Samsun'da kıyıdan avlanılacak yerler

Konu, 'Bölgeler' kısmında mcaglar tarafından paylaşıldı.

1. halukinci

halukinci haluk inci

samsunda levrek

samsunu pek bilmem ama karadenizde dedem çokeski balıkçıdır ekmeğini ondan kazanırdı levrek varmı diye sordum var dedi ama azaldı. mavrişgile karadeniz levreği deniyor ege ve akdenizde eşkina deniyor.kısaca kayalık,taşlık alanlar taran malı kumlukta olmaz

2. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Liman içinde kefal avlamaktan levreğe bakan yok :)

Samsun'da 10 kg yu aşan levrek bolca var.

1986 yılından beri zıpkınla bolca avlanır. Ayrca oltayla adam boyu levrek avlayan ustalarımızın bu forumda bir sürü raporu var.

Sadece Eray abinin buradaki raporlarına baksanız yeter.
    http://www.balikavi.net/forum/search.php?searchid=1651404

Bu da benim Samsun sınırlarının yakınında avladığım levrek

Son düzenleme: 1 Ekim 2009
  3. mehmet uysal

mehmet uysal mehmet uysal

Karadenizde levrek yok diyen arkadaşlara duyurulur...Öncelikle profesyonel balıkçılık yapan kişilerden bulunduğunuz bölgede kıyıdan açık denize doğru dipi taşlık kayalık olan yerlerin koordinatlarını yada kerterizlerini alıyorsunuz...30-40 hatta 50 metre ve üzeri derinliklerde dibi kayalık yada taşlık olan bir yer bulduğunda emin olun oralarda kötek(minekop),mavrişgül(eşkina),karagöz,ispari,levrek,iri kaya barbunları,izmarit muhakkak vardır..Tecrübeye kulak verin...selamlar...bol şanslar

4. KARUN

KARUN imdat

mavişgil derler o balığa,gece fener gibi parlar masmavi,akşama gun batımına doğru yapar.Canlı karidesten başkasına zor gelir.rasgele.

5. ismail34

ismail34 İsmail Köksal

Kıymetli dostlar,Allah kısmet ederse ramazan bayramından sonra karadeniz sahilinden Zonguldaktan başlayıp,Trabzon uzungöle kadar sahil turu yapmak zorundayım.35 yıllık hayat arkadaşıma verilmiş bir sözümü yerine getirmek için.
    Eh artık siz üstadlarım da bana yol boyunca balık tutabileceğim yerlerin kerterizini verirsiniz inşallah.Bu ihtiyarı boş göndermezsiniz herhalde.Yoksa karadenizliler hiç misafirperver değiller diye bas bas bağırırım buradan.Şaka bir yana turumu güzel avlarla süslemek istiyorum.Yoksa onca yolu niye katedeyim.

Özellikle Yakup Erdem üstada duyurulur.

Son düzenleme: 5 Eylül 2010
  6. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    Merhaba;
    Hoş gelin sefa gelin... Şimdiden iyi yolculuklar. İp uçlarını özel mesaj yoluyla elden geldiğince size iletmeye çalışacağım.

Ben Sinop'ta ikamet ediyorum. 15-22 eylül tarihleri arasına denk gelmezse görüşüp beraber avlanabiliriz.

Esen kalın.

7. ismail34

ismail34 İsmail Köksal

İlgi ve alakana şimdiden teşekkürler,Yakup kardeşim.İnşallah niyetimiz 23 Eylül gibi yola çıkmak bir aksilik olmazsa.İnşallah beraber avlanabileceğiz gibi görünüyor.Hayırlısı Allahtan.
    Sinopta ikamet etmenede çok sevindim ayrıca.Orada bize gezilip görülecek yerleri tarif edecek bir kardeşimin olması büyük bir nimet benim için.

Son düzenleme: 5 Eylül 2010
  8. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    İsmail abi hayırlısıyla yarın yok, öbürgün Karadeniz seferi başlıyor. İzlenimlerini, avlarını hasretle bekliyorum abicim. Gönlündeki avlara inşallah.

