ŞABUT balığı

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında ali kömbe tarafından paylaşıldı.

1. ali kömbe

ali kömbe ali kömbe

Teşekkürler murat bey,esterafullah bende sizlergibi kendimce bişeler yapmaya çalışıyorum,umarım sizlerinde yardımıyla DOĞA ve ÇEVRE için bişeler yaparım,hem OLTA balıkcılığı yapıp hemde DOĞA ve ÇEVRE ci olmaya çalışıyorum,Birde ŞABUT balığını TANIMAYA ve TANITMAYA çalışıyorum,tabiki değerli büyüklerimi ve küçüklerimi üzmeden ve kırmadan(farkında olmadan yaptığım hatalarıda asğariye indirmeye çalışıyorum)Tekrar teşekkürler,RASTGELE kardeş herşey gönlünce olsun

2. ali kömbe

ali kömbe ali kömbe

Sayın AKKAYA,esterafullah siz benden yaş itabarı ile büyüksünüz,beni kardeşlik sıfatı ile anmanız ve saygı erdemligini layık görmenizden dolayı teşekkürler,bundan sonra size Nuri abi diye hitap edecegim(bir sakıncası yoksa veya başka isimde olabilir BALLI abi)Bana canını feda edecek kadar sevgi göstermen,den dolayı teşekkürler,Nuri abi bundan sonra benden sana SAYGILAR senden bana SEVGİLER dilegiyle,birde yeni resim ve video paylaşım ile ilgili problemime kimse bişe yazmamış.İşinde ve özelinde sana başarılar,daha önceki yazılarımda istemeyerek siz değerli büyüklerimi üzmüş isem ÖZÜR dilerim(ABİLER affeder)

3. ali kömbe

ali kömbe ali kömbe

Sayın ERDEM sizinle bu ŞABUT (Barbus grypus) balığı hakkında yazışmak benim için bu işin UÇ noktasıdır,hele sizingibi birinde güzel sözler duymak benim için çok çok önemli,daha önceki yazımda umarım görmüşünüzdür sizlerin degerli emekleriniz için teşekkür etmiştim,tekrar tekrar emeğine sağlık,dediğim gibi bizlere yeni ufuklar açtın,umarım bizlerde bu yeni ufuklarda bişeler yaparız,Hocam ben bu (Barbus grypus) ile ilgili bir dergiye bir makale hazırlıyorum,buda benim için kolay değil ama sanırım zorlukları yavaş yavaş atlatıyorum,Bu makale için sizden yardım istesem bana yardımcı olurmusunuz?tabiki sizin isminizde aynı makalede geçecek,bu makale değişik olacak hem bilimsel açıklamalı hemde sahada av raporları ile eğer kabul ederseniz benim için MİLAD olur.Ben sahadaki olayı büyük ölçüde çözdüm sayılır(kendimce eksiğim varmı diye bu siteye yazıp yardım istedim)Bu haftaki raporlarımda balığın av saatlerinde büyük değişikler vardı,önümüzdeki günler neler gösterir bilmiyorum.Sizinle yazışmak bana zevk ve onur verdi,herşey gönlünce olsun Sayın ERDEM

4. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Sevgili Ali bey,yıllardır planını yapıp yapıp bir türlü avını yapamadığım caner ve şabut balığı avı hakkında raporlarınızı(avlak bölgesi,av takımları,saat,mevsim gibi bilgileri içeren) bekliyorum.
    Malum terör olayları,o bölgeyi tehlikeli kılıyor.Ancak Antep daha güvenli bir yöremiz.Özellikle Antep yöresindeki avlarınız bizi oralara av amaçlı seyahat etmeye teşvik edecektir.
    Bu konudaki paylaşımlarınız,oldukça faydalı olacak kanısındayım.
    SEVGİLER,RASTGELSİN

5. ali kömbe

ali kömbe ali kömbe

Sevgili Fatih bey ilgi ve alakın için teşekkürler,benim kendimce av raporlarım var malesef bu siteye atamıyorum(sanırım bu konuda acemiyim)şimdiye kadarda hiç bir arkadaş yardımcı olmadı,onuda anlamakta zorluk çekiyorum,malesef gaziantep bölgesinde ŞABUT (Barbus grypus) yok ben her hafta 175 gidiş 175 geliş 350km yol kat ediyorum,malum sıkıntı (güvenli bölge)bizlerede rahatsızlık veriyor,eğer zamanınız olurda ŞABUT balıkğı avı yapmak isterseniz elimden geldigi kadar yardımcı olurum,daha öncede gelen arkadaşlar ikinci sefer gelmek için şimdiden planlar yapmaya başladılar(gürol ermiş ve aytekin bayır beyler).Rapor lara gelince malesef video ve resim seçenegini görmedigim için buraya atamıyorum size kendi sayfamın link ini vereyim belki şimdilik yeterli olur https://www.facebook.com/groups/259124794197558/

6. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Öncelikle estagfurullah. Hele hele Anadolu'nun bize göre en ücra köşesinde tür çeşitliğilinin tespiti, stokların korunması, bilinçli amatör balıkçılık ve trofe avcılığa yönlendirme yönünde faaliyetlerinizle siz üstad payesini bizden daha fazla hakediyorsunuz.
    facebook kanalıyla iletişim bilgilerimi ilettim. Bilimsel döküman yönünden yardımcı olabilirsem mutlu olurum.

7. ali kömbe

ali kömbe ali kömbe

Sağlık sevği hoşgörü sizlerle olsun,herkese RASTGELE,umarım siz değerli dostlar sayesinde güzel bir çalışma çıkarrız.Önemli olan NİYET.

8. mehmet_yeter

mehmet_yeter mehmet yeter

9. mehmet_yeter

mehmet_yeter mehmet yeter

selamlar

selamlar abilerim kardeşlerim ali KÖMBE başkanımın oldugu yerde tayfalarıda olmalı die düşündüm aranıza katılmaktan saygı duyarım( tabii kabul edilirsem) :)