Samsun'da Tatli Suda Av...

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında cheeta tarafından paylaşıldı.

1. cheeta

cheeta

Favori Kamış:
    olta havalı tüfek
    En güzel tatlı su balığı avı fakültenin göletinde. kambur sazan dedikleri balık var.ama tabiki av yasak ama bekçi arada izin veriyor. adamın canı sıkılmıyor at çek....

Son düzenleme: 25 Ocak 2007

2. sevgili kardeşim yasaklar her zaman için çezbedici gelebilir. can sıkılması yada sıkılmaması cahil bir bekçinin elindeyse bırak o canı çıksın gitsin..:) rastgelsin

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 25 Ocak 2007
  3. Ben zaten o bekçi arkadaşın canını biraz sıkacağım....

Bu bekçi hakkında bize verebileceğiniz bir bilgi var mı. :confused: :confused:

4. TRT2DEKİ RESSAM

TRT2DEKİ RESSAM

Favori Kamış:
    ..............
    En İyi Avı:
    ................
    ..bende Balıkesirde okuyorum....Çağış Kampüsünde okuyorum...Orada da bir gölet var ama adeta büyük bir havuz..Yani küçük çokta küçük değil ama küçük...bazen oraya gidiyorum..ördekler falan var bir tane ekmek kırıntısı atın...balık kaynıyor orası inanılmaz...sazanda ne sazanı çıkartamadım balığı daha dışarı çıkartamadğım için anlamadım....ama jandarma tarafından korunuyor...olta atmak yasak ama bir atsam at çek yap artık her atışta 10 saniyede 1 balık :p ama yasak

bu arada başka balıklarda var

5. :confused: :confused: :confused:

ben de anlamadım.. kusra bakma turizm okuyan 24 yaşındaki bir kardeşimin

cümleleri az daha anlaşılır olmalı..umarım alınganlık göstermezsin. sen de bir oku

istersen...

6. sazancı

sazancı ibrahim

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    2.5 kilo sazan
    ibrahim abi bende kampüsteyim.gölette sazan,aynalı sazan var.seninde dediğin gibi ekmek,bisküvi vs.attığın zaman 1.5-2 kiloluk sazanlar bile suyun üstünde görünüyor.balıkların yüzücek yeri yok nerdese karaya çıkacak hayvanlar.hatta bizim arkadaşlar elle bir kaç tane dışarı fırlattılar.sonra geri saldık tabi..birde ben çağışlıyım.galiba çağışın kanalizasyonu gölete geliyormuş.sakın ordan balık yeme.jandarmanın biri zehirlenmiş öyle haberin olsun.:) birde seninle bir ara balığa gideriz olmaz mı?

7. TRT2DEKİ RESSAM

TRT2DEKİ RESSAM

Favori Kamış:
    ..............
    En İyi Avı:
    ................
    ...ibrahim neden olmasın kardeşim ya ... gideriz....ya yemek için değilde hani spor yaparız demiştim...:D :D tutup salarız...

..bülent abi kusura bakma ya...anlaşılmayacak kadar karışık yazmış olabilirim...

ufak bir gölet var hani ufak deyince çok çok ufak sanma diye birazda büyük yazdım...sazanları tutmak yasak o yüzden tutup dışarı çıkaramadım...

