze..içindeki o küçücük led ışığı karanlıkta oluyor projektör..belkide gündüz kullanımı içindir orasını bilemem ama o gün bendeki rapala marka neyse de m.ali deki o dandik sahte balık dahi iş yaptı ama ışıklı yapmadı..
    Başka denemiş olan varsa yorumlarınızı bekliyoruz..

3. umurata

umurata

Favori Kamış:
    Kamış
    En İyi Avı:
    Palamut
    Benzer bir yazuri yapma balığı bende kullandım henüz tek bir balık bile alamadım.

4. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    YOZURI Arc Minnow modelini tavsiye ederim karın kısmında led için yeri var kırıp oraya takıyorsunuz gece ve sabah gun dogmadan yapılar avlarda cok basarılı

http://urun.gittigidiyor.com/YO-ZURI-90-mm-ARC-MINNOW-RAPALA_W0QQidZZ2981567

Son düzenleme: 22 Kasım 2006
  5. umurata

umurata

Favori Kamış:
    Kamış
    En İyi Avı:
    Palamut
    Aldım kullandım, kesinlikle tavsiye etmem.

6. Matchbox

Matchbox

Arkadaşlar levrek için kullanacaksınız rapala kesinlikle almayın. Yazıktır günahtır...:) Levrek için silikon (parlak ve simli) yemler rapaladan 100 kat daha iyidir. Fiyatlarıda rapalaların 20/1 idir..:)
    Ama sinarit, akya, sarıkuyruk , lambuka tutmak istiyorum diyorsanız o zaman rapala kullanmalısınız......:cool:
    İsteyenlere Sinarit için uygun rapala modellerini gönderebilirim.

7. bay-e

bay-e

sevgili serkan buradan verebilirmisin herkese bir yardımı olur en azından. Yani akya-lampuka-sinarit-sarıkuyruk-sarıkanat hangilerine atlar gösterebilir misin?

8. Matchbox

Matchbox

9. fender

fender Köksal

Favori Kamış:
    Shakkespeare Kamışlar
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 7.4 kg , Turna 112 cm
    rapaladan geçen hafta ilk kez kullandım ve yaklaşık yarım saat süre kullandım.. ben çok sevdim. çok şirin bişey :p sevdiğim yönü suya batmaması 20 cm suyun altında kalıyor kücük 1-2 şer cm oynatacak şekilde hareketler yaparak kullandım yarım saatte 2 tane turna aldım.. hatta 1 tanesini kamış oltanın ucuyla sazlıkların hemen önüne bıraktımm hafif hafif oynamaya başladıktan 20 saniye sonra sazlıkların içinden ok gibi fırlayan turna yemi kaptı.. tabi şansmıdır bilemiyeceğim iki turnayıda tekrar ait oldukları yere gönderdm 20-25 cm civarındaydı boyları :( bu kadar kücük balıklar saldırıp yakalanabiliyorsa büyük balıkta illaki bu yemin tadına bakacaktır.. bundan sonrada daima kullanacağım.. sevdiğim yönlerin yanısıra tek sevmediğim yönü var biraz pahalı :( herkese rastgele.

pardon sonradan şu eklemeyi yapayım. herkes deniz için yazmış galiba .. ben kızılırmakta turna tuttum bu kücük şirin şeyle. hatta adınıda ufaklık koydum :)