Sevgili hocamıza kucak dolusu selamlar, iletirseniz bahtiyar olurum. Yörenin eşsiz güzeliklerini sayenizde bir kez daha duyumsamak isterim. Selam ve sevgilerimle.:) :)

9. nomex

nomex çagatay

levrek samsunun neresınde cıkıor 4 seneden beri kefal sargan lufer tutuyorum levregın yerını bılen varsa yardım edın hangı bolgeler de yani

10. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    Günaydın Sevgili Nuri;
    Maalesef İsmail abi oğlunun tayini nedeniyle çok istediği seyahate çıkamadı.
    Selamların yerine ulaştı, yüce gönüllü dost teşekkürler. Selamın başım gözüm üstüne ve aleyküm selam. Buradan da en kalbi duygularla Erzuruma selamlar.

Sevgili Çağatay ilk mesajda levrek sorana genelde kırmızı benekli alabalık avlaklarını anlatıyoruz :)
    Sen Samsunda levrek avlamak istiyorsan Ahmet Cem'i bulacaksın. Sonra da bir spin takım alıp, fener burnundan 19 mayıs üniversitesinin altına kadar tüm sahilde atıp çekeceksin.

11. ismail34

ismail34 İsmail Köksal

Sevgili dostlarım,hani bir,muhallebi yerken kırılan dişin esprisine döndü benim işim.
    İnanın dostlarım minibüsüme 3000-4000 Tl.lik masraf ettim sadece yolda bana sorun çıkarmasın diye.Tam yola hazırlamıştım.Arife günü oğlumun tayini İzmit,Gölcüğe çıktı.Hadi eşyalarını taşıdık.Eşyaları taşırken belimi ağrıttım herhalde diye Doktora gittim.Sağ böbrekte taş,sol böbrekte kum çıktı.Zaten prostat vardı.Şimdi ufak WC,bana eziyet oldu ki sormayın.Hepsi çorap söküğü gibi sıralandı.Rabbim dermansız dert vermesin.
    Üstüne üstlük birde Ebedi Aşkımdan (eşimden.)da parça almaları için Ankara G.A.T.A.ya sevk edildik.
    Demekki Rabbim müsaade etmiyor.İnşallah ilk bahara artık.
    Moral olarak tam çökmüş haldeyiz.Yinede halimize hamd olsun.Dediğim gibi Allah dermansız dert vermesin.

12. ferman55

ferman55 fırat

levrek avlak

arkadaslar herkese selamlar sunuyorum, öğrencılıgımı samsunda yaptım 3 ay öncede kesın dönus yaptım samsundan dönmeden sonbır haftamıda balık avıylagecırdım forumdakı arkadaslar ozellıkle samsunda levrek yok dıyenlere seslenıyorum samsunda levrek var fuar ıcınde hergun saat uc te ızmırden boru kurdu gelıyor paket halınde yemleırmızı ordan alıyorduk avlak yerıne gelınce merak eden arkadaslar ozel msj atarsa yardımcı olurum herkese bol avlar

13. iskandil55

iskandil55 metin kara

ferman55'e

Merhaba ferman55, herhalde mezun olmuşsundur tebrik eder hayatta başarılar dilerim. Özelden mesaj atmaya çalıştım fakat toplam gönderdiğim mesaj sayısı yetersiz olduğundan sistem müsade etmedi. Siz özelden mesaj atabilirmisiniz? Peşinen teşekkür ederim.

14. denix

denix deniz

slm arkadaslarım samsunda levrek yok dıne sorım ozaman nedenyok ben gecen sezon rekorum 3bucuk kılo levrek kucuklerı saymıyorum neden olmasın samsundabolbalıkvar bence ben borukurdunu canlı takarım kancamakancada yem oynucak yakıcan semaverı sabırla beklıceksın sakınce solım bılen vardır yada kurupelıt dugunsalonunun dıbınde aldım o balıgı ordasorun solesınler cokgorenvar hala konusuluyo adım denız herkeze bolsas saygılar

15. kristal55

kristal55 mustafa

Favori Kamış:
    Misina ile olan herşey
    En İyi Avı:
    ayvacık barajı 37 kilo çapak(yayın)
    öyle diyorsun ki,millet daha istavrite siftah yapmadı arkadaş nasıl bol keseden atıyorsun

16. 60hakan78

60hakan78 HAKAN

Selam , aslen Tokatlıyım fakat 10 senedir Samsunda oturuyorum deniz ile de balık ilede pek alakam yoktu 2 sezondur gidiyorum balığa , geçen yaz kıbrıs oltası ile ve zahmetsiz sadece ekmek ile kefal tutanları görünce o yönde uğraştım 7-8 kefal almışımdır :) 2 -3 hafta önce ilk levreğe atışımda sahte balık ile at çek yapıyordum baruthane / teleferiğin oralarda 1kg200gr levrek aldım ne olduğunuda bilmiyordum diğer balıkçılar söyledi levrek diye baktım internetten hakkaten deniz levreği :) bu aralarda akşamları mavruş a gitmeyi düşünüyorum.

17. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    lineaeffe extreme siyah 4.30
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    arkadaslar unyede levrek lufer tutabılecegım yer varmı??? varsa yardımcı olun lutfen

18. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    lineaeffe extreme siyah 4.30
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    kımse neden yazmıyor anlamıyorumkı...

19. Srkngny

Srkngny serkan

Oncelıkle Merhaba Arkadaslar
    sunu belırtmek ısterım cogu balıkçı abılerımız kardeslerımız kesınlıkle meralarını söylemezler söylememe sebeblerını artık ne dusunursenız sıze kalmış
    levrek konusuna gelelim (KENDI TECRUBELERIMDEN) ılerı gelerek soyluyorum batı park heykelın arka tarafları lıman ıcı kurtun cayı ve heykelın etrafı beledıye evlerı lojman arkası eskı tersana kırazlık benım avlandığım yerlerden basta kelenler ıse tersane ve kurtun cayı heykel dır sunuda belırtmek ısterımkı yılın 365 gunu levrek vardır yalnız levrek tutmanında bır zamanı vardır sabah suyu dedıgımız ezandan sonra gun ışımasına kadar ve sonrasındaki 1 2 saat arasında ve gece suyu dedıgımız havanın yanı gunesın batmasına yakın zamanlarda avlanmak daha ıyıdır ama en ıyısı bana sorucak olursanız sabah suyudur ben kendı adıma konuşuyorum 2 ceşıtte avlanıyorum ama cogunlugum spın avı ama yemlıde takıldığım olur spın avı yapanlar ıcın soyluyorum bunu sabıt yerde fazla kalmayın derım levrek hıcbır zaman sabıt degıldır avcı olduğu ıcın her zaman gezer yem olayında ıse canlı yem karıdes en sevdıklerı arasındadır bu yüzden karıdes onemlıdır deneyımlerımden yola çıkarak soyluyorum gene sahte karıdes kullandım fosforlu olandan onda bıle almışımdır 1.820 kg en son balıgımıda gecen hafta yanı 12.03.2017 pazar gunu sabah saat 6. ıla 7 suları arasında batıpark teleferık arkasından ve o saatten sonra daha alamadım demem okı arkadaşlar abıler denızımızde balık var evet ama yerı ve zamanı ve en onemlısıde avlanma seklıdır NOT: Herseyden once kullandığınız malzemeler cok onemlıdır
    Saygılar & İyi Forumlar

20. tolkien

tolkien Onur G. HİTİT

Favori Kamış:
    Olta
    Favori Makine:
    Alba
    En İyi Avı:
    5 kilo alabalık
    Levrek bildiğim kadarıyla Bafra'da Kızılırmak'ın Karadeniz'e döküldüğü bölgede çıkıyor. Kıyıdan rapalayla 80 santimlik levrek yakalayan akadaşlar olmuştu. On sene kadar öncesi...

Geçen sene ben de Belediye Evleri Balıkçı Barınağı'nda çok sağlam bir levrek kaçırmıştım. Bir daha da öyle bir şey denk gelmedi.

Belediye Evleri tarafları istavrit için uygun oluyor. Üç sene önce arada sırada gidiyordum ve genelde boş dönmüyordum. Şamandıralı takımla hemen kıyıdan devasa istavritler alıyordum. Arada sırada da çapariyle alıyordum. Çapariye bazen tirsi de vuruyordu. Şamandıralı takımı kayalık alanda kullanınca iskorpit de sık sık oltaya vuruyordu.

Ama son iki senedir istavrit konusunda çok verim alabildiğimi söyleyemem. Atakum'da Körfez taraflarında havalar sıcakken ispari denk geliyor. Bazen de (yaz sonunda) güzel lüferler geliyor.

Bir tek kefal avını anlayamadım. Pis bir balık ve avı da çok zahmetli geldi bana.