ŞAMANDIRALI-FLY Sisteminin tanıtımı

Konu, 'Fly Fishing, Uçurma Balıkçılığı' kısmında sinekci-fly tarafından paylaşıldı.

1. lodoscubarbaros

lodoscubarbaros Barbaros Küpcü

Favori Kamış:
    savage gear bushvacker ve parabellum bombarda-siweida livina Daiwa Jigcaster 3.20
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar 40
    En İyi Avı:
    33 cm mırmır,82 cm mıgıri
    Kasım Bey çok teşekkürler gerçektende.Bende 40 -50 civarı sinek var ve fly oltasız nasıl kullanıcam diye düşünüyordum,sizin sayenizde öğrenmiş oldum.
    Tekrar teşekkürler İzmir'den saygılar
    Rastgele

2. sinekci-fly

sinekci-fly kasım tazegüney

Sevgili Gürkan kardeşim elimizden geldiği kadarı ile arkadaşlarla bildiklerimizi paylaşalım dedik.

havalar ısınmaya başladı yağmur sularıda azalır suların debisi düşer ve berraklaşırsa Balık sineğe vurmaya başlayacaktır.Bu civarda deneyen arkadaşlar seyerek vuruşlar almaya başlamışlar sanırım 10 gün sonra randımanlı vuruşlar olabilir.

3. sinekci-fly

Bu hafta tatlı su kefali avında yaptığım meps denemelerinde sonuç alamayınca
    uygun bulduğum derenin bazı kesimlerde (şamandıralı-fly) sinekle at cek yapmaya başladım ve beklediğim vuruşlar gelmeye başlayınca yaklaşık 1 saat içinde yiyeceğimiz balığı alınca avlanmayı sonlandırıp pikniğimize devam ettik.
    konuya burda yazmamdaki amaç konuyu bilmeyen arkadaşlara bu sistemin tam zamanının geldiğini hatırlatmak.
    herkese rasgele

4. BeşiktAŞK

BeşiktAŞK Mehmet

avlağı söylemeyim fakat düzceye yakın bir bölgede senin tanıttığın sistemle avlanan bir balıkçı dostu gördüm ve hayran kaldım. Ayrıntılı bilgi edinmek için internette arama yaptığımda senin açtığın bu başlığa denk geldim. Gerçekten çok işe yarayan bir sistem. Yanımda 10 dakikada 2 büyük kefal avladı. Şaşırdım kaldı. Ben saatlerce uğraşıp birşey alamazken bu sistem hem verimli hem de çok keyifliydi. Özellikle balıkla mücadele. Balığın suyun üstünde zıplaması.

Sineklerin fiyatı işçiliğinden olsa gerek biraz pahalı geldi bana. Yurt dışından sinek siparişi verdim. Acemi olduğum için soruyorum acaba aşağıdaki görselde ürünler iş görür mü?

5. sinekci-fly

Sevgili Mehmet
    Yukarıda işaretlediğim sinek hariç diğerlerinden randıman alman pek mümkün değildir.
    Düzcede bu sistemle avlanacağın yerer mevcut.genelde berrak sularda balıklar hareket halinde(su üstünde balık atlamaları) ise hemen hemen her atışta oltana balık takılır.
    Ben düzcede en fovari renkleri deneyerek yapıp bir bayii arkadaşa veriyorum o arkadaşta benim imalatım 2 farklı fiatta sinek var fiat farkı sadece iğne kalitesinden kaynaklanmakta işlev ve işcilikte fark yok ondan 3 faklı renk alıp deneyebilirsin veya düzcede bana ulaşabilirsen sana bu konuda yardımcı olurum.

6. BeşiktAŞK

BeşiktAŞK Mehmet

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Ben Cumayeri'ndeyim. Siz merkezde misiniz acaba?

7. sinekci-fly

Ben Düzce merkezde oturuyorum,Genelde bir av bayii arkadaşın dükkanına takılırım sana özelden beni bulabileceğin yeri bildiriyorum.
    Ayrıca pakmayada görevli ve bu işi cok iyi bilen(sazan58)şeref bakacak' tanda görüşüp öğrenebilirsin
    Bu ara duyumlarıma göre b.melenin suyu berraklaşmış ve sinek iyi iş yapıyormuş

8. muresli

muresli MISTAN BAYER

Selamun aleykum,
    Emegine saglik Kasim ustam,cok degerli bilgiler.Selamlar.

9. sinekci-fly

sayın abim
    sizin bu konudaki ustalığınzı biliyorum,
    sizler kadar olmasada bildiğimiz kadarını arkadaşlarımızla paylaşalım dedik,
    Aslında bu aralar şamandıralı fly yöntemi çok güzel iş yapıyor,Arkadaşlar iyi sinek seçimi yaparak bu sistemi denerlerse çok zevkli ve bereketli av yapacaklarına inanıyorum.
    selam ve saygılar

10. karetta

karetta okan

alabalık avında ne derece sağlıklı olur bilemiyorum kulanna deneyen varmı acaba sonuçda alabalık ürkek bir balık koca sargan topunu hareketli görünce ürküp kaçmazmı birde sargan topunun arkasından giden sineklere atlarmı kökuşağında etkili olacağı kesin çünki onlar daha cesaretli ve pek korkkuyorlar ama dağ alasında nasıl olur deneyen varmı

11. sinekci-fly

Konu iyi anlaşılsın diye zargana topu örnek verildi.piyasada daha küçük şeffaf su şamandıraları var onlarıda kullanabilirsiniz.bu sistemi dar ve ağaçlı derelerde kullanmak zaten mümkün değil, Alabalık yetişen göllerde( Biz Abantta temmuz eylül arası iyi sonuç alıyoruz ) atışı rahat olan geniş derelerde kullanılması gerekir.

12. cemil sarihan

cemil sarihan cemil sarihan

Çok keyifli ve başarılı bir çalışma olmuş elinize sağlık...

13. vabab

vabab ali kemal

Favori Kamış:
    cormoran
    Favori Makine:
    okuma tr55
    En İyi Avı:
    1.5 levrek
    Paylaşimlar Için Teşekkürler.

14. fatih

fatih fatih gürtekin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    nızı salın gitsin seneye daha büyüğünü yakalarsınız.
    elinize sağlık çok faydalı farklı bir yöntem paylaşımı olmuş.

kefal ve alabalıkta güzel sonuç vereceğine eminim.fakat tatlı su levreği için pek randımanlı olmaz gibi geldi sığ göllerde belki işe yarar.levrek genelde dipte olduğundan zor olur kanısındayım.ama kefal avcılığı için çok iyi bir yöntem.