Sarayburnu-Radar

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ooncan tarafından paylaşıldı.

1. ooncan

ooncan

Favori Kamış:
    Okuma Coronado
    En İyi Avı:
    1.5 kg kalkan silivri
    Merhabalar,

Öncelikle sitede yeniyim herkese paylaşım için teşekkür ediyorum.
    Yaklaşık 5 senedir sarayburnu yolundaki büyük Radar kulesinin yanında avlanıyorum. Otopark sorunu yok, avlanmaya gelen insanlar temiz hobi amaçlı ve işi bilen kişiler, aşırı akıntı yok, zemin temiz aşırı kayalık değil ve en önemlisi yıllardır beni boş döndürmedi balık girdiğinde tutan herkesin kovasını dolduran bir avlaktır bilenler hak verecektir.
    Ancak bu sene bir sorun var, 3 haftadır cumartesi gece 3 gibi gidip soğuk demeden sabahlıyorum bırakın balık almayı bir vuruş bile göremedim.Attığım yem aynen geri geliyor. Sizce sebebi ne olabilir ? bu avlakta daha önce avlananlar varsa onlarında yorumu önemli bu sene çinekop-sarıkanat a hasretim, irili ufaklı bütün gırgırlar avlandığım bölgeye uğruyorlar dönüyorlar ağ atanlar oluyor ama yıllardır böyleydi ve balık yapıyordu.
    Sizce başka bir yere bakmanın zamanı geldimi ? iş yoğunluğu nedeniyle çok sık gidemiyorum köprü harici nereyi önerirsiniz ?

selamlar

2. ooncan

ooncan

Favori Kamış:
    Okuma Coronado
    En İyi Avı:
    1.5 kg kalkan silivri
    arkadaşlar yokmu yorumu olan ??

3. burhansagsen

burhansagsen

Favori Kamış:
    ucuz kamış
    En İyi Avı:
    kaya balığı - 400 gr
    vallahi balığın ne yapacağı belli olmuyor....

ben bu sene arnavutköy polis karakolunun önüne takılıyorum genelde... 5 yıldır aynı yerde balık tutan bir arkadaşla beraberiz... her yıl bu zamanlarda gecede yemli takımla 25-30 çinekop alıyorlarmış... bu yıl henüz 1 tane tutabildik... çevremizde de 1-2 taneden fazla tutabilen göremedik....

balığın gitgide azaldığı bir gerçek...

4. achills

achills Murat Tunalı

Favori Kamış:
    El oltası
    En İyi Avı:
    Kofana,kalkan,kırlangıçlar
    Eğer dediğin gibi oraya büyük gırgırlar giriyorsa balığı unut derim.Çünkü gırgırlar ne var ne yok silip süpürüyorlar :mad:

5. Kingfisher

Kingfisher Barış ÇALIŞ

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 420cm Surf Olta Kamışı
    Favori Makine:
    OKUMA RAW 65
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Merhaba Özgür ,
    Beni şahsi düşüncem şudur ki ! Biz genelde knkla birlikte emirgana çıkıoruz ve bu sene 1 Palamut 10 adet Çinekop aldık. Bunların bir çoğunuda 2 hafta önce c.tesi sabahı aldık hatırlarsan ogün sulu kar yağıodu. Yani hava bu zamana kadar bir gün kötüydü ve ogün iyi balık yaptı... Bu aralar hava güzel olduğu için gırgırlar sürekli ava çıkıolar ve pek bişe bırakmıolar kanısındayım. Senin yerin bence gayet iyi ... havanın dahada kötü olmasını beklemek gerekior. Ben dua ediorum bir an önce hava bozsun die :)

6. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Lüfer (Bana göre 1kg, arkadaşıma göre 400gr) :-))
    bu aralar

hocam bu aralar karaköy ve sirkecide kadıköy vapur iskelesinin yanını tavsiye ederim bir dene istersen. ama bir ay kadar önce fazlaca istavrit yapmıştı oralar ve lüfer başladığında da orada avlanan arkadaşlardan bayağı iyi raporlar geliyordu? ne olmuş ola ki acep ???

7. ERDAL METE

ERDAL METE

Favori Kamış:
    olta kamıs
    En İyi Avı:
    600 gr kefal
    Sarayburnu Radar yanı

Selam kardes
    Inan bende herzaman senın bahsetmıs oldugun yere gıdıyorum hem otopark problemı yok hemde yer bulunuyor ama gelgelelım sana sunu soylıyebılırım Istanbul da balıgın en az cıktıgı yer bızım avlanmıs oldugumuz yerdır.Sabah erken gıdıyorum yok aksam vakıtlerı az bır seyler yapıyor ama doyurmuyor Cok gıttım ama tek tuk bır seyler cıkıyor.Genelde Gırgırlar o bolgeyı tarıyorlar artı orası cok sıg Guzel Izmarıt yapıyor ama su an kestı...