Şansmı- Şanssızlık mı ? -2-

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında xmrx tarafından paylaşıldı.

1. xmrx

xmrx

Artık tek bir hedefim vardı o da LEVREK. Uzun uzadıya araştırmalar yaptım, okudum, dinledim.. Kısacası rakibimi iyi analiz ettim ;) Artık tuttuğum balıkları canlı yem olarak levreğe atmaya başlamıştım. İlk başlarda levrek oltasını dalıp, unutup yeniden hatırlayıp baktığımda ya ucunda balık olmuyordu, yada olta kopmuş olarak geri geliyordu. Uzunca bir zaman bahaneler uydurduktan sonra işin aslını öğrendiğimde levree karşı saygım bir kez daha artmıştı. 1- demekki avlandığım yerde levrek vardı. 2- Levrek okadar zeki bir hayvandı ki , iskelenin ayağına misinayı dolayıp, kurtulabiliyordu. 3- Levrek için canlı yem yaptığınızda o oltada en az 10-15 mt boşluk bırakmalı ve gözümün önünde tutmalıydım. Neyse üstatlar bu maddeleri uzatır...

Ben bu maddelere uygun davranırken, birden levrek oltamın misinasının gerildiğini farkettim. ELimdeki kamışı sakince yere koydum ( hayır tabiki fırlatıp attım o heyecanla :rolleyes: ) yerdeki levrek oltamı aldım, misinanın boşluğu bitti ve benim elimde olmasından dolayı mahmuzlamış oldum. Aman Allahım oltanın ucunda balık vardı , ve beklediğim hayalini kurduğum balık.... oltayı hemen çekmeye başladım. Evet, evet geliyordu...

http://img120.imageshack.us/my.php?image=foto11hl3.jpg

Bende bu merak ve kısmet varken macera bukadar basit bitemezdi. Hemen levreğin tek gezmediğini hatırlayıp, oltayı hazırladım ve gene bıraktım denize...
    Fakat saatler geçti bir icraat yok. Canlıda artık hakkın rahmetine kavuşmuştu. Hava kararmıştı çıkardım oltamı denizden. ( Başka bir ders levreğimi gün batarken yakalamıştım) Yeni bir canlı takıp yeniden denize bıraktım... Levreğin mutluluğu ve haklı gururuyla iskemleme oturdum, sohbete başlamıştım ki,bizim el oltası hoppp denizde :) Tabi ardından ben denizde... oltayı aldım iskeledekilere verdim ben denizden çıkarken arkadaşlar kesin bu "sapan" demeye başladılar. Oltayı verdiğim arkdaş habire misina boşaltıyordu. Ve hayvan tam durdu , çekeyim artık derken bu sefer tam ters tarafa, kıyıya doğru hareket etmeye başladı.. Bende iskeleden kıyıya yürümeye...

Tam 1 saat uğraştım ve başka bir arkadaşın yardımıyla kıyıya çekmemizde yarım saatimizi aldı. :eek:

http://img299.imageshack.us/my.php?image=foto02ft8.jpg

http://img180.imageshack.us/my.php?image=foto12zv4.jpg

Şimdilik bukadar inşallah bir kaç saat sonraki avımızda eğlenceli ve kazasız belasız biterde, sizlere anlatacak birşeyler bulabilirim.
    Saygılar...;)

2. ALP

ALP ALP

güzel av olmus tebrıkler ve paylastıgın bılgıler ıcın tesekkurler

3. PaO

PaO

Favori Kamış:
    Zıpkın Olta
    En İyi Avı:
    3 gr. Kaya Balığı
    Vatozu geri bıraktın değil mi?

4. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    shakspeare odysse makina,alba lucky kamış, lineaffe oyster 4.20 ve diğerleri..
    En İyi Avı:
    İsrail sazan istavrit izmarit gelincik
    yasakmıydı:confused: baktım göremedim

5. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    abi Emre şuan yolda ben cevap vereyim mersinde avlanıyor Emre

6. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    yasak mı depilmi bilmemde vatoz zehirli hatırlarsanız bir belgeselciyi öldürmüştü

7. CreativE

CreativE Gökhan UÇAR

Favori Kamış:
    Okuma VSystem 270 10-40gr
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar 40
    guzel paylaşım, güzel av. ellerine sağlık.

8. kutluhan

kutluhan

Işte Bu

abicim benimde idealim aynı. artık senin bu tavsiyelerinide hesaba katarak ilk levreğimi alıcam tebrikler.

Bu arada vatozu geri salmışsındır inş.