Samsun Hasan Uğurlu Barajı ???

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında mcaglar tarafından paylaşıldı.

1. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    Olta, Kaşık, Meps, Rapala
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Selam arkadaşlar, Samsun Hasan Uğurlu Barajında hangi balıkların olduğunu bilen var mı, ben geçen sene yol üstündeydi geçerken akşam üstü bi bakayım dedim bişeyler var mı diye, yarım saatte falan 2 kişi 20 tane çapak tuttuk, bu sene yine gitmeyi düşünüyoruz, acaba başka hangi balıkları tutabiliriz bilen arkadaşlar varsa bizleri bilgilendirebilir mi? ona göre biz de hazırlıklı gideriz :D

2. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Arkadaşlar hiç kimse bilmiyo mu bu Hasan Uğurlu barajını :S en azından bir hemşehrim de mi yok yaw :( bu barajda kesin bişiler vardır ama ne? Boşa vakit geçirmek istemiyorum gidersem de tahmin ettiğim balıklar yoksa :( bilen arkadaşlar lütfen yazsın bişiler :D herkese bol şanslar...

3. bordo

bordo

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    YAYIN 7,5KG -SAZAN 3.5KG
    kardeş merhaba hasanuğurluda Yayın ,aynalı sazan,Pulusazan,küçük tatlısu levreği(yörede kızılkanat deniliyor),tatlısukefali(bölgede tal,pulu deniliyor)gibi balıklar var ras gele

4. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Bordo kardeş çok teşekkürler, ama istediğim balık yok mu orda yani turna, turnanın olmadığından eminmisin kardeş, walla çok moralim bozuldu yaa :(

5. guvhan

guvhan Abdullah

Favori Kamış:
    Alba Star Lucky 3.50m
    Favori Makine:
    Alba StaR Atom 80
    En İyi Avı:
    800gr Lüfer
    mcaglar keşke sana yardımcı olabilsem. :( Malesef bende hiç gitmedim Hasan uğurluya. Ama bu hafta sonu hava iyi olursa (olmayacak gibi) Derbent e yada Altınkaya barajına gitmeyi düşünüyorum. ßende onunla ilgili bilgi almak için konu açacam.

6. topalbey

topalbey Hamdi TOPAL

Favori Kamış:
    olta ...sadece olta
    Favori Makine:
    Banax - Alba
    En İyi Avı:
    yenisini tutunca tekrar yazacam bu eskidi :)))
    QUOTE=mcaglar]Bordo kardeş çok teşekkürler, ama istediğim balık yok mu orda yani turna, turnanın olmadığından eminmisin kardeş, walla çok moralim bozuldu yaa :([/QUOTE

kardeş maalesef orada yok ama terme ilçesinde simenlik gölünde olduğu söyleniyor orasıda yol üzeri...ayrıca ladik'teki göl de de bulabilirsiniz turna'yı:cool:

7. topalbey

topalbey Hamdi TOPAL

Favori Kamış:
    olta ...sadece olta
    Favori Makine:
    Banax - Alba
    En İyi Avı:
    yenisini tutunca tekrar yazacam bu eskidi :)))
    arkadaşım bölgede tatlı su levreğine japon balığı deniliyor.ayrıca bıyıklı denilen bir tür daha var ve kaşar peyniriyle iyi netice alabilirsiniz....ayvacıktan sonra terce deresine doğru tarhan denen bir tür avlanıyor..

8. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler arkadaşlar, bu söylediklerinizi dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz, herkese bol şanslar...

