Ryobi marka makineler

Konu, 'Makineler' kısmında bluehunter tarafından paylaşıldı.

1. EkReM59

EkReM59 EkReM ÜnEr

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    dört kilo istavrit
    arkadaşlar merhaba
    riyobi ecusima 8000 vi kullanıyorum ben bu makinayı almadan önce baya bir araştırma yaptım balık malzemeleri ithlatçısı olan arkadaşımdan edindiğim bilgilere göre riyobi markasını bugün avrupada bildiğimiz büyük markaların %70'i
    bu ürünü riyobiden kendi isimleri adı altında temin etmektedirler bu'da ürünün kalite seviyesinin oldukça iyi olduğu anlamına geliyor. kullanılan malzemeler en üst seviyede tutulmuş.
    banax ve riyobi kıyaslamasına gelince banax metal gövdeli makinalar statüsünde riyobi gırafit gövde statüsünde değerlendirmek daha doğru olacağına inanıyorum. değerlendirmeyi bu şekilde yaparsak riyobi banax'tan çok daha üstün diyebilirim, araştırmacı ve kullanıcı olarak.
    okumaya gelecek olursam OKUMA bu güne kadar piyasaya girmiş en iyi markalardan birtanesi yine edindiğim bilgiye göre okuma kendine ayit modelleri ve tarzıyla dünyanın hemen hemen heryerinde satılan markalardan en önde gelenlerinden ki makinalarda buluna özellikler diğer markalarda kullanılmıyor örnek verilirsem EOS dişli sistemi bu sistem makinaya uygulanan kuvveti dengeli bir şekilde makinanın diğer aksamlarına aktarabilmesi buda yükü size hem hissettiriyor hemde rahat çekmenizi sağlıyor. yani okuma konusunda yukarıdaki arkadaşa kesinlikle katılmıyorum.

riyobi : http://www.mcavmarketi.com/urun_detay.asp?pid=17

okuma : http://www.mcavmarketi.com/urun_detay.asp?pid=23

ben makinalarımı buradan aldım ve sonuna kadar arkasında duruyorlar.
    SAYGILAR.

2. crank

crank AYDIN

Favori Kamış:
    balzer diabolo
    Favori Makine:
    banax sx4000
    En İyi Avı:
    2.5kg yayın
    bende 1 tane banax birde ryobi var benim gibi ortadirek balıkçıların fiyat performans saglamlık olarak alabilecekleri en iyi makinalar.

ha para problem deilse tabiki çok daha iyileri vardır ;)

3. Atos

Atos Bülent ERDİK

Favori Kamış:
    OLTA + ZIPKIN
    En İyi Avı:
    47 kg önce ben tuttum sandım ama galiba o beni tutmuş hala evliyim :=)
    ben hem okuma hemde ryobı kulanıcısıyım ancak kullandıgım makinelerin parkurları farklı.

okuma black-hawk surf makine kullanmaktayım ve oldukçada menunum.

ryobı ye gelince 2 hafta önce 6000 vi aldım bence o paraya ( kampanyada ) süper ötesi bir makina. gerek agırlık gerek tur olarak bir çok pahalı markadan cok ama cok iyi. ben şahsım adına tavsiye ederim. çok kullanışlı ve rahat bir makine ve süper sessiz bir makina.

Umarım aradıgın şeyi bulursun. :D

4. kurbagaprens

kurbagaprens Ergin DEMİROĞLU

Favori Kamış:
    Major Craft Solpara 274 up to 50.gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic C3000HGFK
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    Ryobi Ecusima 6000VI aldım ama henüz kullanmadım. Makina kalite kokuyor sadece makara kolunun vidasını kapatan kapak hariç :)

5. talisman

talisman Samet

Kiyidan sahte at-cek icin arkadan kalama makinenin uygun oldugu soyleniyor. Fakat elimde ryobi 8000vi var. Simdi bunu 4000 modeli ile degistirsem, ryobide butun modeller onden kalama. Bu yuzden ne ile degistirebilecegim konusunda kararsiz kaldim. saglam ve hesapli bir marka-model oneriniz nedir?
    Tesekkurler

6. Kalamanın önden yada arkadan olmasının at-çek için pek farkı olmaz..Kalama misina çapına göre ayarlanır ve çok elzem olmadıkça değişim gerekmez..;)

7. talisman

talisman Samet

Oh.. rahatladim valla. Tekrar yeni bir model aramaktan kurtardin beni Erdal.
    Cok yardimci oldun saol.

