[Samsun] Aniden ortaya çıkan bir kaçamak 23/06/2012

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında kurbagaprens tarafından paylaşıldı.

1. kurbagaprens

kurbagaprens Ergin DEMİROĞLU

Favori Kamış:
    Major Craft Solpara 274 up to 50.gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic C3000HGFK
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    Av ekibi: Ergin Kamil Kaan
    Av saati: 17:30 - 23:50
    Av mevkii: Baruhane.

Sevgili Balıkavı dostları,

Son dakika organizasyonu ile baruthane mevkii kayalıklarına kaçış yaptık. Eskiden harika avlar vermiş olan Baruthane maalesef ki eskisi gibi av vermiyordu. Hatta bu ara Samsundan hiç mavruşgil haberi alamıyordukl. Bizde hem muhabbet edelim hem deneyelim diye attık kendimizi Baruthane kayalıklarına. Amaç balık tutmak değildi; Amaç bir arada olabilmek için fırsatları değerlendirmekti. Ben, Kamil ve Kaan'ın iştirak ettiği gece avı şen şakrak ve muhabbet dolu olarak devam etti. Gece boyunca kayda değer bir balık ziyaretine rastlamadık. Küçük boylarda Mavruş, İspendek, İskorpit ve gelincik'den oluşan nasiplerimizin hepsi küçük olduklaı gerekçesi ile suya iade ettik. Asıl hedefimiz (Mavruşgil) Eşkinaydı. Geçtiğimiz yılların raporlarına göre oltalarımızın eşkina ile dolup taşması gerekiyordu. Ama maalesef bölge son zamanlarda çok fazla çalışma yaşadı. Aynı zamanda Balık lokantaları, Yelken Klüp ve Fener Plajı tarafından gerçekleştirilen düğün organizasyonlarında yüksek desibelli müzik ve maalesef havai fişek gösterileri bölgeyi oldukça rahatsız ediyor düşüncesindeyim.

Sohbet muhabbet sırasında ortaya çıkan "Ben tek gittiğimde daha iyi avlar yapıyorum" düşüncesi herkes tarafından kabul görmüş ve benimsenmişti. Bu da bize bir şeyin doğruluğunu bir kez daha gösteriyor ki Avlak yerlerinde sohbet muhabbet ne kadar fazla olursa balık da o kadar az oluyor. Ama başta da dediğim gibi oturup sohbet edelim düşüncesini avlakta gerçekleştirdiğimiz için bizim için sorun olmadı. Minikleri sevip sevip zarar vermeden sularına iade ettik.

Bölgede yapılan çalışmalardan Örnekler

Fotoğraflar

2. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Güzel fotograflar, aslında güzel bir kayalığa benziyor ama demek ki çevre gürültüsü balığı kaçırmış.

Eğlenceli bir av günü olmuş ama birkaç ta güzel balık çıksaydı daha eğlenceli olurdu.

Keyifli avlarınızın devamını dilerim. Rastgelsin...

3. huseyin84

huseyin84 hüseyin

güzel bir ortam olmuş engin bey.bende ordu fatsa da avlanıyorum.dediğiniz gibi aynı dertten bizde muzdaribiz.geçen seneye oranla mavruşgil yok.oltalarımıza sürekli gelincik ve iskorpit geliyor ama mavruşgil yok.geçen sene 2şer kiloya yakın mavruşlar alıyorduk ama bu sene daha adam gibi bir av yapamadık.
    avlarınızın devamını dilerim saygılarımla .

4. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-flex 4206 4.20--SHIMANO YASEI SEA BASS 2,70 -MH- 10-50 GR, Shimano Scimitar 300 cm
    Favori Makine:
    Penn Affinity 8000, Ryobi NAXO 8000
    En İyi Avı:
    4 kg Levrek ---1.800 gr Kofana
    En güzel avlar bol sohbetli avlardır güzel avlarınız daim olsun.
    Yanlız bahsettiğiniz iskorpiti resimde göremedim gelincikten önceki resimdeki balığı kastediyorsanız o kırlangıç balığı zararsızdır çorbası güzel olur.

5. yunaydo

yunaydo yunus

*** güzel avlar olmuş :) beraber gidelim bigün
    samsunu pek bilmiyorum ankaradan yeni geldim

6. kurbagaprens

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    Çok teşekkür ederim. Rastgelsin.

Açıkta kırmalıklarınız olması lazım. Orada kötek ve mavruşu bulmanız mümkün olur sanırım. Fakat onun için de tekne lazım :(
    Rastgelsin.

:) Gelincikten önceki balık iskorpit. Alttan göründüğü için benzettiniz. Sanırım 1 fotoğrafı daha vardı bulursam eklerim.
    Rastgelsin. Avımız her zamanki gibi şahaneydi...