ondan dedim ne sazanı anlamadım diye...bak öğrendik aynalı sazanmış...:D

8. NİHATSUNAR

NİHATSUNAR

Favori Kamış:
    olta ve çapari
    En İyi Avı:
    22 tane sargan
    Arkadaş yasaklı bölgede bir şekilde bu avı yapmış.Üstüne üstlük bunu bir marifetmiş gibi açıklama gafletinde bulunmuş.İşte benim sitemizde açıklama ihtiyacı duyupta ispatsız açıklama yapamadığım bir olayı kendi yazımı ile dile getirmiş.Bu gibi kendilerine bazı sloganlar seçipte,seçtikleri sloganlara aykırı hareket eden çok arkadaşlarımız var.Bu işler ne kadar ciddiyetsiz davrandığımızın bir delilidir.Benzer olayların Samsun sahil yolunda Büyükşehir Belediyesine ait <sevgi gölünde> yaşandığını gözlerimle gördüm.Kış aylarında bahsi geçen bu göle somon balıkları bırakılır,görüntü güzelliği olsun diye içerisinde kuğular ve ördekler vardır.Çokta güzel bir görüntüdür.Şehir dışından gelen halkımız hatıra fotoğrafı çeker ve güzelliğin tadına doyamazlar.Benim güzel hemşerilerim gecenin bir vakti nöbetçi zabıtanın uyukladığı saatleri takip etmiştir.Göletin en kuytu noktası olan kafeterya bölgesine pusu kurup sessizce oradan bu güzelliğin canına ot tıkamaktadırlar.Kameraların 2 si de bu bölgeyi algılayamamaktadır.Bunu, Oradaki kıdemli Zabıtaya söylediğimizde çok sert bir tepki ile karşılaştık.Hali ile olayın üzerine gidemedik.Niye diye sormayın sakın.Bir şeyi ispatsız dayatamazsınız.Şimdi yine yavru somonlar suya salındı ve ben yine vakitli vakitsiz oralarda grup halinde dolaşacağım.Ama onlara büyük bir süpriz peşindeyim.İnşallah başarırım.Başardığım takdirde sizlerinde haberi olacaktır.Sevgi,saygı ve selamlarımla esenkalın.

9. sazancı

sazancı ibrahim

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    2.5 kilo sazan
    abi birgün jandarmadan izin alıp tutalım şu sazanlardan.zaten yenmiyor tekrar geri salarız.ayrıca gölette çok büyük balıklar var.şöyle 10-15 kiloluk tutar fotosunu çeker salarız.:) bu arada balık en çok çizi varya bisküvi ona geliyor.atıştırın açlığınızı yatıştırın muhabbeti:D :D

Son düzenleme: 25 Ocak 2007
  10. cheeta

cheeta

Favori Kamış:
    olta havalı tüfek
    nihat abi selamlar tamam haklısın kızdın bana... amaç bende sadece spor
    zaten ufak iğne kullanır tuttuğumu geri salarım... karın doyurmak değil o zevki yaşamak.. selamlar

11. TRT2DEKİ RESSAM

TRT2DEKİ RESSAM

Favori Kamış:
    ..............
    En İyi Avı:
    ................
    :D :D
    ben birkere yemekhaneden ekmek aldım gittim...ya biliyorsun zaten nasıl balık var.üstüste adeta...neyse ekmek bitti...balıklar hala zıplıyor...selpak vardı , onu parçalayarak top gibi yaptım attım onuda yediler :eek: :eek: canavarmıdır nedir ??? o jandarma onları koruyacağına pis su akıtmasın yada hayvanlara biraz yem versin...açlıktan birbirlerini yiyecekler...;)

vallahi tutalım bigün ben varım....acaba yem olarak çizimi taksak:p

12. sazancı

sazancı ibrahim

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    2.5 kilo sazan
    abi balığı yemleme gibi bir sorun yok.zaten ne bulursa yiyorlar.aynalı piranha gibi birşey olmuş bunlar:D :D

13. TRT2DEKİ RESSAM

TRT2DEKİ RESSAM

Favori Kamış:
    ..............
    En İyi Avı:
    ................
    :) :) kardeş sen çağışlıyım dedin değil mi ?

ya buralarda iyi bir yer var mı merkeze yakın...

şöyle sazan falan tutalım 2-3 tane...kadifede olur...turna yayın dere balığı ne olursa olsun ya...zaman geçireyim biraz..israil sazanıda olur.:p

14. sazancı

sazancı ibrahim

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    2.5 kilo sazan
    abi balıkesir ve çevresinde maalesef sudak ve turna yok.ama sazan,kefal,bıyıklı,sarı balık yani dere balığı var.sazan olan barajlarda var.israil istersen selimiye barajı var.istersen bir ara gideriz.ama balık çıkarmı bilmiyom kışın pek balığa gitmedim.:)

