Sarıkanat+mırmır+ispendek+levrek

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Tigin tarafından paylaşıldı.

1. Tigin

Tigin

Favori Kamış:
    ZIPKIN
    En İyi Avı:
    6,9 kg LEVREK
    Arkadaşlar, çok keyifli bir gündü.Levrek olan merada diğer türlerde oluyor.Balıklar sabah suyunda güneş yükselene kadar av vermiş ve zıpkınla alınmıştır.
    Mağlesef olta konusunda çok beceriksizim.

Hayallerimizdeki o muhteşem balığa kavuşmak dileği ile ....Bereketli avlar.

2. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    LINEAEFFE OYSTER CAST KAMIŞ 3.90
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR55 MAKİNE
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Üstadım öncelikle tebrik ederim siz ne kadar lezzetli balık var ise almışsınız tabiri caiz ise hani derler ya ortaya karışık olmuş bu. :D :D :D
    Ayrıca bu güzel resimleri bizlerle paylaşıp göz zevkimizi şenlendirdiğiniz içinde teşekkür ederim.:D :D

3. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    güzel balıklar, nefesine sağlık. tebrik ederim.

4. anil20

anil20

Favori Kamış:
    gırgır dip takımı ve şamandıra
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 5 kg.
    avın bereketli geçmiş maşallah.:)

5. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    daha öğrenecek çok şey var
    tebrikler balıklar muhteşem bunları suadiyeden mi yakaladın yoksa başka bir yerdenmi arkadaş

6. tebrikler TİĞİN :) , süper bir dalış olduğu ortada yer neresi?? kaç mt?? anlatırsan çok sevinirim o tattığın heyecanı bizlerde tatmak isteriz :) sevgiler ..NEFESİNE SAĞLIK

7. Tigin

Tigin

Favori Kamış:
    ZIPKIN
    En İyi Avı:
    6,9 kg LEVREK

Halit Mağlesef suadiye değil.Yer Tekirdağ civarları

8. Tigin

Tigin

Favori Kamış:
    ZIPKIN
    En İyi Avı:
    6,9 kg LEVREK
    Melih reis,

Daldığım mera kumluk ve çakıl taşlı bir alandı.Belli bölgeler mendirek taşları ile çevriliydi.Su altı avcılığında mendirekler özellikle süpriz avlara gebedir.Burunlar ve iç limana girişler iyi balık yapar.Özellikle mevsiminde kefal olan yerde mutlaka levreği ararım.Levrekler çok zeki hayvanlar.Kefal sürülerinin arasına karışıyorlar.Ve kafasına kestirdiklerini yiyebiliyorlar.O sabah rüzgar güney batıdan esiyordu ve dolunayada 5-6 gün vardı..Bulanıklık güneşle birlikte artmaya başladı.
    Kumluk kısımdan giriş yaparak açıldım .Taşların başladığı yerde , ilk yatışımı yaptım.8-10 lu bir mır mır sürüsü buna cevap verdi.Mırmırlar agaşonda diğer türlere göre farklı tepki verirler Önünüzden sürekli akarlar.Sanki otobanda yol alan arabalar gibi.2.yatışımdada aynı sürüden balık alabildim.Kumluktan Taşlara yönelip yaptığım agaşonda kelle bir levreğin satıha yakın bir kısımda gümüş sürüsüne daldığını gördüm.Mendireğin burnuna doğru 7 metredeki yatışımda yüzlerce kefalin akışına tanık oldum. Ve bu sürülerin arasında resimde 2,3 kg gelen ilk kelleyi aldım.Sürünün arasında ispendekler cirit atıyordu.Bu esnada balık popülasyonundaki çeşitlilik hakikaketen görülmeye değerdi.Gölgelik alanları seçip karşıma güneşi aldım .Aynı sürüden ispendek ve levrekleri aldıktan sonra.Balık ipimi ava engel olmasın diye mendirek taşlarına bıraktım.
    Levrek bir anda kesildi.Kısa aralıklarla kraçalar geçiş yapmaya başladı .Aralıklı agaşonlarım sonucu dayı dayı üzerinize gelen sarıkanatları alabildim.
    Bu tür avlara yılda 2 bilemediniz 3 kere yapabilirsiniz.Özellikle balığın meraya yatak yaptığı güne rastlamak bir tesadüftür.Ama merayı tanır ve zamanı hafızanıza kazırsanız 1 yıl sonra aynı yerde eğer ekolojik yapı ve denge değişmediyse o avı yapabilirsiniz.

9. Süper bir anlatım bu ÇOK ÇOK teşekkürler resimlerin yanında süper bir maceraya tanıklık ettim böyle bir zevk gibisi yok... HER DAİM NEFESİNE SAĞLIK..

10. djemr

djemr

Favori Kamış:
    Olta, Zıpkın
    En İyi Avı:
    Kırmızı Benek alabalık, 5.5 KG
    Harika bir av, harika bir anlatım. Nefesinize sağlık...

11. Suatreis

Suatreis

ooooooooy oy oy oy ! maşallah

12. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    daha öğrenecek çok şey var
    tiğin anlatım için teşekkürler. tekirdağ tarafı dedin esas güzel haber bu tam olarak neresi . hafta sonu oraya gideceğim. gerçi dalmak bana göre değil neden diye sorarsan ben 110 kg geliyorum ve suya batamıyorum.:D :D :D

şaka bir yana olta ile avlanmak daha ilgi çekici geliyor. ama bende hafta sonları balık meralarını tespit için gözlükle sürekli gezinirim. balıkların su içindeki geçişleri gerçekten mükemmel.