9. KILadam

KILadam

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Bilinmiyor ama araştırılıyor
    Arkadaşlar çarşambada yayına çapak derler bazıları bilginize waLLa gidipte yarım saatte 20 çapak tuttum demeyin döverler walla sizi :)

10. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Arkadaşlara katılıyom .Orada yayın(oldukça irileri var)sazan tatlı su levreği (bolca vardı en azından benim gittiğimde) bıyıklı balık,bekir ve kefal var.Özellikle solucan levrekte güzel iş yapıyor.Haberin ola

11. tasma

tasma

slm

bende samsuna giticem iş için bende tutmayı düşünüyorum bende turna hastasıyım genellikle turnayı çatalca gölunde tutarız oralara yakınsan bir dene derim

12. icemaster

icemaster Hüseyin

yayın nerede tutulabilir?

hasan uğurlu barajına defalarca yayın için gitmemize rağmen çapak( tahtabalığı ) tutup geri geldik. bi seferinde adam başı 10 kg dan fazla çapak tuttuk ama yayın hiç tutamadık. sazanı ise hiç görmedim hasan uğurlu barajında. anlaşılan turnadan başka balık tutma yeteneğim yok :)

yayını hasan uğurlu barajında nasıl tutuyorsunuz ? hangi yem hangi mevki hangi saat ?

turnabalığı termede bol olarak bulunuyor ayrıca, merak edenlere duyrulur. göllerde oldukça fazlaca turnabalığı var :)

cevaplarınızı bekliyorum. rastgele...

13. blackboy55

blackboy55 Musa Karaoğlan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Seaspin 2.85
    Favori Makine:
    Okuma Salina 40
    En İyi Avı:
    2410gr Gökala -3000 gr levrek
    Usta sen Turnanın yerini biliyorsan biz ekip olarak geliriz hiç meraklanma.:)

14. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Degerli arkadaslar lutfen profil bolumune girerek imza ayarlariniz yaparmisiniz.
    Isminizi, isterseniz soyadinizi, dogum tarihinizi, nerden katildiginizi ve kan gurubu bilgilerinizi yazmayi unutmayiniz.

Saygilarla....

15. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Huseyin abi bordo , tasma ve topalbey mesajları 2006 yılına ait.:)
    Bordo 2006 da kalmış en son mesajı ve hala imza ayarı yok, tasma ve topal bey sonraki mesajlarında imza ayarı yapmışlar.İcemaster a gelince umarım sizin söylediklerinize kulak verecektir saygılar.:D:D

16. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Biraz aceleci olmus galiba...:) Yetisecegiz.:D Zaman ister...
    :rolleyes:

17. icemaster

icemaster Hüseyin

hmmmm

bilgiler için teşekkür ederim.
    imza sorununu da çözdüm galiba.:)

18. fatih

fatih fatih gürtekin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    nızı salın gitsin seneye daha büyüğünü yakalarsınız.
    tekrar konu açmayayım dedim .erbaa dan hasanuğurluya gece kalmaya gideceğiz sırf yayın için .yem tavsiyeniz varmı.daha önceden iyi sonuç aldiğiniz kelkit ve yeşılırmakta genelde karasülük ile yakalanıyor.

19. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Öncelikle doğru bir avlak seçmelisiniz.
    Sonra karasülük felan bilmem, bence orada taran (tahta balığı) ve benzeri parlak balıkların ölüsü ile çok iri kanca ve kalın misinadan oluşan yasanın izin verdiği sayıda tek kancalı dip oltası hazırlayıp avlağa atacaksınız. OLtaları sağlama alıp, oltaları attığınız yerden en az 300 metre uzakta kamp kuracak ve sabah oltaları yoklayacaksınız.
    Gece boyunca canınız sıkılmasın diye; kamp yerinin önünde kamışlı oltanıza zil-ışıldak felan takıp yine yayın deneyebilirsiniz, yada sazana veya taran'a çalışabilirsiniz.
    Ama esas yayın oltalarının olduğu yerde ışık ve ses kirliliği yapmamanız lazım.

20. fatih

fatih fatih gürtekin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    nızı salın gitsin seneye daha büyüğünü yakalarsınız.

kara sülük için 3 lü kanca planlıyorduk .her ağiza 2şer 3er takacaktık.peki bu tarani kancaya nasil takicaz tek parça halindemi bi kaç parçaya bölmek gerekirmi.veya başka aparat falan kullanmak gerekirmi.