Şamandıra ile balık avı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Eray35 tarafından paylaşıldı.

1. Eray35

Eray35 Eray

Selam forum üyeleri, oltama şamandıra taktım, sorum şudur: Şamandırayı 50 metre uzağa falan atılabiliyor mu, internette gördüğümde hep 2-3 metre uzağa atıyor şamandırayı, bu şamandırayı normal kurşunlu sistem gibi atsak uzağa olur mu ?

2. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Şamandıralı takımı uzağa atma mantığı kurşunlu sistemle aynı. Uzağa doğru fırlatmaktan ibaret. Savur gitsin :) ama 50 metre uzağa atmak her takımla mümkün değil. Şamandıra ve bu şamandıralı sistemdeki kurşunun ağırlığı kadar olta takımı da önemli yani. Makinen ve kamışın hakkında bilgiler vermen mümkünse(markasını biliyorsan mesela) kaç gramlık şamandıra, kurşun kullanacağın hakkında naçizane tavsiyeler verebilirim.

3. Eray35

Eray35 Eray

Hocam teşekkür ederim ilk önce cevabınız için :D, oltam CAPERLAN
    ESSENTIAL PREDATOR 350, makinemde setin içinde geldi fakat internette makine ile ilgili hiçbir bilgi yok bu sete özel sanırım, şamandırayı balıkçı dükkanından aldım adam uğraşma onla deyip hazırını önerdi bende taktım fotoğrafını attım şamandıranın

4. Eray35

Eray35 Eray

5. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Onu uzağa atabilirsin sıkıntı yok. Ama iğne şamandıraya çok yakın. Bu konuda pek donanımlı değilim ama bana kalırsa şamandıradan sonra misina çok daha uzun olmalı. Daha uzun olmalı ki yem suyun üstünde yada yüzeye yakın durmasın. Aynı yada farklı bir adamdan başka bir şamandıralı takım bulmaya çalış bence.

6. guney

guney Güney

En İyi Avı:
    dostlarım
    Şamandıra stop er lı veya gezerdir.
    Eray kardeşim millet şamandırayı 3 , 4 mt atıyorsa vardır bir bilinen. 50 mt atılacak şamandıralı takımda var.

"ESSENTIAL PREDATOR 350" Aldığınız takımdan fazla bi beklentiniz olmasın. ve olta seti ile şamandıra takımı birbirlrerine uyumsuz.
    balık tutulurmu tutulur.
    rastgele

AhmetKurt29 bunu beğendi.
  7. Eray35

Eray35 Eray

Hocam şamandırayı doğru bağladığıma emindim, normal kurşun gibi bir fırlattım şamandıra uçtu gitti, acemiliğin vermiş olduğu değişik bir tecrübe oldu benim için :D

8. Eray35

Eray35 Eray

Abi şamandıra uçtu gitti ya :D, bu arada oltamdan evet memnun değilim pek saki balığın geldiğini çok net hissettirmiyor, aklımda bir fikir var, bu oltayı ben keyife keder balığa gitmek için sahte yem ile at çek e ayırıyım diyorum, birtane de güzel bir markadan makine ve kamış seti düzeyim diyorum, 200-250 çok zorlarsam 300 liraya önerebileceğiniz bir makine ve kamış var mıdır ?

9. guney

guney Güney

En İyi Avı:
    dostlarım
    :) elinizdeki takim at çek e de hiç uygun değil ... mevcut takim olsa olsa dip beklemeli av için kullanılır şamandıra da olabilir. gerçi deniz için çapari de ata bilirsiniz ....
    rastgele