Sapanca Gölü'nde can pazarı !

Konu, 'Genel Konular' kısmında oltam_ve_ben_2 tarafından paylaşıldı.

1. oltam_ve_ben_2

oltam_ve_ben_2

Favori Kamış:
    El Oltası
    En İyi Avı:
    22kg aynalı sazan
    Sakarya'da, pikniğe giden kız kuran kursu öğrencilerinin neşesi faciaya döndü. Sapanca Gölü'ne giren 5 kız çocuğundan 2'si boğuldu, 3 kişi ise kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.
    06 Temmuz 2007 18:12

Sakarya'da, Sapanca Gölü'ne giren 5 kız çocuğundan 2'si boğuldu, 3 kişi ise kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Alınan bilgiye göre, Sapanca Gölü, Kurtköy mevkisinde piknik yapan, kız kuran kursu öğrencilerinden bazıları, serinlemek için göle girdi. Göle girenlerden Sümeyye Selçuk (12), Hüsna Esma Şahin (12), Beyzanur Keyifli (14), Kübra Tüzün ve Neslihan Dinç, kıyıdan birkaç ilerde derinleşen suda çırpınmaya başladı

Olay yerinin yakınında bulunan Abdullah Tekin, yardımına koştuğu kız çocuklarından Sümeyye Selçuk, Hüsna Esma Şahin ve Beyzanur Keyifli'yi sudan çıkardı. Kübra Tüzün ve Neslihan Dinç ise suda kayboldu. Olay yerine gelen Sivil Savunma Müdürlüğü Arama Kurtarma Birliğine bağlı 3 dalgıcın yaklaşık 1 saat süren araması sonucu, Tüzün ve Dinç'in cesetleri sudan çıkarıldı. Çocuklarının cesetlerinin sudan çıkarılışını izleyen yakınları, sinir krizleri geçirdi. Sapanca Sağlık Ocağına kaldırılan yaralılar ise buradaki ilk müdahalelerin ardından, Sakarya Devlet Hastanesine sevk edildi.

Boğulmak üzere olan 3 çocuğu kurtaran Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, olay sırasında yakınlardaki bir söğüt ağacının altında oturduğunu belirterek, ''Seslere geldim. Kız çocukları bağırarak benim yanıma geliyorlardı. Ben de onlara yardıma gittim ve 3 çocuğu boğulmak üzereyken kurtardım, ikisini görmedim bile'' dedi.

AA
    http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=254086

2. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    başlarında hocaları yokmuymuş:confused: :confused:
    allah arkada kalanlarına sabırlar versin:(