8. Alper Çentez

Alper Çentez Alper

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spirit Surf 4,20 - Okuma Safina-X Spin 2,40
    Favori Makine:
    Spro Super Long Cast FD 460 - Ryobi Ecusima 4000Vi
    En İyi Avı:
    30cm civarı geri iade Turnalar
    Bu kadar kişi memnunken bir Ryobi 8000vi alma sırası bende sanırım :) Lineaeffe surf kamış da sitenin stoklarına girince ikisinin sipariş vereceğim hemen.

yorumlarından dolayı tüm abilere, arkadaşlara teşekkürler

9. safaklarda

safaklarda Şafak

Favori Kamış:
    çeşitli kamış ve makineler
    En İyi Avı:
    37 cm levrek
    ryobi 6000 VI ile 8000 VI arasındaki farklar neler?

bide bunların çok az fiyat farklı special modelleri var...

10. Makinedeki en büyük fark misina kapasitesi..Bunun pek fark yok

11. safaklarda

safaklarda Şafak

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    37 cm levrek
    aslında sörf sınıfı değil bu makineler ama ne kadar derin makara , atış için o kadar sürtünme ve mesafe kaybı diye düşünüyorum...

MİSİNA KAPASİTESİ: 0,330MM / 250 MT

0,370MM / 200 MT

0,405MM / 150 MT

kullanımdan kullanıma değişir tabi ama bu değerler yeter gibi:) (6000 VI için)
    (Erdal bey e yetmez sanırım:))

12. Kesinlikle yetmez..Benim makinelerimde 035 lik en az 400 metre kapasiteli..Dediğiniz gibi bu makineler surf makine değil..at-çek e daha uygun

13. Okan_uA

Okan_uA .

Ryobi ecusima 6000vi makinam var.Kimisi 4 kimisi 5 hatta kimileri de 6 bilyeli diyor.Sorduklarında kaç bilyeli olduğunu söylemeye çekiniyorum çünkü kesin bir sayısı yok heralde.Değişik cevaplar veren oluyor.Sizlere de bir sormak istedim.
    Acaba bu makinenin bilye sayısı kaçtır?

14. safaklarda

safaklarda Şafak

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    37 cm levrek
    Benim baktığım yerlerde 4 bilya sayısı yazıyor...

15. 4+1..4x ballbearing+1 roller:)

16. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Soru sorulalı iki ay olmuş ben ancak şimdi görebildim,bu makine 6+1 bilyelidir buyrun bu siteden bakın..
    http://www.bigfishworld.de/Rollen/SpinnrollenPilkrollen/RYOBI-Ecusima::12.html

17. Okan_uA

Okan_uA .

Allah Allah çok ilginç.7 bilyalı diyeni ilk defa gördüm.Kim haklı anlayamadım.Ancak büyük ihtimalle ya 4 ya 5 bilyalı.Bazısında makinanın üzerinde 4+1 yazısı var onlar 5 bilyalı tamam da benimkinde bilya sayısı hakkında bir yazı yok.O zaman benimki 4 bilyalı heralde.

18. daytone1

daytone1 abdullah

Ryobi Japon diyenler hiç düşündünüzmü ?veya gördünüzmü? 3,5 kuruşluk mal ürettiklerini orjinal japon malları burada marka ismi vermiyeyim makina 200,300 dolarlardan başlıyor.
    Böyle şeyleri artık yemeyelim. aldığımız kutuda şuna dikkat edelim

made in japan

Bu ibare yoksa ( zaten yoktur yazamazlarda)

Gerisi yalan.

19. LoVeRMaN

LoVeRMaN Fatih Çalışkan

Favori Kamış:
    RYOBI ECUSIMA 6000Vi MAKİNE, CAPTAIN SPIDER KING KAMIŞ
    En İyi Avı:
    500 gr. Mırmır :)
    6000 modelini kullanıyorum ve çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim

20. Okan_uA

Okan_uA .

Kalitesi konusunda benim şüphem yok gibi.Ancak kafamı kurcalayan önceden de yazmıştım benim makinanın üzerinde 4+1 diye yazı yok acaba kaç bilyeli bana 4 bilyeli gibi geliyor.
    Bu bilye sayısı konusunda kesin birşey söylenemiyor.