7. Şimal

Şimal İsa Sivri

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20
    Favori Makine:
    Daiwa Emcast Plus 5000
    En İyi Avı:
    Balık Avı Dostlarım...
    Tebrikler Ergin, gerçekten keyifli bir av olmuş.Suya geri bırakılan küçük balıklar için ayrıca kutluyorum.Resimlerde posterlik olmuş bu arada :thumb:

Kalabalık yapılan ve bol sohbetli avların kısır olmasındaki tespitlerinize kesinlikle katılıyorum.
    Avlarınız daim ve bereketli olsun, Samsuna selam ve sevgiler, rastgele...:)

8. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-flex 4206 4.20--SHIMANO YASEI SEA BASS 2,70 -MH- 10-50 GR, Shimano Scimitar 300 cm
    Favori Makine:
    Penn Affinity 8000, Ryobi NAXO 8000
    En İyi Avı:
    4 kg Levrek ---1.800 gr Kofana
    Evet alltan kırlangıç gibigeldi bana bu zehirli balıklar konusunda hassasım baya ölyeki bugün Çağrıyla sahilde gezerken adamın biri vatoz yakaladı abi dedim dikkatli ol çarpar biliyoruz dedi küçümser bi şekilde. İğneği çıkarırken kuyruğuna herhargi bi önlem almadan daldı az daha çarpılıyordu parmağını sıyırdı sonra kuyruğuna basmayı akıl etti.

9. kurbagaprens

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    Çok teşekkürler.
    Sabit bir ekibim yok, Samsun'da yerel faaliyeti olan bir topluluğumuz var yakşalık 1200 kişiyiz ama hepsi ile ayrı ayrı balıkta olabilmek çok zor. İşlerimden dolayı çok fazla da ava zaman ayıramıyorum. Ama her avda ayrı keyif alıyorum balıkçı dostlarımla. Buradaki 2 arkadaşımda sağlam balıkçılardır ve Balık etiğine gerçekten çok dikkat ederler. Bu yönleri ile de ayrıca saygı ve sevgi duyuyorum kendilerine. Hoş bitanesi maalesef burada engelli kullanıcı. Polemik olsun diye söylemiyorum ama doğruları söylediği için uzaklaştırıldığını düşünüyorum. Bazen doğruları söylemek acıtır. Ama bu acı doğru oldukları gerçeğini değiştirmez. Neyse, sağlıcakla.. Teşekkür ederim.

Maalesef çok kötü bir durum. Bir cılgana'nın nasıl yara açtığını çok iyi bilirim. Buralarda bol miktarda varlar. O tür balık geldiğinde risk almaya gerek görmüyorum. Trakonya geldiğinde de çok dikkat eder genelde kösteği keserim. Ama iskorpit biraz daha masum kalıyor boyu da özellikle küçükse...
    Teşekkürler paylaşımınız için. Rastgelsin.

10. metallurgist

metallurgist Gültekin Güler

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    ava tek gidildiğinde daha bereketli geçmesi benimde sıkça başıma gelen bir durumdur. olayı ben konsantrasyona bağlıyorum ya kısmette önemli tabi

11. kurbagaprens

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    Aynen konsantrasyon konusuna katılıyorum ama bence sessizliğin de çok önemi var. Çok teşekkürler. Rastgelsin.

12. can akgün

can akgün CAN

Favori Kamış:
    SHIMANO CATANA CX SPINNING 240 M 10-30gr SHIMANO BEASTMASTER CX SURF TE 4.30 200gr
    Favori Makine:
    SHIMANO ULTEGRA CI4 10000 XSA SHIMANO EXAGE 4000 FC
    En İyi Avı:
    1580 gr sazan
    Güzel bir kaçamak yapmışsınız balık az olmuş ama keyfi yeter avlarınız daim olsun.Tebrikler...

13. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Bu güzel kareler için çok teşekkürler hoşça kal.:) :) :)

14. Hooijdonk

Hooijdonk Mustafa Can

Favori Kamış:
    Shimano Lunamis S86M 2.59cm 7-35gr
    Favori Makine:
    Shimano Vanford 2500
    En İyi Avı:
    Tatlısu Kefali
    Keyifli bir gece olmuş balıkları özgür bırakmanız daha bir güzel olmuş :)

Bu sene Samsunda olta sallama fırsatı bulamadım. Ama seneye düşünüyorum. Baruthane bana hiç çekici gelmiyor doğallığı bozdular bence.

15. kurbagaprens

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    Çok teşekkürler. Daha iyi avlar sizinle olsun.

Orhan Abi çok teşekkür ediyorum. Senin karelerin yanında lafı bile olmaz bunların. İlgi ve heyecanla takip ediyorum. Rastgelsin.
    Çok teşekkür ederim. Seneye birkaç yer var aklımda bende oraları deneyeceğim.Kayalar 2 yıllık oldu gelecek yıl güzel avlar verecektir. Hali hazırda balık alınabilyormuş fakat seneye çok daha iyi av vereceği kanaatindeyim.