salihli demirkopru

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında sentha tarafından paylaşıldı.

1. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    nazmi abinin burdan, mujdat hocanin da ozelden verdigi bilgiler isiginda demirkopru baraj golunu elimle koymus gibi buldum:)

salihli cikisina dogru, sola dogru demirci-demirkopru diye tabelayla da gosterilen yola girip, hemen 2 km sonra taytan kasabasina ulasiliyor. derya_kuzusu'nun verdigi bilgiye gore buradan yem olarak "cime" ediniliyor. cime, kucuk yemlik baliklar. ancak, kis olmasi dolayisiyla cimelerin dayanmamasi sebebiyle bulundurmuyorlar su siralar.

ben de yola devam edip dombayli kasabasindan ekmek ve tavuk gogsu aldim. bu arada salihli'den 16 km sonra ahmet abi'nin bahsettigi ADALA var. bi girdim dolastim, hos bir yer. Adala'dan 8 km sonra ise baraj golune variyorsunuz. yani salihli'den 24km sonra nazmi abinin bahsettigi baraj settinin uzeri gelmis
    oluyor,
    hemen setin yanindan arabayla girilebilecek toprak yol var, bunu da mujdat hocam anlatmisti, oradan girip su kenarina kadar arabayla inip, o noktadan daha uygun bir yer icin sadece 30-40 m yuruyup avlagima geldim.

bu arada, civarda bir allahin kulu yoktu, avlanmak icin yanlis yer mi acaba diye dusunmeden de edemedim allah icin. kendi kendime bir resmimi cekmeyi basardim ama:)

ekmek ve tavukgogsuyle deneme basarisiz. kurt, solucan falan bulabilirmiyim diye sagi solu eseledim, o da olumsuz.

daha sonra yanima gelen cobanin anlattigina gore gecelemek, daha dogrusu sabahlamak gerekiyormus sansimizi arttirmak icin.
    aha bu da coban ve de baliklarin yemedigi tavuk goguslerinin kismetlisi. bakmayin bu ufakliga, bunun bir de anasi vardi ki, benim boyumda:
    bu arada takim olarak bir tane samandirali takim hazirladim, attim, bir de gezer kursunlu tek igneli klasik bir takim. kursunlu takimi gonderdigim yerler, yani karsi kiyiyla benim bulundugum yerin ortalari felaket yosunluktu, 3 takim kaptirdim.

guzel bir doga, ne olursa olsun su iste, yetiyor da artiyor bile benim gibilere, malum "sula akaaa, delile bakaaa..."

oralari bilen, gol isinden anlayan birileriyle bir daha denemek isterim hani. (bulent abiii, yalcin abiiiii... sesim geliyor mu?)

2. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Değerlendirmişsin haftasonunu yine Onur abi,baya değişik gelmiştir tatlı suda avlanmak herhalde :)

3. Barajlar fatihi ulu adam Onur:D
    Değişik bi yer görmek değişik bir atmosferde bulunmak kadar güzel bişi yok dimi;) :)

4. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka

Onur'cum helal sana tam tarif attiğim yerdesin benim avlak alanımdır orası özeldende dediğim gibi oraları gece çok güzel olur napçan kısmet işte inşallah bi organize yaparız oralara :)

5. sevgili onur.
    kararın ve uygulama şekline hayran kaldım.. karar verdin ve uyguladın.. güzel bir gün geçitmişsin anlaşılan.. çimçim baraja gelmeden önceki köyde bol satılıyordu ama demekki mevsimine göre değişim gösteriyor.
    beraber bir organizasyon yapabiliriz.. aslında bu konuda bir konu da düşünüyordum grup halinde ama yemek organizasyonu da ounca biraz daha erteleme gerekti.:(

biz gittiğimizde akşamdan bekleyenlerin tuttuğu bir aynalı sazan..

buda benim oltaya takılan bir levrek.. suya iade tabiki..

genel bir görüntü.. cep telefonu çekimleri biraz bozuk yani..:)

fotoğraflar geçen seneye aittir..:)

6. AKIN74

AKIN74

Onur kardeş tatlı sulardan sorumlu bakanımız olarak yeni tayinini isteyebiliriz???

Ne dersin...:p

Gel sen vazgeç, ince lidaki tutmaya devam et...:D

Bir de forumda ince sazanları görmeyelim...:)

7. Barajlar fatihi sayın Onur bey size bir sorum olacaktı:D

Fotograf makinesinin süresini ayarladıktan sonra koştura koştura gidip aşşağıdaki karizmatik duruşu nasıl becerdiniz ,bizimle paylaşırmısınız yoksa bu bir bakan sırrımıdır:D

8.  
  9. çobandır o çoban.. yada köpeği.. yada köpeğin anası..;)

10. Arkadaşlar ne çobanı ne alisi ne velisi:confused: Barajlar fatihi yazmış işte kendi kendimi çektim diye:D

11. gerçekten de doğru söylüyorsun can.. onur ne yapmış etmiş kadraja kendini sığdırıp çekmiş..:) çobanın boşuna günahını almışız..:D :D

12. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    sen once pekmezciye bi surun de sana da gecsin sansi, ince mince biseyler yapiyoruz biz en azindan:D :p :D :p

13. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir

14. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Güzel av olmuş.:D :D :D :D

15. Tabi tabi ,senin tuzun kuru ya geç dalganı canımız Onurumuzla:mad: :D :D :D

16. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Hakettim:D :D

17. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    bosuna cancagazim demiyorum ya ben sana, tesekkur ederim kardes.

bu pekmezciyi de bagrimiza bastik, bi levrek cekince bozdu kendini:)

(allahim, artik ahmet abiyi daha iyi anliyorum, insan nasil da hasetinden catir catir catliyormus:D:D:D)

18. suates

suates suat ateş

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    fangri
    onur oltaların yanındaki kova senin şirketten emanetmi yoksa öz varlıkmı:D :D :D :D :D

19. AKIN74

AKIN74

Ne diyeyim sana ben şimdi Kardeş bilmem ki...:rolleyes:

Dur ne yazacağımı buldum...:D

Ben kendim balık tutmaktan duyduğum mutluluktan ziyade, benimle beraber avlanan bir Kardeşimin balık tutmasına daha çok sevinirim, sevdiklerimin mutlu olması beni çok daha mutlu ediyor...:)

Sen ince lidakileri tuttuğunda da aynı sevinci yaşamıştın, tek fark canlı canlı değil de fotoğraflara bakarak...

Oh beeeeee....:p

Son düzenleme: 29 Ocak 2007
  20. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    farketmiyor abi, sirketin demirbaslari ayni zamanda ozvarlik:D

zaten bizim ozvarligimiz ne olacak ki? iste olsa olsa, kova...:D