Resimlere devam!!!

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında serco tarafından paylaşıldı.

1. serco

serco

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek 4kg,2.5 kg çupra
    geçen yaz seferihisadan bir kaç avım.0-2 metrede baskın avı ilkelerine göre VURULMUŞTUR...(bu konuyu açmıştım daha önce kaldırılmış,sanırım dikkatsizliğimden koyduğum eşkina sorun oldu.Fakat kaldırılma sebebi bana bildirilseydi daha ii olurdu...) [​IMG]

Son düzenleme: 29 Ekim 2006
  2. sharkinmarina

sharkinmarina

Favori Kamış:
    kano ve sahte yem
    En İyi Avı:
    52 cmlik BARAKÜDA
    dostum tebrikler güzel bir av.

resimlerden bu işi profesyonelce yaptıgın görünüyor bizim gibi sort ve tişortle yapmıyorsun:D :D senden tek istediğim lütfen GECELEYİN ışıkla bu hayvanları avlama gündüzleyin zevki daha güzel aksamları canilikten baska bir sey değil.

rasgele dostum

sercan ingilok

3. sirkülere dikkat etmeliyiz o dönemde koyduğunuzda eşkina avı yasaktı ve o yüzden arkadaşlarımız konuyu kaldırmışlar ..

sirküleri bilirsek yanlış av yapmayız o zamanda yasak balıkları avlamamış oluruz...

4. serco

serco

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek 4kg,2.5 kg çupra
    evet bazen gece de dalarım,ama zıpkınsız sadece fenerle!!!çünki gündüz göremiyceğim okadar çeşitli ve güzel canlıları görebilme fırsatım oluyoki bu büyük bi zevk....eşkina ise hep parlak balıklardan staj yaptığımdan açıkcası vurup balıkçılara gösterene kadar bende ne balığı olduğunu bilmiyodum,zaten vurduğum ilk ve son eşkinaydı çünkü benden kaçmayan balığı avlamak canice...hepinize rastgele..

5. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan

Güzel ve adilce bir düşünce tebrik ediyorum nice avlara rastgele...

6. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Tebrikler güzel avların için :) Rastgelsin :)

7. cntncy

cntncy

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    EŞKİNA 1,2 KG
    iyi av aolmuş serco. sana katılıyorum eşkinayı gece avlayan canidir. ben zamanında çok uğraştım kaç kez kavga ettik gece eşkinayı zıpkınlayanlarla. resmen katliyam başka bişey değil. bu arada bizim buralarda eşkinaya LENDUNUZ derler..

8. cntncy

cntncy

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    EŞKİNA 1,2 KG
    şu tepsideki, 2. fotoğraftaki yani. geniş iki balığa ispari mi diyorsunuz. heryerde bir isim karmaşası var..

9. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Arkadaşım

İmza ayarlarınızı bizimkiler gibi yapmadığınız için, adınızı ve sizin oraların neresi olduğunu anlayamadık.
    Lendunuz adını ilk defa duyuyorum.Nerede bu ad kullanılıyor.
    Bize bu bilgiyi verdiğin için teşekkür eder, şahsi bilgilerini de bekleriz.
    Rastgele.

10. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    sercan her zamanki gibi güzel av yapmışsın ellerine sağlık ve duyarlılığın içinde teşekkürler biz böyle olmalıyızki diğerleride bişeylerin farkına varsın
    tebrikler güzel avlarının her daim devamını dilerim rastgelsin:)

11. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Mahir amca
    Karadeniz, özellikle Doğu Karadeniz yerel balık isimlendirmeleri bakımından Türkiye geneline oranla büyük zenginlik içeriyor. Sanırım bunun nedeni de yakın geçmişe kadar bu bölgede denizcilikle uğraşan Rum nüfusun yoğunluğundan olsa gerek.

12. cntncy

cntncy

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    EŞKİNA 1,2 KG
    emre dediğin doğru olabilir. ben eşkinayı kullanıyorum. hatta burda gece av yaptığım arkadaşlar bana niye lendunuz demiyosunda eşkina diyosun diyolar. ben doğrusu bu diye cevaplıyorum. bende bir ansiklopedi de bunun adının eşkina olduğunu öğrendim mesela. evet isimler deniz değiştikçe değişiyor. ege de borukurdu diye bir terim bizim burda yani giresunda travla oluyor. daha bir çok şey var böyle.