Samsunda Turna Av Yeri ??

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında Taylan tarafından paylaşıldı.

1. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    Her türlü sahte, 0,18 ip misina, Alba orient 210 kamış, Pasha 35 makina
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Selam Arkadaşlar;

Ben bir turna meraklısıyım. Ama Samsunda şöle zevkli bir av yapacağım yer henüz bulamadım. Samsunda turna avlayabileceğim bir yer bilen varmı acaba... Öyle büyük turna olmasınada gerek yok:p ... şöle 70 cmlik ler olsa:eek: bana yeter. Şimdiden Teşekkürler

2. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    taylan alabalıktan sıkıldın her halde

3. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Selam Barış Alabalıktan sıkılmadım çünki alabalığa pek meraklı değilim açıkcası. Benim asıl takıntım Turna şu ana kadar bişe indiremedim livara. İnşallah arkadaşların tarifinden sonra indireceğim :D

4. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    taylan zaten turnanın yerini gerçekten hiç bir balık tutmuyor o oltaya vuruşu hele bide büyükse deme keyfine

5. natrix2

natrix2

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kefal 2,3 kg, 72 adet zargana
    Taylan arkadaşım bende Samsunluyum. Evet turna avını bende çok merak ediyorum ama hiç nasip olmadı. Duyduğuma göre Ladik gölünde bol miktarda varmış. Birde Termede küçük göllerde ama bilen biri olmayınca hiç gidemedim.

6. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Terme

Selam bu iki yeri bende duydum. Ben Termeliyim bu haftasonuda sırf turna için Termeye gittim bütün kaşık silikon ne varsa denedim ama tık yoktu. Ladik ise biraz uzak. Gideceğim ama bilen birisiyle gideyim istiyorum. Ama şuana kadar öyle biri ile tanışmadım henüz. Dur bakkalım hayırlısı. Elbet buraları bilen yada daha iyi yerler bilen birileri vardır mutlaka forumda :)

7. natrix2

natrix2

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kefal 2,3 kg, 72 adet zargana
    Evet ozaman Terme işi suya düştüğüne göre, Ladik gölünde turna avı hakkında tecrübesi olan arkadaşları bekliyeceğiz. Selamlar.

8. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Selamlar

O bahsettiğiniz dere ve buna bağlı kanalları aşağı yukarı avcumun içi gibi biliyorum. Bu kanallarda şu an en yaygın balık israil sazanı denilen baş belası. Boylarıda fazla büyüme şansı bulamayan bu balıklar ortalığı kaplamış durumda. Bu derede turna (iftina, iftana , ördek) olduğuna şahit oldum. Ağ atan bir kişinin ağında 20 cmliği çıkmıştı. Fakat şuan dibi o kadar bitki kaplamış durumdaki at çek yapmanın imkanı yok. Buraya gittiğim 3-4 seferde genelde kefal yavrusu yakalayıp mantarlı olta ile sırtından takarak sonuç almaya çalıştım ama nafile. Burayı Samsuna yakın olması sebebeiyle ara ara yokluyorum. Ama şuana kadar iğneden düşürdüğüm turna hariç sonuç "0". Yinede denemeye devam edeceğim eğer sonuç alırsam mutlaka burda yazarım.

Ewet yavaş yavaş paylaşımlar geliyor. Eminimki çok güzel bilgiler elde edeceğiz bu başlıkta.

Saygılarımla

9. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Becerebilirsem foto koymayı buda ordan bir resim. Fotodaki benim

10. avcı_55

avcı_55 Alaattin ışık

Favori Kamış:
    Olta.
    Ben ladikliyim ama istanbulda yaşıyorum.Evet ladik gölünden boş dönmezsiniz.
    Turna ve levrek var.
    Siz ordan uzak diyorsunuz,ben hersene Vezirköprüye Altınkaya barajına geliyorum.

11. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    53 cm Turna

Selamlar benim uzakla kastım herhaftasonu gitmek içindi. Yoksa balık için Vezirköprüye hatta Sinopa gidiyoruz haftasonları ama özel sektörde çalıştığım için sadece pazarım var. O sebeple söyledim. İnşallah Ladiğe gittiğimde bişeler alırım da foruma katkımız olur :D

Resim 3 hafta önce çekildi. Yani aynen böle geniş ve çok güzel bir doğası var oraların. Tospa konusuna gelince ben pek rastlamadım oralarda tospaya ama yılan son derece bol olarak mevcut.

Saygılarımla

12. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Duyduğuma göre Yedikırlarda turna bolca varmış ama hem nazlı geliyormuş,hemde ufak mış doğru mu?

13. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Selam darkdream

Sanırım Amasya Yadikır barajını kastediyorsun. Üyesi olduğum başka bir forumda burayla ilgili bir çok av raporu okumuştum. Ama bunların hiçbirinde Turna yoktu. Orda daha çok tahta, levrek, kızılkanat ve israil sazanı çıkıyor.

Rastgele

14. avcı_55

avcı_55 Alaattin ışık

Favori Kamış:
    Olta.
    Evet balıkların büyümesine izin verilmediği için ,küçük balıklar çıkıyor.Turna değilde levrek çkıyor.

15. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Selam Arkadaşlar

bu haftasonu(pazar günü) daha önce gidipte bişey almadığım Terme sularına tekrar gideceğim. Bu sefer yanımda geçen ay 2 tane turan tutmuş bir arkadaşta olacak. İnşallah iyi haberler getiririm pazartesi günü :D

16. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Dereler Karıştı :)

Namık Abi selamlar

Sanırım dereleri biraz karıştırdık. Senin yazdığın mailleri okuyunca senin dikbıyığın girişindeki dere dediğini okudum yabi senin bahsettiğin dere havaalanının pistine pararlel uzanan dere. Orda hiç turna denemedim açıkcası denenebilir. Benim fotoğrafını gönderdiğim dere gelemen bölgesinde bulunan dere. Biraz daha samsuna yakın ama bu derede çakmak barajından geliyor.
    Bu aralar turna avına ara verdim iki haftadır sazana gidiyorum çevre ilçelere. Bu pazar bir tane 750 grlık bi sazan kaptım. Ama turnadan vazgeçmek olmaz en kısa sürede deneyeceğim. Samsuna geldiğinde beraber avlanmak dileğiyle

17. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Sabırsızlıkla Bekliyorum

çok güzel walla neden olmasın. Biz hep buralardayız nasılsa. Her zaman kapım açık beklerim. Sen gelene kadar turna seferlerim olursa mutlaka yazacağım.
    Msn de görüşmek dileğiyle

18. icemaster

icemaster Hüseyin

evet samsun turna cenneti diyebilirim.

terme de çok bulunuyor turnabalığı. terme çayı, semenlik gölü, akgöl ve hemen hemen tüm dere ve akarsularda turnabalığı var. ben en fazla 2.5 kiloluk ( 70 cm ) yakaladım. kaşık, canlı yem, dip oltası ile yakaladım. küçüklerini almamak kaydı ile net adres ve mevki verebilirim isteyenlere.

terme çayı çok kirlendi ancak göller ve ufak derelerde halen oldukça fazla balık bulunmakta. şu ağ balıkçılarını bi engelleyebilsek turnabalığı milli parkı bile olabilecek bir yer terme. çünkü 1m lik turnalar yakalandığını defalarca duydum. ben en fazla 3 kg civarında gördüm.

ağ balıkçılarını gördüğünüz yerde durdurun. zira büyük küçük demeden, yuvasını barınağını dağıtıyorlar balıkların :(

19. KoRSaN

KoRSaN M.Yüksel

Bende Merak ettim şimdi istanbulda öle balık yok artık bu pazartesi akşam çıkcam samsuna :rolleyes:

20. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    semenlik gölü dediğin yer simenit gölü ise bildiğim kadarıyla yasak