resif

Konu, 'Denizdeki Canlılar' kısmında sanalbalıkcı tarafından paylaşıldı.

1. sanalbalıkcı

sanalbalıkcı

Favori Kamış:
    tırıvırı hariç hepsi
    En İyi Avı:
    Önümüzdeki hafta tutacağım.
    Samsunda denizin belli bir bölgesine resif atılması için nereye başvurmak gerek.

2. ARKADAŞIM GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞSİN BU İŞİ yapacal mevki SU ÜRÜNLERİ VE TARIM BAKANLIĞI,
    bu arada öğrendiğimiz üzere MORDOĞANADA 125 ADET 75 gözlü resif atılacakmış :) güzel bir haber :)

3. simendifer

simendifer Sennur

Resif nedir arkadaşlar ? Hiç bilmediğim bir kavram, açıklayabilir misiniz ?

4. ruludag

ruludag

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    3.5 SAZAN
    deniz seviyesiyle bir uzerinde mercanların yasadığı kum tepesi olarak biliyorum ben ama inşallah yanlış değildir.

5. YAPAY RESİF; Balık yuvası, balıkların rahatca üreye bileceği yavru balıkların saklanacağı küp şeklinde bir çok deliği olan (dökülen betonun büyüklüğüne göre) betondan yapılmış yuva :) , bu yuvaları troller bile yıkamadığı için balıklar yaşaması daha uzun süreli oluyor :)

DOĞAL RESİF; RECEP kardeşimiz güzel bir resim koymuş :) kısacası balık barınağı yuvası :)

6. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    LINEAEFFE OYSTER CAST KAMIŞ 3.90
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR55 MAKİNE
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Merhabalar böyle sevindirici haberleri okumak çok güzel
    Bildiğim kadarı ile yapay resif yapımında miladi dolmuş gemileride çeşitli kimyasal maddelerden arındırdıktan sonra batırılarak kullanıldığını duymuştum.
    İnşaallah bu tip çalışmalara bizim ülkemizde daha çok yer verilir

7. balikci

balikci

derlerya belgesellerde görürüz hep mercan resifleri diye, balıklara hayat veren en önemli şeylerden biride mercan resifleridir.

8. poyrazzz

poyrazzz

Favori Kamış:
    zıpkın olta
    En İyi Avı:
    turna levrek
    böyle haberler okumak insanı duygulandırıyor arkadaşım alakalı davranışından ötürü çok teşekkür ederim denizlerimizi korumalıyız yapılacak resifler ve denizlerimizin temizlenmesi ile denizlerdeki doğal denge tekrar geri kazanılabilir.

9. diyafram

diyafram Selçuk ÖZŞENER

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-curve surf kamış 4.50
    Favori Makine:
    OKUMA POWER LINER PL 865 MAKİNE
    En İyi Avı:
    Mırmır 2.2 kg
    Bütün arkadaşlar ve büyük ustalar kollarınızı sıvayın lütfen.
    Forum içinde dağılmış olan bilgilerinizi balık türleri konularının altına toplayalım lütfen. Bu tür hakkında kısa öz bilgiyi balıkçı ve melih reis vermişler zaten. Konunun devamını bizler doldurmalı ve güzelleştirmeliyiz. Herkesin el atması lazım. Çok güzel bir arşiv olacaktır.
    Neler yazılabilir: Bu balık türü hakkında herşey, ama herşey. Avlanabilecek yerleri, avlanma takımı, avlanma incelikleri, ustaların engin tecrübeleri (bu balık hakkında), vs.. vs.. gerekirse diğer konularda görüp çok beğendiğiniz bu tür hakkındaki yazıyı buraya alıntı yapabilirsiniz. Buna izin verileceğini sanıyorum. Önemli olan Balık türleri konu içeriğini (tür adedi değil) genişletmek. Forumda Mezgit hakkında aranılan her türlü bilgi MEZGİT konusunda olursa çok güzel bir forum olur. İlerledikçe sizler sayesinde çok güzel bir arşivimiz olacaktır.

Özellikle Sadece Bu Konudaki Balık Türü İçin Yazı Yazmamız Çok Önemli. Yazacağımız Yazının Faydalı Olmasınada Özen Gösterelim. Gereksiz Özel Sohbetlerden Kaçınalım.
    Bunu yazmamdaki amaç sitemizin daha güzel olmasıdır.
    Şimdiden bütün duyarlı forum dostlarına teşekkür ediyorum.

10. gocabalıkcı

gocabalıkcı Doğancan

Bi belgeselde izlemiştim bi dernek avrupada her yıl belirli miktarlarda bu yapay resiflerden bırakıyolar