Salihli Demirköprü Barajı 80 cm 8,5 Kg Sazan

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında phalanx tarafından paylaşıldı.

1. oguzhan

oguzhan

Favori Kamış:
    σℓтα
    En İyi Avı:
    1.5 кg αуηαℓı ѕαzαη
    Derya kuzusu valla tebrikler...........

2. phalanx

phalanx

Favori Kamış:
    Remixon 3,60 Kamış ve makine, 0,35 Siyah Misina, Hamur Yayı, Örme misina üzerine boili düzeneği
    En İyi Avı:
    8,5 Kg - 80 cm Sazan
    Teşekkürler. Takım aynen ilk mesajımda yazdığım gibi. Yaya her hangi bir iğne bağlamıyorum yaydan sonra örme misina ve no 1 crown iğne kullanıyorum. Yay sadece balığı çekme amaçlı ama çabuk didikliyor küçük balıklar. Sanıyorum kapalı ve küçük delikli yemliğe geçecegim. İğnede hair rig var ve boili ile tutum. Genelde kendi hazırladıklarımı kullanırım ama bunda su ultra baitin sarı boilisi ve sazan esansı ile atmıştım.:eek: Tabi bu kesinlikle sizde kullanın demek değil ben biraz hep ya hiç şeklinde oynarım taa gecen sezonun bitişinden beri deniyorum hiç birşey yakalamamıştı varsa yoksa mısır la geliyordu ama bu sefer çark döndü. Sanıyorum yayın etkisi büyük. Bu barajda genel olarak klasik köstek kullananlar var hani sole 15-20 olta 1 kişide durumu:mad: ben max 4 yada 3 olta atarım oda kamışla ve o gün çoğunlukla olduğu gibi oltalar hep büyük balığa göre idi.:D

Bilemiyorum bunlar benim yaptıklarım, varsa söylenecek farklı şeyler yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

3. MESUT_GULAN

MESUT_GULAN mesut

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çuvalla MAVRAKİ
    ömer arkadaşım dip otlumu..teşekürler

4. phalanx

phalanx

Favori Kamış:
    Remixon 3,60 Kamış ve makine, 0,35 Siyah Misina, Hamur Yayı, Örme misina üzerine boili düzeneği
    En İyi Avı:
    8,5 Kg - 80 cm Sazan
    Açıkcası ilk defa gittiğim bir baraj ve çok büyük ben sadece %5 ini gördüm. Gördüğüm bölgelerde dibi ve kumsalı taşlık ve dibi ve kumsalı çamurlu yerler var idi. Yanlız her iki bölümdede kıyı kesimi otlu. Bizim tuttuğumuz bölge bayağı sığ başladığı için güneşten dolayı ot bittiğini düşünüyorum. Ama mudavimlere göre derin yerler temizmiş.

5. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    güzel sazan ellerine saglık

6. MESUT_GULAN

MESUT_GULAN mesut

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çuvalla MAVRAKİ
    tekrar sag ol bilgiler için umarım gelebiliriz görüşmek dilegiyle ..

görüşemezsek size rasgelsin

7. tiptirivsi

tiptirivsi

tebrikler gerçekten güzel balık, allah bize de nasip eder inşallah:D