rus kefalleri

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında CİHAN55 tarafından paylaşıldı.

1. CİHAN55

CİHAN55

Favori Kamış:
    çarpma,olta
    [​IMG] ha şimdi oldu herhalde nasıl av

2. ruludag

ruludag

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    3.5 SAZAN
    Harika bir av olmus

3. CİHAN55

CİHAN55

Favori Kamış:
    çarpma,olta
    daha ne resimler var bi bilseniz

4. sailor499

sailor499

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın,Baragat
    En İyi Avı:
    14.2 kg lık Kılıç (hiç gelmeyecek sandım)
    bravo!!! harika balıklar. ama böyle olmaz ki!!!insan hikayesini de anlatır. nasıl avladın, yem ne kullandın, olta tipi nasıldı, kaç numara hangi tip iğne kullandın??? dimi ama :) hadi bütün ayrıntıları bekliyoruz...tekrar tebrikler çok güzel av olmuş.

5. CİHAN55

CİHAN55

Favori Kamış:
    çarpma,olta
    çarpmayla avladım ama çok kızan var bu yönteme balıkların en küçüğü 1 kilo nasıl parçalansın bunlar kurtulan olursa zaten kanca girmemiş demektir demek ki pulundan girmemiştirAnlatamadım kimseye bu yöntemi oltadan kaçan balıktan daha az zedeleniyo kaçan balık

6. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında
    merhaba

iyi av yapmıssın ben de samsun da yasıyorum suan hala carpmayla rus kefali cıkıyor mu bitmiş olması gerekli biz belediye evleri mevkisinde cinakop alıyorus baya verimli av veriyo saygılarımla

7. sailor499

sailor499

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın,Baragat
    En İyi Avı:
    14.2 kg lık Kılıç (hiç gelmeyecek sandım)
    :( doğrusu ben de çok üzüldüm şimdi. ben de çok sinir olurum bu yönteme. ya bi düşünsene bir balığın gözüne çarptı diyelim o iğne. balığın gözü çok yumuşaktır. ve gördüğüm kadarıyla tuttuğunuz balıklar çok büyük. bu büyüklükteki bir balık çok rahat gözüne takılan bir iğneden kurtulabilir. ve gözü olmayan bir balığın denizde sağlıklı olarak yaşaması neredeyse mümkün değil. ayrıca balıkların karın kısmı da çok yumuşaktır. yine oraya takılan bir iğne karnını yırtıp geçebilir, iç organlarına zarar verebilir. bu da o balık için mutlak ölüm demektir. kısacası bu yöntemi ben de pek tasvip etmiyorum.

sana daha önce çok iyi bir av olmuş ve bravo demiştim hepsini geri alıyorum... :( :( :(

8. ergen

ergen

Haklisin, Haklisin

Dogrudur, Pullarindan girmemistir:confused:

Zannedersem bu Baliklarin Pul Yapisi bayagi kuvvetli. Zirhli gibi bir sey.
    Öyle ufak tefek Carpmayla falan zedelenecek türden degil.

Bence Cantada devamli Zimpara Kagidi ve Ege bulundurmak gerekir

Hadi Size Rasgele

9. CİHAN55

CİHAN55

Favori Kamış:
    çarpma,olta
    çarpmayla avladım ama çok kızan var bu yönteme...

çarpmayla avladım ama çok kızan var bu yönteme balıkların en küçüğü 1 kilo nasıl parçalansın bunlar kurtulan olursa zaten kanca girmemiş demektir demek ki pulundan girmemiştirAnlatamadım kimseye bunu

10. eturk1

eturk1

arkadaşlar bu çarpma dediginiz yöntem nedir nasıl oluyor merak etdim bilen bir arkadaş bilgi verebilirmi acaba balık avı için zararlı bir yöntemmidir

11. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan

İmza ayarlarımızı yapalım.

12. caylak

caylak

Favori Kamış:
    kamıs olta
    En İyi Avı:
    :=)
    bi yanlıslık olmasın

kefalleri resimden seçtik de ruslar nerede:=)

13. sfenksant

sfenksant

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    PALAMUT 2kg
    yaaa arkadaşlar neden kızıyosunuzki bu çarpma işine bu kadarda duygusal olmayın neticede hepimiz avcıyız sizler balık tutarken acıklı olmuyoda çarpmaylamı tutnca acıklı oluyor

o zamn sizin tutduğunuz balıkların yavrularıda yetim kalıyor o zamn balık tutmayalım bol bol çiçek toplayalım :) :) :)

14. sfenksant

sfenksant

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    PALAMUT 2kg
    kullanıyorum kunduda

15. sfenksant

sfenksant

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    PALAMUT 2kg
    ya namık tekne işi bazen sıkıyor bi kere anlaşabileceğin insan olacak ben sürekli yeni denemeler istiyorum yani sabah ilk önce topçamın kenarında 1 saat sardalyayla grida atmak sonra sırtı çekmek sonra barbuna gitmek ama herkes böyle düşümüyor hemen açığa gidelim diyorlar sende kıramıyosun yani benimde en büyük hobim çarpmayla kefal ve sokar avlamak ama çarpmada mantarlı bilmem anlatabildimmi birgün olurda tanışırsak şayet anlarsın beni

16. celen.mustaf

celen.mustaf

Favori Kamış:
    kamış el oltası
    En İyi Avı:
    akya+çipura,1400,1100gr
    deniz beni çağırıyor

Avcı Rıza kardeşim balık( avlamak )ile balık( tutmak) eylemini birbirine karıştırmış sanıyorum,!:rolleyes: :confused: :confused: :confused:

17. sfenksant

sfenksant

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    PALAMUT 2kg
    valla benim parmak la işim olmaz ayrıca ben ufak balığın tutulmasına ve sepete atılmasına karşıyım daha bugün oradaydım 1 saatde 1 kilo kadar kefal avladım boyu en küçüğünün el kadardı en büyüğü ise 35 cm vardı yanlış anlama :) :) ayrıca dedim ya tekne işi ekip işi daha ben ciddi bi balıkcıyla gidemedim bile ama takım dersen 2 çuval var ben öyle balıkta hırslı deilim olsada olur olmasada

KAPİŞŞŞ

18. sfenksant

sfenksant

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    PALAMUT 2kg
    ARKADAŞIM BUNLAR DEMOGOJİ ikiside aynı eyer görmeden denize atıyosan ve ne geliceğini bilmeden oltayı tutuyosan elinde o farketmez ama büyük ustalar gördüm ben ne attığını ve ne tutacağını ii bilen ama bizler daha o mertebeye erişemedik kendi adıma konuştum

19. sfenksant

sfenksant

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    PALAMUT 2kg
    valla manık herkesi balığı kendine sen ondan hoşlanırsın ben bundan tekne olması senin 3 5 kiloluk balıklar tutacağın anlamına gelmiyor

20. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan
    Tekne var motoru büyüttük olta var takım var amma velakin TEKNİK olmadıktan sonra vay annam vay :D:D:D

Gerisi hikaye ben derim teknik olmalı balıkçılık tekniktir. Allah'ın izniyle birgün oda olacak...

Doğrusun be N@mık abi ne denir...;)