15. TRT2DEKİ RESSAM

TRT2DEKİ RESSAM

Favori Kamış:
    ..............
    En İyi Avı:
    ................
    ...anladım...kardeşim eğer zamanını almazsa bana şu selimiyeye nasıl giderim otobüsle falan bi anlatsana...

israil istemiyorum yani ne olursa anlamında dedim...hem spor olur yani...

kışın bende çok az gittim balığa...

ayrıca balıkesiri pek bilmem o yüzden...bana bir kaç nehir dere göl baraj tarif edersen bir balıkçının hayır duasını alırsın...;) :D

16. NİHATSUNAR

NİHATSUNAR

Favori Kamış:
    olta ve çapari
    En İyi Avı:
    22 tane sargan
    Canım kardeşim,doğrudur kızdım fakat dikkat etti isen, halkımızın vergileri ile maaşlarını cebe indiren güvenlikçilerdi asıl hedefim.Şöyle bir senaryo yapalımmı?Bizleri koruyun ve gözetin diye göreve getiriliyorsunuz.Fakat ne alaka yan gelip yatıyorsunuz.Aman bana ne ya ben vardiyamı yapar günümü veya gecemi vukuatsız bitiririm,elin adamları ile niye uğraşayım diyorsunuz.Öyle ya nasıl olsa, giden gider kalan sağlar bizimdir anlayışı yerleşmiş kafalarımıza.Aman sendecilik, var olduğu müddetçe ben,sen,o,ne yaparsak yapalım boşa gidecektir.Hepimiz insan evladıyız,elbette hatalarımız oldu,olacaktırda.Amacımız bu hatalarımızı en asgariye indirmek olmalıdır.Selamlar.:confused:

17. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Biliyorum o göleti ,hey gidi günler heyyy

O göleti ben çok çokkk iyi biliyorum.
    Hatta bir zamanlar kıyısına çadır bile kurmuştuk arkadaşlarla.
    Tabii ki sabah 2-3 bekçi gelip bizi oradan kaldırdılar.
    Ben Samsun'da yaşarken arada giderdik piknik yapmaya,yanısırada balık tutmaya.
    O gölette zibil gibi sarılı kırmızılı beyazlı sazan vardı.
    Demelerine göre su ürünleri fakultesi deneme amaçlı renkli havuz sazanı ile yerli ırk sazanları başgöz etmişler,:) ortaya bizim pullu sazan formunda rengarenk sazanlar çıkmış.
    Yüksek bir yerden gölete baktığın zaman suda rengarenk balık sürüsü görürdük.
    Gölet deneysel amaçlı kullanıldığından ve daha önemlisi 19 Mayıs üniv. nin su ihtiyacını karşıladığı için ayrı bir önemi var.
    Yani en azından 2000 yılına kadar öyleydi.
    Epeydir Samsun'da oturmadığım için şu an konum nedir bilemem.
    Ama benim zamanımda haftasonu o saklı göleti bilenler köyün içinden (yanlış hatırlamıyorsam büyük oyumca köyü,küçükte olabilr ) geçen yolu takip ederek göl kıyısına kadar iner ve piknik yaparlardı.
    Gölette ,rengarenk sazan,tatlı kefali,sarı balık ve aynalı sazan vardı.
    Eğer bir fırsatı bulursan bi zahmet şöyle güzel fotolarını çette hasret gidereyim :)

18. mcelikkaya

mcelikkaya murat çelikkaya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    arkadaki çalılar
    sevgili Nihat Sunar
    tüm operasyonlar için yanınızda ve emrinizdeyim
    heran baskına gidebiliriz

19. mcelikkaya

mcelikkaya murat çelikkaya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    arkadaki çalılar
    bir de şu başlığı düzeltiverin
    sansun -> Samsun

20. hakanozden

hakanozden hakan

Favori Kamış:
    420 3 parça dam black panter //390 linefea tuornement surf
    Favori Makine:
    banax sx3000
    En İyi Avı:
    3,5 kg kalkan
    samsunlu arkadaşlarım,

yakın bir samsunlu arkadaşımdan bafra tarafında çok güzel turnalar olduğunun bilgisini aldım

bu konuda sizinde bilginize danışayım dedim